Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa windy zewnętrznej dla Biblioteki i Domu Kultury w pawilonie przy ul. Łużyckiej 55 w Krakowie w formule zaprojektuj i wybuduj (powtórzone)

Zamawiający Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Budowa windy zewnętrznej dla Biblioteki i Domu Kultury w pawilonie przy ul. Łużyckiej 55…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zarząd Inwestycji Miejskich w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 367252869

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Reymonta 20

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

30-059

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@zim.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zim.krakow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zimkrakow.ezamawiajacy.pl/pn/zimkrakow/demand/notice/publicpzp/current/list?USER_MENU_HOVER=publicpzpCurrentNoticePublicList

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa windy zewnętrznej dla Biblioteki i Domu Kultury w pawilonie przy ul. Łużyckiej 55 w Krakowie w formule zaprojektuj i wybuduj (powtórzone)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a7499731-7f81-44c3-842c-cc2004af0f64

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405018

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044403/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa windy do biblioteki i domu kultury w pawilonie przy ul. Łużyckiej 55”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00356810

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.262.2.21.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotowe zamówienie realizowane jest w formule projektuj i wybuduj. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie zadania inwestycyjnego pn

„Budowa windy do biblioteki i domu kultury w pawilonie przy ul. Łużyckiej 55” (zwane dalej „Przedmiotem zamówienia”). 3. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji zezwalających na realizację robót budowlanych/dokonania zgłoszeń oraz wykonanie robót budowlanych dla budowy windy zewnętrznej w pawilonie przy ul. Łużyckiej 55. 4. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w dwóch etapach, szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w sekcji V SWZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ, w tym m.in. w Projektowanych Postanowieniach Umowy, zwanych dalej ,,PPU”, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ oraz w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) wraz z załącznikami - stanowiącym załącznik nr 1 do PPU.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

42416100-6 - Windy

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający wyznaczył termin składania ofert do dnia 6 sierpnia 2026 r. do godz. 10:00. Do upływu terminu składania ofert wpłynęły 2 oferty. Zamawiający opublikował w dniu 6 sierpnia 2026 r. informację o kwocie jaką przeznaczył na sfinansowanie zamówienia tj. 295 000,00 zł brutto. W tym samym dniu o godz. 10:30 Zamawiający dokonał czynności otwarcia ofert.
Oferty złożyli Wykonawcy:
1) Maciej Kowalik MAKO
ul. Karola Łowińskiego 7E/320-a
31-752 Kraków
z ceną 744 187,08 zł brutto,
2) Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa
ul. Pawia 51/72
01-030 Warszawa
z ceną 889 290,00 zł brutto.
Oferta z najniższą ceną, złożona przez Macieja Kowalika prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Maciej Kowalik MAKO, przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację niniejszego zamówienia do ceny oferty.
Wobec powyższego Zamawiający zobowiązany był unieważnić niniejsze postępowanie.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

744187,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

889290,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.