Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa zbiornika p.poż. przy drodze Kręta

Zamawiający Nadleśnictwo Krzystkowice (Nowogród Bobrzański, Lubuskie) opublikował wynik postępowania „Budowa zbiornika p.poż. przy drodze Kręta”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Krzystkowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970040149

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Leśna 1

1.5.2.)Miejscowość

Nowogród Bobrzański

1.5.3.)Kod pocztowy

66-010

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

683276532

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

krzystkowice@zielonagora.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krzystkowice.zielonagora.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_krzystkowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa zbiornika p.poż. przy drodze Kręta

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2447eddd-6fa7-4d38-b55d-e35a8e7481ef

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405187

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00072546/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa zbiornika p.poż. przy drodze Kręta

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00293730

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

352942,93 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa zbiornika przeciwpożarowego wraz dojazdem pożarowym i placem manewrowym oraz budowa progu piętrzącego i infrastruktury towarzyszącej przy drodze KRĘTA w Nadleśnictwie Krzystkowice, Leśnictwo Kotowice w kilometrażu lokalnym drogi leśnej 2+950 o nawierzchni tłuczniowej. Przedmiotowa inwestycja planowana jest na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice, działki leśne o nr 92 i 93/3, obręb 0017 Przybymierz, gm. Nowogród Bobrzański.
Realizacja przedsięwzięcia wymaga wykonania obiektów budowlanych i urządzeń wodnych: nawierzchni utwardzonych tłuczniem kamiennym: placu manewrowego 20,0x20,0 i dojazdu ppoż. 40,0x3,5m oraz szczelnego otwartego zbiornika wody uszczelnionego folią PEHD o wymiarach osiowych 12,5x23,5m i pojemności użytkowej 270m3, zasilania zbiornika wodami opadowymi i roztopowymi z terenu przyległego oraz przez przelew boczny o szerokości 3,0m wodami zlewni „dopływu spod Kotowic” spiętrzonymi za pomocą progu drewniano-kamiennego o wysokości piętrzenia 0,9m i szerokości 3,0m oraz miejscowym odmuleniem i umocnieniem rowu / cieku na długości 15,0 m przed progiem i 35,0m za progiem. Istniejący drzewostan upraw leśnych miejscami koliduje z projektowanym placem i zbiornikiem, inwestor w ramach gospodarki leśnej dokona prześwietlenia projektowanego terenu. Wykonawca robót drogowych będzie miał obowiązek wykarczowania pni. Celem pośrednim przedsięwzięcia jest zwiększenie możliwości retencyjnych obszarów Nadleśnictwa Krzystkowice poprzez spowolnienie oraz częściowe przetrzymanie spływu wód z części zlewni Brzeźnicy. Woda retencjonowana na obszarze powstałego rozlewiska będzie wykorzystywana do celów leśnych na potrzeby naturalnego nawadniania przyległych lasów, jednocześnie stanowić będzie także rezerwę do celów gaszenia pożarów lasów okresie zagrożenia przeciwpożarowego. Przedsięwzięcie poprzez zapobieganie odwodnieniu terenu leśnego, przeciwdziałać będzie erozji wodnej na terenach nizinnych i może przyczynić się do odtworzenia retencji wodnej jako lokalnej ostoi fauny, szczególnie płazów i ptaków.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 11 – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), na który składają się:
(1) Dokumentacja Projektowa;
(2) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
(3) Przedmiar robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
Art. 254 pkt 2 ustawy Pzp stanowi, że postępowanie o udzielenie zamówienia kończy się unieważnieniem postępowania w związku z art. 255 pkt 2, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. Zamawiający działając na podstawie art. 260 ust. 1 Pzp zawiadamia równocześnie wszystkich wykonawców, którzy złożyli oferty (…) - podając uzasadnienie faktyczne i prawne. Zgodnie z art. 260 ust. 2, Zamawiający udostępnia niezwłocznie informacje, o których mowa w ust. 1, na stronie internetowej prowadzonego postępowania.


Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu nr SA.270.7.2026 w odpowiedzi na Ogłoszenie o zamówieniu do Zamawiającego Nadleśnictwa Krzystkowice wpłynęła jedna oferta. Wykonawca nie potwierdził warunku udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej tj. doświadczenia w zakresie budowy zbiornika p.poż. Brak spełnienia warunku udziału w postępowaniu spowodowało odrzucenie oferty przez Zamawiającego. Z uwagi na brak ważnych ofert - postępowanie należy unieważnić.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

0 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Informacje dodatkowe

W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która została odrzucona, postępowanie unieważnione z uwagi na brak ważnych ofert.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Krzystkowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowogród Bobrzański.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.