Rozbiórka starego mostu i budowa nowego mostu Karolinka
Zamawiający Drawieński Park Narodowy (Drawno, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Rozbiórka starego mostu i budowa nowego mostu Karolinka”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
06 sierpnia 2026
Termin ofert: 7 września 2026 08:30Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
25 sierpnia 2026
- Zmiana ogłoszenia
28 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Drawieński Park Narodowy |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 321169489 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Leśników 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Drawno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 73-220 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL427 - Szczecinecko-pyrzycki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | dpn@dpn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | dpn.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Środowisko |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00406396 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-25 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00379941 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.3.8. | Sposób oceny ofert Przed zmianą | Procentowo do Kryterium "Cena" oraz punktowo do Kryterium "Termin wykonania" W ramach kryterium „Termin wykonania” ocena ofert zostanie dokonana w następujący sposób: - realizacja przedmiotu zamówienia w terminie do 50 dni – 0 pkt; - realizacja przedmiotu zamówienia w terminie do 47 dni – 20 pkt; - realizacja przedmiotu zamówienia w terminie do 45 dni – 40 pkt. Jeżeli Wykonawca w formularzu ofertowym nie wypełni zobowiązania dotyczącego terminu wykonania zamówienia, Zamawiający uzna, że Wykonawca przyjął termin wynoszący 50 dni i przyzna mu w tym kryterium 0 punktów. UWAGA: wskazanie w formularzu ofertowym terminu realizacji przedmiotu umowy dłuższego niż 50 dni skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. W ramach kryterium „Cena” ocena ofert zostanie dokonana przy zastosowaniu wzoru podanego w rozdziale 19 SWZ Po zmianie: Procentowo do Kryterium "Cena" oraz punktowo do Kryterium "Termin wykonania" W ramach kryterium „Termin wykonania” ocena ofert zostanie dokonana w następujący sposób: - realizacja przedmiotu zamówienia w terminie do 60 dni – 0 pkt; - realizacja przedmiotu zamówienia w terminie do 57 dni – 20 pkt; - realizacja przedmiotu zamówienia w terminie do 55 dni – 40 pkt. Jeżeli Wykonawca w formularzu ofertowym nie wypełni zobowiązania dotyczącego terminu wykonania zamówienia, Zamawiający uzna, że Wykonawca przyjął termin wynoszący 60 dni i przyzna mu w tym kryterium 0 punktów. UWAGA: wskazanie w formularzu ofertowym terminu realizacji przedmiotu umowy dłuższego niż 60 dni skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. W ramach kryterium „Cena” ocena ofert zostanie dokonana przy zastosowaniu wzoru podanego w rozdziale 19 SWZ |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.10. | Okres realizacji - dni Przed zmianą | 50 Po zmianie: 60 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 9.1. | Informacje dodatkowe Przed zmianą | Zamawiający zgodnie z art. 95 Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na robotach rozbiórkowych starego mostu oraz robotach budowlanych przy budowie nowego mostu, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). Zamawiający przewiduje obowiązek odbycia przez wykonawcę wizji lokalnej w celu weryfikacji uwarunkowań terenowych dla budowy mostu będącego przedmiotem zamówienia. Miejsce spotkania Punkt Informacyjny DPN, Głusko, 66-520 Dobiegniew, o godzinie 09:00. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobą wyznaczoną do komunikowania się z Wykonawcami (Rozdział 10 SWZ) w godz. 7.00 – 15.00 Potwierdzeniem dokonania wizji lokalnej będzie Protokół z wizji lokalnej podpisany przez osoby reprezentujące Wykonawcę oraz Zamawiającego. Osoba reprezentująca Wykonawcę musi być upełnomocniona do tej czynności w oparciu o dokumenty rejestrowe lub pełnomocnictwo przedłożone w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem. Koszty Wykonawcy, związane z udziałem w wizji lokalnej poniesie Wykonawca. Zgodnie z art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej. Termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie: 50 dni od daty zawarcia umowy; Zamawiający informuje, że termin realizacji zamówienia stanowi kryterium oceny ofert wobec powyższego wykonanie przedmiotu zamówienia zostanie zrealizowane w terminie określonym w ofercie wykonawcy, zgodnie z wymaganiami określonymi w kryterium oceny ofert (Rozdz. 19 SWZ), z zastrzeżeniem, że ostateczny, maksymalny termin wykonania zamówienia wynosi 50 dni od daty zawarcia umowy. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji zamówienia uregulowane są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający informuje, że na dzień ogłoszenia postępowania jest w trakcie uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę dla przedmiotu zamówienia. Rozpoczęcie robót budowlanych oraz przekazanie placu budowy będzie możliwe wyłącznie po uzyskaniu przez Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, co zostało uwzględnione w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 7 do SWZ). Do oferty wykonawca załącza również dokumenty wymienione w rozdzale 15 pkt 15.17 SWZ Po zmianie: Zamawiający zgodnie z art. 95 Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na robotach rozbiórkowych starego mostu oraz robotach budowlanych przy budowie nowego mostu, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). Zamawiający przewiduje obowiązek odbycia przez wykonawcę wizji lokalnej w celu weryfikacji uwarunkowań terenowych dla budowy mostu będącego przedmiotem zamówienia. Miejsce spotkania Punkt Informacyjny DPN, Głusko, 66-520 Dobiegniew, o godzinie 09:00. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobą wyznaczoną do komunikowania się z Wykonawcami (Rozdział 10 SWZ) w godz. 7.00 – 15.00 Potwierdzeniem dokonania wizji lokalnej będzie Protokół z wizji lokalnej podpisany przez osoby reprezentujące Wykonawcę oraz Zamawiającego. Osoba reprezentująca Wykonawcę musi być upełnomocniona do tej czynności w oparciu o dokumenty rejestrowe lub pełnomocnictwo przedłożone w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem. Koszty Wykonawcy, związane z udziałem w wizji lokalnej poniesie Wykonawca. Zgodnie z art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej. Termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie: 60 dni od daty zawarcia umowy; Zamawiający informuje, że termin realizacji zamówienia stanowi kryterium oceny ofert wobec powyższego wykonanie przedmiotu zamówienia zostanie zrealizowane w terminie określonym w ofercie wykonawcy, zgodnie z wymaganiami określonymi w kryterium oceny ofert (Rozdz. 19 SWZ), z zastrzeżeniem, że ostateczny, maksymalny termin wykonania zamówienia wynosi 60 dni od daty zawarcia umowy. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji zamówienia uregulowane są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający informuje, że na dzień ogłoszenia postępowania jest w trakcie uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę dla przedmiotu zamówienia. Rozpoczęcie robót budowlanych oraz przekazanie placu budowy będzie możliwe wyłącznie po uzyskaniu przez Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, co zostało uwzględnione w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 7 do SWZ). Do oferty wykonawca załącza również dokumenty wymienione w rozdzale 15 pkt 15.17 SWZ |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Wykonawca spełni warunek, jeżeli: a) wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykaże wykonanie co najmniej jednej roboty budowlanej o charakterze zgodnym z przedmiotem zamówienia o wartości co najmniej 500 000,00 zł brutto. Przez charakter zgodny z przedmiotem zamówienia Zamawiający rozumie prace polegające na budowie, odbudowie lub przebudowie obiektu mostowego o długości minimum 10m o konstrukcji nośnej stalowej z podkładem drewnianym; b) wykaże, że dysponuje wykwalifikowanymi osobami, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia tj.: jedną osobą, która pełnić będzie funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane co najmniej do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej lub w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń wydane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa lub uprawnienia budowlane w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia według przepisów kraju ich uzyskania. Po zmianie: Wykonawca spełni warunek, jeżeli: a) wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykaże wykonanie co najmniej jednej roboty budowlanej o charakterze zgodnym z przedmiotem zamówienia o wartości co najmniej 500 000,00 zł brutto. Przez charakter zgodny z przedmiotem zamówienia Zamawiający rozumie prace polegające na budowie, odbudowie lub przebudowie obiektu mostowego o długości minimum 10m; b) wykaże, że dysponuje wykwalifikowanymi osobami, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia tj.: jedną osobą, która pełnić będzie funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane co najmniej do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej lub w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń wydane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa lub uprawnienia budowlane w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia według przepisów kraju ich uzyskania. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-08-27 08:30 Po zmianie: 2026-08-31 08:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-08-27 09:00 Po zmianie: 2026-08-31 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-09-25 Po zmianie: 2026-09-29 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.