Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 oferty
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie projektu budowlanego dotyczącego nadbudowy/rozbudowy budynku SP w Brzegu przy ul. W 23 na potrzeby PCZK w ramach zadania «Zabezpieczenie logistyczne (...) (POLiOC) na lata 2025-2026»

Zamawiający Powiat Brzeski (Brzeg, Opolskie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie projektu budowlanego dotyczącego nadbudowy/rozbudowy budynku SP w Brzegu przy…”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Powiat BrzeskiBrzeg, Opolskie (powiat Brzeski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 200 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Brzeski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412444

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Robotnicza 20

1.5.2.)Miejscowość

Brzeg

1.5.3.)Kod pocztowy

49-300

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@brzeg-powiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://brzeg-powiat.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1349591

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie projektu budowlanego dotyczącego nadbudowy/rozbudowy budynku SP w Brzegu przy ul. W 23 na potrzeby PCZK w ramach zadania «Zabezpieczenie logistyczne (...) (POLiOC) na lata 2025-2026»

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-29c0231c-d573-4155-a6be-4774fe493741

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405436

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036132/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.8 Wykonanie projektu budowlanego dot. nadbudowy/rozbudowy budynku SP w Brzegu przy ul. W 23 na potrzeby PCZK w ramach zadania «Zabezpieczenie (...) (POLiOC) na lata 2025-2026»”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00361557

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZAM.272.1.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

260163,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zmówienia jest wykonanie projektu budowlanego wraz z koncepcją architektoniczno-funkcjonalną i złożenie kompletnego wniosku o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej.
Dokumentacja projektowa będąca przedmiotem zamówienia musi zostać opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 lipca 2025 r. w sprawie warunków organizowania oraz wymagań, jakie powinny spełniać miejsca doraźnego schronienia (Dz. U. z 2025 r. poz. 932). Dokumentacja powinna uwzględniać wszystkie wymagania określone w ww. rozporządzeniu, w tym warunki organizowania miejsc doraźnego schronienia oraz wymagania techniczne i funkcjonalne niezbędne do ich utworzenia, a także rozwiązania umożliwiające dostosowanie obiektów do pełnienia funkcji miejsc doraźnego schronienia.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 10 do specyfikacji warunków zamówienia dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1349591

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone trzy oferty.
W wyniku przeprowadzonego badania i oceny ofert największą ilość punktów,
tj. 90,40 punktów, uzyskała oferta złożona przez:
SEE sp. z o.o.
ul. Unii Lubelskiej 1 lok. 239
61-249 Poznań
Cena tej oferty wynosi 380 205,30 zł.
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 320 000,00 zł.
Cena oferty, która uzyskała największą ilość punktów, przewyższa zatem kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
o 60 205,30 zł.
Zamawiający dokonał szczegółowej analizy swoich możliwości finansowych
i ustalił, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty uznanej za najkorzystniejszą.
Wobec powyższego zachodzi przesłanka określona w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp,
a unieważnienie przedmiotowego postępowania jest konieczne i uzasadnione.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

319800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

525210,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 113 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
100 000 zł341 600 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 600 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
100 000 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
341 600 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Brzeski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzeg.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.