Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość umów
430 897 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi w zakresie sprzątania pomieszczeń biurowych, eksploatacyjnych, dróg komunikacyjnych, dziedzińca budynku Prokuratury Okręgowej w Kielcach ul. Mickiewicza 7 i 9
    Wartość umowy
    238 595 zł
    13 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem zamówienia jest kompleksowej usługi w zakresie sprzątania pomieszczeń biurowych w budynku Prokuratury Rejonowej w Starachowicach, ul. Leśna 33
    MEGA CLEAN S.R.O.· Ostrava
    Wartość umowy
    46 220 zł
    7 ofert
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    84 000 zł
    7 ofert
  4. Umowa zawarta
    Część 4
    Mega Clean s.r.o.· Ostrava
    Wartość umowy
    62 082 zł
    7 ofert
Oferty w postępowaniu
34 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności należności wynikających z faktur20%Czas reakcji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług sprzątania w budynkach Prokuratury Okręgowej w Kielcach oraz Prokuratur Rejonowych w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Włoszczowie.

Zamawiający Prokuratura Okręgowa w Kielcach (Kielce, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług sprzątania w budynkach Prokuratury Okręgowej w Kielcach oraz Prokuratur…”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 430 897 zł. Złożono 34 oferty.

Zamawiający: Prokuratura Okręgowa w KielcachKielce, Świętokrzyskieopublikowano 24 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
430 897 zł
Liczba ofert
34 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 czerwca 2026

    Termin ofert: 2 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    24 sierpnia 2026

    13 ofert3 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: B&B Katarzyna Bracha (część 1); MEGA CLEAN S.R.O. (części 2, 4); GARDENBUD Łukasz Podgórski (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 430 896,90 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 34 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PROKURATURA OKRĘGOWA W KIELCACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000000313

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

MICKIEWICZA 7

1.5.2.)Miejscowość

Kielce

1.5.3.)Kod pocztowy

25-352

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

klaudia.jagus@prokuratura.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/po-kielce

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d261ce6a-c4e6-40b4-8f8c-a68eec412a9d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług sprzątania w budynkach Prokuratury Okręgowej w Kielcach oraz Prokuratur Rejonowych w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Włoszczowie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d261ce6a-c4e6-40b4-8f8c-a68eec412a9d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404016

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00137363/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie usług sprzątania w budynkach należących do prokuratur okręgu kieleckiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307021

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

3016-7.261.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

389254,21 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi w zakresie sprzątania pomieszczeń biurowych, eksploatacyjnych, dróg komunikacyjnych, dziedzińca budynku Prokuratury Okręgowej w Kielcach ul. Mickiewicza 7 i 9.

4.5.3.)Główny kod CPV

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.)Wartość części

239303,57 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowej usługi w zakresie sprzątania pomieszczeń biurowych w budynku Prokuratury Rejonowej w Starachowicach, ul. Leśna 33.

4.5.3.)Główny kod CPV

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.)Wartość części

41004,84 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowe sprzątanie pomieszczeń biurowych, eksploatacyjnych, gościnnych, dróg komunikacyjnych w budynku Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim ul. Waryńskiego 15 C o łącznej powierzchni 906,00 m2 (wykładzina dywanowa 390 m2, glazura 66 m2, terakota 429 m2) zamiatanie i odśnieżanie chodnika, drogi dojazdowej i parkingu za budynkiem 300 m2 oraz trawnika (100 m2) wraz
z jego koszeniem i pielęgnacją.

4.5.3.)Główny kod CPV

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.)Wartość części

52608,08 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowej usługi w zakresie sprzątania pomieszczeń biurowych, eksploatacyjnych, dróg komunikacyjnych, terenu zewnętrznego Prokuratury Rejonowej we Włoszczowie o łącznej powierzchni 597,00 m2, klatki schodowej o łącznej powierzchni 65 m2 oraz terenu przyległego do posesji (budynku): trawniki, klomby, krzewy i drzewa o łącznej powierzchni 600 m2 oraz chodniki, droga wewnętrzna i parkingi
o łącznej powierzchni 1260 m2.

4.5.3.)Główny kod CPV

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.)Wartość części

56337,72 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

238594,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

381091,32 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

238594,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

B&B Katarzyna Bracha

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6572292308

7.3.3)Ulica

Romualda Mielczarskiego

7.3.4)Miejscowość

Kielce

7.3.5)Kod pocztowy

25-709

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

238594,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-08-01 do 2027-07-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

46220,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

113774,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

46220,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MEGA CLEAN S.R.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

CZ09117164

7.3.3)Ulica

V Zátiší

7.3.4)Miejscowość

Ostrava

7.3.5)Kod pocztowy

709 00

7.3.7.)Kraj

Republika Czeska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

46220,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-08-31

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

84000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

107571,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

84000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GARDENBUD Łukasz Podgórski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8882855505

7.3.3)Ulica

Grodzka

7.3.4)Miejscowość

Kowal

7.3.5)Kod pocztowy

87-820

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

84000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-10-01 do 2027-09-30

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

62082,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

95223,35 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

62082,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Mega Clean s.r.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

CZ09117164

7.3.3)Ulica

V Zatisi

7.3.4)Miejscowość

Ostrava

7.3.5)Kod pocztowy

709 00

7.3.7.)Kraj

Republika Czeska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

62082,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-10-01 do 2027-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90919200-4Usługi sprzątania biur
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
404 000 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 000 zł561 630 zł
Rozstęp międzykwartylowy
361 630 zł
Źródło próbki
CPV 90919200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
200 000 zł
Mediana
404 000 zł
Górny kwartyl
561 630 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Prokuratura Okręgowa w Kielcach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kielce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 430 897 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90919200-4 (Usługi sprzątania biur). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: B&B Katarzyna Bracha (Kielce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.