Wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej,
Zamawiający Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu (Mikołów, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 382 335 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
15 maja 2026
Termin ofert: 2 czerwca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
23 czerwca 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
25 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276255016 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Żwirki i Wigury 4a |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Mikołów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 43-190 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22C - Tyski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | kancelaria@mikolowski.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.mikolowski.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8201e5a8-5dcf-4e67-a977-73ae89b4363f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00405286 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-25 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00246253 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Efektywne Funkcjonalne Szkoły – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim współfinansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusze na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla działania FESL.10.14 – Infrastruktura kształcenia zawodowego.” |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej, |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | 1 Przedmiotem zamówienia jest | wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej, w ramach projektu „ Efektywne Funkcjonalne Szkoły – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim” dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027 (Priorytet FESL.10: „Fundusze Europejskie na transformację”, działanie FESL.10.14: „Infrastruktura kształcenia zawodowego”).”. 1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności, następujące zakresy robót: • przebudowa i poszerzenie określonych ciągów pieszych, • budowa fragmentu nowego ciągu pieszego wzdłuż budynku warsztatów, • budowa ciągu pieszego zakończonego placem stanowiącym miejsce zbiórki do ewakuacji, • utwardzenie i wyznaczenie nowego miejsca postojowego dla niepełnosprawnych – wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, • wyznaczenie miejsca czasowego postoju – wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, • w ramach przebudowy ciągów pieszych wykonanie fakturowych oznaczeń nawierzchni w obrębie całego zamierzenia projektowego, • przebudowa schodów terenowych, • zabezpieczenie istniejącej skrzynki gazowej – montaż barierek ochronnych, • montaż narożników ochronnych na krawędziach słupów, • montaż wycieraczki systemowej gumowo-szczotkowanej najazdowej, • malowanie istniejącej furtki wejściowej oraz istniejącej bramy, • wymiana wadliwego słupka przy furtce wejściowej, • likwidacja furtki przy schodach terenowych, • likwidacja znaków drogowych zlokalizowanych przy bramie wejściowej, • montaż nowych znaków drogowych, • montaż instalacji elektrycznej oświetleniowej na istniejącym suficie wzdłuż ścieżki pieszej. 1.2.1. Wykonawca jest zobowiązany do: • dostarczenia projektu powykonawczego instalacji elektrycznej wraz z protokołem badań ochrony przeciwporażeniowej sporządzonym przez osobę posiadającą uprawnienia elektryczne w tym zakresie. 1.2.2 Charakterystyka budynku – stan istniejący. Warsztaty Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie usytuowane są w północnej części działki nr 677/11, charakteryzującej się płaskim ukształtowaniem terenu. Główny wjazd i wejście na teren kompleksu znajdują się od strony zachodniej, przy ul. Pokoju. Od furtki do głównego gmachu prowadzi zadaszony żelbetową konstrukcją ciąg pieszy o szerokości ok. 4,2 m, co znacząco podnosi komfort komunikacji. Logistykę warsztatową usprawnia bezpośrednie połączenie hal z placem manewrowym oraz systemem dróg wewnętrznych o szerokości przekraczającej 4 m, co zapewnia swobodny dostęp pojazdów i transport materiałów. UWAGA: a) Sporządzając ofertę Wykonawca winien uwzględnić fakt, że roboty będą prowadzone na terenie czynnej placówki szkolnej. Roboty budowlane należy zaplanować i realizować w sposób nie przeszkadzający w prowadzeniu zajęć lekcyjnych, egzaminów oraz umożliwiający bezpieczne wejście uczniom i nauczycielom do remontowanego budynku. Realizację robót (harmonogram) należy przedstawić i uzgodnić z Zamawiającym oraz przedstawicielem placówki szkolnej. b) Wykonane roboty budowlane muszą spełniać standardy Modelu dostępnej szkoły https://www.dostepnaszkola.info. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z Wytycznymi w zakresie standardów dostępności dla polityki spójności na lata 2021-2027 (Wytyczne dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 - Załącznik nr 2 do Wytycznych w zakresie standardów dostępności dla polityki spójności na lata 2021-2027) https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/dokumenty/wytyczne-dotyczace-realizacji-zasad-rownosciowych-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2021-2027-1. 1.3. Wymagany okres gwarancji i rękojmi na cały przedmiot zamówienia tj. na roboty budowlane wraz z wbudowanymi materiałami wynosi 60 miesięcy. 1.4 Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 2 do SWZ., postanowienia specyfikacji warunków zamówienia i załączników do niej, w tym projektowanych postanowień umowy. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania 45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-06-16 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 67 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Perfect - Bud sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6472210676 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Rydułtowy |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 219877,74 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00303967/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-14 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 219877,74 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.