Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
382 058 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 382 058 zł – 406 062 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywne dostawy środków ochrony indywidualnej oraz artykułów bhp dla pracowników ZGOK Sp. z o.o. w Olsztynie

Zamawiający Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywne dostawy środków ochrony indywidualnej oraz artykułów bhp dla pracowników ZGOK…”, wybierając ofertę wykonawcy SUPON SPÓŁKA AKCYJNA. Wartość umowy: 382 058 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
382 058 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SUPON SPÓŁKA AKCYJNA (Szczecin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 382 058,25 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 382 058,25 zł do 406 062,34 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510734049

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Poleskiego 3

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-410

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zgok.olsztyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://zgok.olsztyn.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1340850

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywne dostawy środków ochrony indywidualnej oraz artykułów bhp dla pracowników ZGOK Sp. z o.o. w Olsztynie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0257b9a6-25a4-40d3-acf8-c1edfb0ce012

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406178

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333049

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZGOK/TP2/32/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

469261,13 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy środków ochrony indywidualnej oraz artykułów bhp dla pracowników Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. (dalej ZGOK) do siedziby Zamawiającego: ZGOK Sp. z o.o. ul. Piotra Poleskiego 3, 10-410 Olsztyn.
2. Ilości i rodzaje środków ochrony indywidualnej i artykułów bhp objętych zamówieniem zawarte są w Załączniku nr 2 i 3 do SWZ, przy czym ilość zamawianych produktów w ramach dostaw sukcesywnych będzie wynikać z bieżących potrzeb Zamawiającego.
3. W ramach niniejszego zamówienia, dopuszcza się skorzystanie z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Opcja zwiększająca zakres zamówienia obejmuje ilości i rodzaje środków ochrony indywidualnej i artykułów bhp wskazane w Załączniku nr 2 do SWZ.
4. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tego tytułu. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji w części lub w pełnym zakresie, Wykonawca jest zobowiązany do realizacji Umowy w zakresie, w jakim Zamawiający z opcji skorzysta.
O zamiarze skorzystania z opcji Zamawiający powiadomi Wykonawcę odrębnym pismem lub pismami (lub poprzez e-maila) przed upływem Terminu Realizacji Umowy.
5. Środki ochrony indywidualnej oraz artykuły bhp objęte niniejszym zamówieniem będą:
a. fabrycznie nowe,
b. najwyższej jakości,
c. wolne od wad fizycznych i prawnych,
d. spełniać obowiązujące normy bezpieczeństwa i higieny pracy,
e. spełniać wymagania i normy opisane w SWZ, w szczególności w Specyfikacji asortymentu,
f. zapakowane oryginalnie przez producenta w sposób gwarantujący ochronę przed uszkodzeniem a opakowanie nie może nosić znamion otwierania,
g. posiadać wszystkie wymagane, aktualne certyfikaty dla poszczególnych typów asortymentu.
6. W przypadku asortymentu produkowanego z wyznaczeniem okresu przydatności do użytku, minimalny okres przydatności do użytku w dniu dostawy nie może być krótszy niż 3/4 terminu podanego przez producenta na opakowaniu.
7. Wszędzie, gdzie opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
8. Wszędzie, gdzie opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, Zamawiający nie odrzuci oferty tylko dlatego, że oferowane dostawy nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że Wykonawca udowodni w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne musi być wskazane w ofercie Wykonawcy.
9. Minimalny okres gwarancji - 12 miesięcy od daty dostawy.
10. Wymagania dotyczące dostępności dla osób z niepełnosprawnością, o których mowa w art. 100 ust. 1 ustawy PZP nie mają zastosowania w przedmiotowym postępowaniu o zamówienie publiczne.
Zgodnie z art. 100 ust. 1 PZP w przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników zamawiającego, opis przedmiotu zamówienia sporządza się, z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, chyba że nie jest to uzasadnione charakterem przedmiotu zamówienia. Powyższe wymagania wynikają z wstawy z 19.07.2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (dalej: u.z.d.o.), wskazanych w art. 4 u.z.d.o. oraz art. 6 u.z.d.o. Artykuł 6 ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami obejmuje minimalne wyganiania służące zapewnieniu dostępności w zakresie: dostępności architektonicznej, w zakresie dostępności cyfrowej oraz w zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej. Ustawodawca w treści art. 6 określił wyłącznie te rodzaje dostępności nie posługując się zwrotem "w szczególności" (katalog zamknięty).
Charakter przedmiotu niniejszego zamówienia nie pozwala na zastosowanie rozwiązań przewidzianych w ww. przepisach.

4.5.3.)Główny kod CPV

18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

18444111-4 - Hełmy ochronne

35113440-5 - Kamizelki odblaskowe

18141000-9 - Rękawice robocze

18424300-0 - Rękawice jednorazowe

42924790-3 - Maski pochłaniające nieprzyjemne zapachy

18142000-6 - Okulary ochronne

18143000-3 - Akcesoria ochronne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

382058,25 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

406062,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

382058,25 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SUPON SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 810588012

7.3.3)Ulica

ul. Przestrzenna 6

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

70-800

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

382058,25 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

18100000-0Odzież branżowa, specjalna odzież r…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 270 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
157 290 zł475 983 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 693 zł
Źródło próbki
CPV 18100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
157 290 zł
Mediana
219 270 zł
Górny kwartyl
475 983 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 382 058 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 18100000-0 (Odzież branżowa. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SUPON SPÓŁKA AKCYJNA (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.