Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 937 240 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 2 937 240 zł – 4 838 144 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1818W ul. J. Mireckiego z ul. Aleją Legionów w Gminie Legionowo

Zamawiający Powiat Legionowski (Legionowo, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1818W ul. J. Mireckiego z ul. Aleją Legionów w…”, wybierając ofertę wykonawcy Królik Włodzimierz KROOL Zakład Robót drogowych i Inżynieryjno Instalacyjnych. Wartość umowy: 2 937 240 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat LegionowskiLegionowo, Mazowieckie (powiat Legionowski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 937 240 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Królik Włodzimierz KROOL Zakład Robót drogowych i Inżynieryjno Instalacyjnych (Wołomin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 937 240,00 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 2 937 240,00 zł do 4 838 143,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Legionowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013269858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11

1.5.2.)Miejscowość

Legionowo

1.5.3.)Kod pocztowy

05-119

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

227640516

1.5.8.)Numer faksu

227640450

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zpu@powiat-legionowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.powiat-legionowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat-legionowski

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1818W ul. J. Mireckiego z ul. Aleją Legionów w Gminie Legionowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ade0e51d-68e2-449a-b82c-382b1a0f34f6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405271

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038947/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1818W ul. Mireckiego z ul. Aleją Legionów w Legionowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00335003

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPU.272.36.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na Rozbudowie skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1818W ul. J. Mireckiego z ul. Aleją Legionów w Gminie Legionowo., w ramach zadania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1818W ul. J. Mireckiego z ul. Aleją Legionów w Gminie Legionowo”.
2. W zakresie przedmiotu zamówienia zostaną wykonane roboty:
1) opracowanie projektu Czasowej Organizacji Ruchu,
2) roboty rozbiórkowe (konstrukcje nawierzchni istniejącej jezdni, chodników, zjazdów indywidualnych, miejsc postojowych, ogrodzenia, sieci infrastruktury technicznej, krawężniki i obrzeża itp.),
3) regulacja wysokościowa studni kanalizacji sanitarnej i deszczowej, studni telekomunikacyjnych,
4) budowa infrastruktury technicznej tj. elementy kanalizacji deszczowej, sieci elektroenergetycznej, sieci oświetlenia ulicznego, przebudowa sieci teletechnicznej,
5) roboty ziemne pod warstwy konstrukcyjne,
6) ustawienie krawężników, obrzeży,
7) wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni, chodników, zjazdów indywidualnych, pierścienia ronda, wysp dzielących,
8) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego
9) uzyskanie protokołów zdawczo-odbiorczych nieruchomości przejętych przez Powiat Legionowski w trybie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych,
10) Inwentaryzacja powykonawcza inwestycji w zakresie obiektów budowlanych wraz z aktualizacją ewidencji gruntów i budynków w zakresie oznaczenia użytków gruntowych,
11) przeniesienie osnowy geodezyjnej w przypadku jej kolizji z elementami przebudowy.
12) przeniesienie osnowy geodezyjnej w przypadku jej kolizji z elementami przebudowy.
3. Powyższe roboty objęte są dokumentacją projektową w następującym zakresie:
1) Projekt budowlany, stanowiący załącznik nr 1,
2) Projekt wykonawczo–techniczny, stanowiący załącznik nr 2,
3) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiący załącznik nr 3,
4) Przedmiar robót, stanowiący załącznik nr 4,
5) Projekt stałej organizacji robót, stanowiący załącznik nr 5.
W/w załączniki stanowią integralną część SIWZ.
4. W przypadku wystąpienia rozbieżności w załącznikach do SIWZ przyjmuje się następującą hierarchię ważności dokumentów:
1) projekt budowlano-wykonawczy,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
3) przedmiar robót.
5. Roboty muszą być wykonane zgodnie ze szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, dołączoną do dokumentacji przetargowej.
6. W przypadku okoliczności niezależnych od Wykonawcy, uniemożliwiających prowadzenie robót oraz uchybienia terminom realizacji w trybie zwykłym i awaryjnym obowiązkiem Wykonawcy będzie zabezpieczyć i oznakować obszar uszkodzonych nawierzchni do czasu ich naprawy.
7. Wykonawca zobowiązany będzie zabezpieczyć i oznakować front robót w pasie drogowym.
8. W przypadku wyrządzenia przez Wykonawcę szkód podczas prowadzenia robót, Wykonawca zobowiązany będzie do naprawienia szkody, a w przeciwnym wypadku Zamawiający dokona potrącenia z faktury wystawionej przez Wykonawcę w wysokości pełnej wartości szkody.
9. Okres gwarancji na roboty budowlane będące przedmiotem zamówienia oraz na materiały dostarczone i wbudowane przez Wykonawcę wynosi minimalnie 36 miesięcy od daty dokonania odbioru końcowego bezusterkowego lub daty usunięcia wad/usterek stwierdzonych w czasie odbioru. Wykonawca udzieli rękojmi na okres odpowiadający udzielone gwarancji.
10. Zaproponowanie w ofercie udzielenia gwarancji na roboty budowlane dłuższej niż 36 miesięcy będzie dodatkowo punktowane zgodnie z zapisami Rozdziału XXIV Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert. Zaproponowanie w ofercie udzielenia gwarancji krótszej niż 36 miesięcy będzie podstawą odrzucenia oferty.
11. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, w celu zapewnienia poprawnego wykonania przedmiotu umowy, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, na okres realizacji zamówienia, wszystkich osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, które będą wykonywać czynności faktycznie związane z przedmiotem zamówienia, tj.
- kierowca samochodów ciężarowych oraz dostawczych,
- operator koparki - ładowarki,
- operator rozściełacza masy asfaltowej,
- brukarz,
- montera sieci energetycznych, telekomunikacyjnych oraz sanitarnych.
12. Wykonanie ww. czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2026 r., poz. 25).
13. Wymóg powyższy nie dotyczy samego Wykonawcy lub Podwykonawcy (w tym wspólników spółek osobowych), który osobiście realizować będzie w/w czynności na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej (samozatrudnienie).
14. Ustalenie wymiaru zatrudnienia Zamawiający zostawia w gestii Wykonawcy.
15. Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem ww. osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy w Załączniku do SWZ.
16. Jeżeli w SWZ, ogłoszeniach związanych z postępowaniem, w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia określono przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to ma to na celu jedynie określenie cech technicznych, czy właściwości określonego sprzętu, urządzeń i materiałów, jakie należy zastosować dla wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie w takich przypadkach sprzętu, urządzeń, materiałów równoważnych, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2937240 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4838143,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2937240 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Królik Włodzimierz KROOL Zakład Robót drogowych i Inżynieryjno Instalacyjnych

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1250011324

7.3.4)Miejscowość

Wołomin

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2937240 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Legionowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Legionowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 937 240 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Królik Włodzimierz KROOL Zakład Robót drogowych i Inżynieryjno Instalacyjnych (Wołomin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.