Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W postępowaniu została złożona tylko jedna oferta (405.900,00 zł.) . Biorąc pod uwagę fakt, iż najkorzystniejsza oferta złożona w postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (100.337,60 zł.), Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp unieważnia postępowanie

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Kosmolowie w urządzenia zabawowe dla dzieci oraz renowacja ogrodzenia i nawierzchni” w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Zamawiający Gmina Olkusz (Olkusz, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Kosmolowie w urządzenia zabawowe dla…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina OlkuszOlkusz, Małopolskie (powiat Olkuski →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W postępowaniu została złożona tylko jedna oferta (405.900,00 zł.) . Biorąc pod uwagę fakt, iż najkorzystniejsza oferta złożona w postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (100.337,60 zł.), Zamawiający… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Olkusz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258010

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Olkusz

1.5.3.)Kod pocztowy

32-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

326260100

1.5.8.)Numer faksu

326260217

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@umig.olkusz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umig.olkusz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1315692

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Kosmolowie w urządzenia zabawowe dla dzieci oraz renowacja ogrodzenia i nawierzchni” w trybie zaprojektuj i wybuduj.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-71d74cee-97ac-4bdd-84e7-be2b36d6a865

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404682

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048111/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.37 "Doposażenie placu zabaw przy Szkole podstawowej w Kosmolowie w urządzenia zabawowe dla dzieci oraz renowacja ogrodzenia i nawierzchni" w trybie zaprojektuj i wybuduj

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00364647

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OBZ.271.2.32.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

81575,28 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Kosmolowie w urządzenie zabawowe wielofunkcyjne oraz prace renowacyjne na istniejącym placu zabaw zgodnie z załączonym Programem Funkcjonalno – Użytkowym.
Zakres przedmiotu zamówienia, na podstawie Programu Funkcjonalno – Użytkowego stanowiącego integralną część niniejszego postępowania, Inwestycja realizowana będzie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.
W zakres inwestycji wchodzi w szczególności:
a) Wykonanie dokumentacji zgłoszeniowej niezbędnej do zrealizowania przedmiotu zamówienia w zakresie wynikającym z programu funkcjonalno – użytkowego oraz przygotowanie zgłoszenia robót niewymagających uzyskania decyzji pozwolenia na budowę do Starostwa Powiatowego w Olkuszu, złożyć zgłoszenie, dostarczyć Zamawiającemu potwierdzenie skutecznego zgłoszenia zezwalającego na rozpoczęcie robót;
b) Prace renowacyjne zgodnie z PF-U,
c) Dostarczenie i dokonanie montażu urządzenia zgodnie z dokumentacją,
d) Uzupełnienie nawierzchni bezpiecznej we wskazanych miejscach,
e) Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, dokumentacji powykonawczej, dostarczenie instrukcji użytkowania, kart technicznych, certyfikatów itp.
Dokumentację zgłoszeniową oraz roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączonym PF-U, z zastosowaniem materiałów o parametrach zgodnych lub równoważnych z zawartymi w załącznikach do SWZ.
1) W części dotyczącej projektowania:
a) pozyskanie, zebranie i weryfikacja wszystkich danych niezbędnych do wykonania dokumentacji projektowej; opracowana dokumentacja musi być kompletna w zakresie wszelkich rozwiązań branżowych niezbędnych do przyszłego prawidłowego funkcjonowania. Zaprojektowane urządzenie musi uwzględniać strefy bezpieczeństwa w stosunku do istniejących już urządzeń.
b) przygotowanie materiałów niezbędnych do wykonania projektu i późniejszej realizacji prac budowlano-montażowych.
2) W części wykonawczej realizacja prac:
Na podstawie uzyskanych pozwoleń oraz opracowanej i odebranej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej nastąpi dostawa i montaż urządzenia wielofunkcyjnego składającego się minimum z poniższych elementów:
- zjeżdżalnia ślimakowa o stopniu wygięcia 360°;
- zjeżdżalnia prosta;
- przejście za pomocą tunelu i mostku
- ścianka wspinaczkowa łukowa;
- elementów dekoracyjnych z motywami roślinnymi i/lub zwierzęcymi zamontowanych na szczytach słupów konstrukcyjnych;
- paneli zabawowo-edukacyjnych np.: typu sklepik, ruchome kółka zębate, gra w kółko i krzyżyk, bulaj z elementem przezroczystym;
- elementy sprawnościowe takie jak ruchome podesty;
- elementy sprawnościowe do wspinania się.
Wszystkie urządzenia zabawowe winny posiadać spełniające standardy europejskie atesty i certyfikaty zgodne z normami PN-EN 1176, PN-EN 1177. Dodatkowo wszystkie urządzenia zabawowe winny posiadać aktualne atesty i certyfikaty wystawiony przez jednostki certyfikujące posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA), potwierdzające zgodność tych urządzeń z normą PN-EN 1176:2009.
3) W części renowacyjnej realizacja poniższych prac:
a) Renowacja istniejącej nawierzchni placu zabaw poprzez jej:
- oczyszczenie,
- mycie,
- usunięcie zabrudzeń i luźnych elementów,
- odtworzenie i pomalowanie ewentualnych ubytków nawierzchni i miejsc mikropęknięć,
- przygotowanie nawierzchni do malowania,
- gruntowanie,
- malowanie specjalistyczną farbą poliuretanową przeznaczoną do bieżni tartanowych, lekkoatletycznych lub kortów tenisowych charakteryzującą się wysoką odpornością na ścieranie, odpornością na promieniowanie UV, odpornością na warunki atmosferyczne, odpornością na wodę i mróz, w kolorze terakota (zbliżony do RAL 3009) lub równoważny.
b) renowację miejsc montażowych po zdemontowanych urządzeniach zabawowych (23 szt.) jak i nowo zamontowanych na istniejącej nawierzchni – oczyszczenie miejsc kotwienia urządzeń, uzupełnienie ubytków, malowanie nawierzchni.
c) Renowację istniejących elementów zabawowych poprzez ich pomalowanie i uzupełnienie ubytków (szpachlowanie) znajdujących się na placu zabaw:
- Ławki do odnowienia – 7 szt.
- Zjeżdżalnia do odnowienia, nogi zjeżdżalni do uzupełnienie ubytków
- Huśtawka ważka do odnowienia, belka do uzupełnienia ubytku
- Zjazd do odnowienia
- Bujak do odnowienia
- Równoważnia do odnowienia
- Tablica kredowa do odnowienia
- Karuzela do odnowienia.
4. Opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru przedmiotu zamówienia zawarty jest we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45000000-7 - Roboty budowlane

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu została złożona tylko jedna oferta (405.900,00 zł.) . Biorąc pod uwagę fakt, iż najkorzystniejsza oferta złożona w postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (100.337,60 zł.), Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp unieważnia postępowanie.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

405900,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

405900,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olkusz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olkusz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.