BUDOWA BUDYNKU ŻŁOBKA SAMORZĄDOWEGO W MIEJSCOWOŚCI GOSZCZA, GMINA KOCMYRZÓW - LUBORZYCA
Zamawiający Gmina Kocmyrzów - Luborzyca (Luborzyca, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „BUDOWA BUDYNKU ŻŁOBKA SAMORZĄDOWEGO W MIEJSCOWOŚCI GOSZCZA, GMINA KOCMYRZÓW - LUBORZYCA”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 523 356 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Kocmyrzów - Luborzyca |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 351555766 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Jagiellońska 7 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Luborzyca |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-010 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL214 - Krakowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 12/ 387-14-10 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 12/ 387-14-10 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | info@kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.malopolska.pl/ugkocmyrzowluborzyca/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-94a05b76-535f-47f2-b72b-3aa67e32e26d |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00404811 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-24 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00430100 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadanie objęte jest dofinansowaniem w ramach realizacji projektu FERS, współfinansowanego z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, w ramach inwestycji A4.2.1 pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach programu MALUCH+, Priorytet 2 programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | BUDOWA BUDYNKU ŻŁOBKA SAMORZĄDOWEGO W MIEJSCOWOŚCI GOSZCZA, GMINA KOCMYRZÓW - LUBORZYCA |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest: budowa żłobka samorządowego z wewnętrznymi instalacjami: elektryczną, teletechniczną, fotowoltaiczną, wodociągową, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, gazową, z zewnętrznymi instalacjami: energii elektrycznej, gazu, kanalizacji sanitarnej odprowadzonej do projektowanego zbiornika bezodpływowego, kanalizacji deszczowej wraz z zbiornikiem retencyjnym odprowadzonej do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, wewnętrzny układ komunikacyjny wraz z miejscami postojowymi oraz obiekt małej architektury (piaskownica), na działce nr 385/5 w miejscowości Goszcza, Gmina Kocmyrzów-Luborzyca. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45262520-2 - Roboty murowe 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-06-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | AGA Bauservice Sp. z o. o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6771880686 |
| 4.3.3.) | Ulica | Żabiniec 35 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kraków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 31-215 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 7089936,25 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00564035/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zaistnienie okoliczności przewidzianych w umowie , uprawniających do zmiany jej zapisów, tj. wystąpienie trudnych warunków pogodowych znacznie utrudniających realizację robót lub uniemożliwiających ich realizację, np.: takie jak: występujące lub utrzymujące się opady deszczu, śniegu oraz trudne warunki gruntowe a także w związku ze zmianą organizacyjno - techniczną prac u Wykonawcy. Brak zmiany terminu końcowego zamówienia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiany w harmonogramie rzeczowo - finansowym, bez zmiany terminu końcowego realizacji zadania. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zaistnienie okoliczności przewidzianych w umowie , uprawniających do zmiany jej zapisów, tj. wystąpienie trudnych warunków pogodowych znacznie utrudniających realizację robót lub uniemożliwiających ich realizację, np.: takie jak: występujące lub utrzymujące się opady deszczu, śniegu oraz trudne warunki gruntowe a także w związku ze zmianą organizacyjno - techniczną prac u Wykonawcy. Brak zmiany terminu końcowego zamówienia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiany w harmonogramie rzeczowo - finansowym, bez zmiany terminu końcowego realizacji zadania. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zaistnienie okoliczności przewidzianych w umowie , uprawniających do zmiany jej zapisów, tj. wystąpienie trudnych warunków pogodowych znacznie utrudniających realizację robót lub uniemożliwiających ich realizację, np.: takie jak: występujące lub utrzymujące się opady deszczu, śniegu oraz trudne warunki gruntowe . |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużenie terminu realizacji zadania ( do dnia 30.06.2026 r.) oraz zmiana harmonogramu rzeczowo - finansowego . Wydłużono również termin zabezpieczenia należytego wykonania umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 7089936,25 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.