Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia ze względu na cenę najtańszej oferty, która przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Kompleksowe zapewnienie zielonej energii wyprodukowanej z ogniw fotowoltaicznych montowanych na terenie działania MZWiK w Kielcach” – etap II

Zamawiający Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach (Kielce, Świętokrzyskie) opublikował wynik postępowania „Kompleksowe zapewnienie zielonej energii wyprodukowanej z ogniw fotowoltaicznych…”. Złożono 2 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 275 829 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia ze względu na cenę najtańszej oferty, która przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 290521406

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krakowska 64

1.5.2.)Miejscowość

Kielce

1.5.3.)Kod pocztowy

25-701

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mzwik@mzwik.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.mzwik.com.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2282c08f-4bca-4a07-9614-451ab7950467

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Kompleksowe zapewnienie zielonej energii wyprodukowanej z ogniw fotowoltaicznych montowanych na terenie działania MZWiK w Kielcach” – etap II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2282c08f-4bca-4a07-9614-451ab7950467

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405778

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00006316/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Kompleksowe zapewnienie zielonej energii wyprodukowanej z ogniw fotowoltaicznych na terenie dziłania MZWiK w Kielcach - etap II

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00368145

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MZWiK.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie na obiekcie wodno-kanalizacyjnym
w miejscowości Kielce, ul. Chłopska ogniw fotowoltaicznych o łącznej mocy 347,6 kWp wraz
z infrastrukturą towarzyszącą umożliwiających ograniczenie kosztów funkcjonowania systemu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie działania Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach w ramach projektu pn.: „Kompleksowe zapewnienie zielonej energii wyprodukowanej z ogniw fotowoltaicznych montowanych na terenie działania MZWiK w Kielcach” – etap II.
Zakłada się montaż instalacji fotowoltaicznych w oparciu o zastosowanie modułów PV o mocy jednostkowej 550 Wp. Łączna moc instalacji wyniesie 347,60 kWp oraz 5 falowników
o sumarycznej mocy wynoszącej 350 kW. Przewiduje się montaż instalacji na gruncie, na działkach 133/3, 133/4, 133/5, 133/6, 133/7, 133/8, 133/9, 133/10, 133/11. Zadanie obejmuje budowę instalacji fotowoltaicznej na gruncie o mocy 191,4 kWp w północnej części powyższych działek oraz budowę instalacji fotowoltaicznej na gruncie o mocy 156,2 kWp w południowej części.

4.5.3.)Główny kod CPV

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71314100-3 - Usługi elektryczne

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia ze względu na cenę najtańszej oferty, która przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2644500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3651870,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09331200-0Słoneczne moduły fotoelektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
275 829 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
211 838 zł807 880 zł
Rozstęp międzykwartylowy
596 043 zł
Źródło próbki
CPV 09331200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
211 838 zł
Mediana
275 829 zł
Górny kwartyl
807 880 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kielce.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09331200-0 (Słoneczne moduły fotoelektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.