Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa budynku na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznych w Chojnowie

Zamawiający Gmina Miejska Chojnów (Chojnów, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa budynku na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznych w Chojnowie”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miejska ChojnówChojnów, Dolnośląskie (powiat Legnicki →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIEJSKA CHOJNÓW

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647446

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

pl. Zamkowy 1

1.4.2.)Miejscowość

Chojnów

1.4.3.)Kod pocztowy

59-225

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.4.7.)Numer telefonu

76 506 54 51

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad.miejski@chojnow.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.chojnow.eu

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7cf1e3ed-20b7-457f-8355-222cffab84dc

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405407

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00256939

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 dla Priorytetu 6 Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznych w Chojnowie

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa budynku byłej szkoły podstawowej przy ul. Kościuszki w Chojnowie na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznych wraz ze zmianą funkcji i sposobu użytkowania.

3.8.)Główny kod CPV

45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442100-8 - Roboty malarskie

45410000-4 - Tynkowanie

45432210-9 - Wykładanie ścian

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45321000-3 - Izolacja cieplna

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45313000-4 - Instalowanie wind i ruchomych schodów

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45431000-7 - Kładzenie płytek

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-07-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

11 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

„RAWBUD” - Rawicz Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6990004364

4.3.3.)Ulica

Śląska 88

4.3.4.)Miejscowość

Masłowo

4.3.5.)Kod pocztowy

63-900

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

7946540,80 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00359201/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-22

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zmiana umowy z uwagi na konieczność wykonania robót dodatkowych, polegających na wykonaniu prac potwierdzonych protokołem konieczności nr 2 z dnia 08.06.2026 r. i protokołem konieczności nr 3 z dnia 10.07.2026 r., stanowiącą obiektywnie uzasadnioną przyczynę zmiany zakresu rzeczowego zadania oraz wielkości wynagrodzenia.
Wykonanie zamówienia dodatkowego jest niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego użytkowania obiektu, objętego
zamówieniem podstawowym, jego wykonanie stało się konieczne, ze względu na dobre pod względem technologicznym
wykonanie robót, a z przyczyn technicznych nie można go oddzielić od zamówienia podstawowego.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiany w § 2 ust. 3:
„3. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania robót z należytą starannością wymaganą dla robót budowlanych zgodnie z niniejszą umową, Dokumentacją projektową, Przedmiarami Robót, STWiORB, SWZ, protokołem konieczności nr 1 z dnia 16.12.2025 r., protokół konieczności nr 2 z dnia 08.06.2026 r. , protokół konieczności nr 3 z dnia 10.07.2026 r. oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami i normami przy zastosowaniu materiałów dopuszczonych do stosowania w budownictwie”

Zmiany w § 13 ust. 1:
„ 1. Ryczałtowe wynagrodzenie brutto za wykonanie przedmiotu niniejszej umowy wynosi:
9.475.960,76 złotych (słownie złotych: dziewięć milionów czterysta siedemdziesiąt pięć tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt 76/100), w tym podatek od towarów i usług.”

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

225554,87

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00137556/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45214000-0Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Chojnów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chojnów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45214000-0 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.