Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Kępno w okresie 01.07.2025 ÷ 30.06.2026
Zamawiający Gmina Kępno (Kępno, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1239, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
25 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Kępno |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 250854731 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Ratuszowa 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kępno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-600 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL416 - Kaliski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | kepno@um.kepno.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.kepno.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-afc9ac0f-810c-4432-b13e-38ad2cc35eb7 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00405481 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-25 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 246381-2025 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Kępno w okresie 01.07.2025 ÷ 30.06.2026 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Zakres zamówienia obejmuje | 1.1 Odbiór odpadów komunalnych: a) papier, w tym odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury; b) szkło, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; c) metale i tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; d) odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów; e) odpady stanowiące części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych; f) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; g) meble i inne odpady wielkogabarytowe; h) naturalne choinki bożonarodzeniowe; i) odpady resztkowe (pozostałość po segregacji odpadów) - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. 1.2 Transport odebranych odpadów do instalacji komunalnej ZZO Olszowa, Olszowa, ul. Bursztynowa 55, 63-600 Kępno. 1.3 Przekazywanie Zamawiającemu miesięcznych raportów nt. zebranych odpadów, raport w formie elektronicznej, w formacie pdf i excel należy przekazać na adres e-mail kepno@um. kepno.pl w terminie do 7 dni od zakończenia miesiąca, którego raport dotyczy. 1.4 Bieżące monitorowanie poprawności sposobu gromadzenia i segregowania odpadów przez mieszkańców, zgodnie z obowiązującym Regulaminem oraz przepisami Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r., w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. poz. 906). 2. Wykonawca ma obowiązek wykonywania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami to jest między innymi: ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 Prawo ochrony środowiska; ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kępno oraz uchwałą w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 3. Wykonawca ponosi całkowite koszty związane z odbiorem odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz niezamieszkałych będących w gminnym systemie gospodarki odpadami, nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, rodzinne ogródki działkowe w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1073) oraz nieruchomości na których odpady komunalne powstają sezonowo, zlokalizowanych na terenie gminy Kępno oraz ich transportem do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa lub do instalacji zastępczej w razie awarii ZZO Olszowa. Uwaga: Zakres umowy nie obejmuje odbioru: 1) odpadów niebezpiecznych (w szczególności, przeterminowanych leków, chemikaliów, farb, olejów, świetlówek, żarówek, termometrów rtęciowych); 2) odpadów budowlano - rozbiórkowych; 3) zużytych opon; 4) odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, które nie są objęte gminnym systemem gospodarowania odpadami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Dodatkowo prawa i obowiązkI wykonawcy określa także wzór umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90512000-9 - Usługi transportu odpadów 90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-31 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-06-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "PETER" Ewa Peter |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6190014711 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wrocławska 61 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kępno |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 63-600 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2277083,02 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 559384-2025 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wnioskiem z dnia 01.06.2026 r. Przedsiębiorca wystąpił o waloryzację wynagrodzenia w związku ze wzrostem cen paliwa w następstwie konfliktu zbrojnego w Zatoce Perskiej. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | § 3 ust. 3 otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 61446,64 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2173862,36 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.