Wykonanie zamiennej dok. projekt budynku mieszk. wielorodzi. przy ul. M. Skrzyneckiego w Mińsku Maz. dz. nr 2417/78, w celu przystosowania jej do wymogów prawnych dla obiektu zbiorowej ochrony-ukrycia
Zamawiający Miasto Mińsk Mazowiecki (Mińsk Mazowiecki, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Wykonanie zamiennej dok. projekt budynku mieszk. wielorodzi. przy ul. M. Skrzyneckiego w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
17 sierpnia 2026
Termin ofert: 26 sierpnia 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
24 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MIASTO MIŃSK MAZOWIECKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 711582598 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Konstytucji 3 Maja 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Mińsk Mazowiecki |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 05-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL912 - Warszawski wschodni |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sylwia.wasowska@umminskmaz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.minsk-maz.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00403944 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-24 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00394837 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.7. | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) Wykazu usług wykonanych, w okresie nie dłuższym niż 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem nazwy dokumentacji projektowej, nazwy i kategorii obiektu budowlanego zgodnej z kategorią wskazaną w decyzji o pozwolenie na budowę, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; Przedstawiony przez Wykonawcę wykaz usług powinien potwierdzać spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 4 pkt 1 – zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 6 do SWZ; UWAGA! Zgodnie z §9 ust. 4 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu konkurencji w postępowaniu, Zamawiający dopuszcza aby wykaz usług dotyczył usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych – również wykonywanych, w okresie dłuższym niż 3 lata, jednak nie dłuższym niż 5 lat, jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego poziomu konkurencji. 2) Wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, posiadającymi uprawnienia budowlane do projektowania wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami. Przedstawiony przez Wykonawcę Wykaz osób powinien potwierdzać spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 4 pkt 2 – zgodnie z Załącznikiem Nr 7 do SWZ; Po zmianie: 2. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) Wykazu usług wykonanych, w okresie nie dłuższym niż 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem nazwy dokumentacji projektowej, nazwy i kategorii obiektu budowlanego zgodnej z kategorią wskazaną w decyzji o pozwolenie na budowę, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; Przedstawiony przez Wykonawcę wykaz usług powinien potwierdzać spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 4 pkt 1 – zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 6 do SWZ; UWAGA! Zgodnie z §9 ust. 4 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu konkurencji w postępowaniu, Zamawiający dopuszcza aby wykaz usług dotyczył usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych – również wykonywanych, w okresie dłuższym niż 3 lata, jednak nie dłuższym niż 5 lat, jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego poziomu konkurencji. 2) Wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, posiadającymi uprawnienia budowlane do projektowania wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami. Przedstawiony przez Wykonawcę Wykaz osób powinien potwierdzać spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 4 pkt 2 – zgodnie z Załącznikiem Nr 7 do SWZ; 3. Wykonawca może zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wskazanych w ust. 2 pkt 1 i 2 złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.11. | Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów Przed zmianą | 1. Do wyznaczonego terminu składania ofert Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) Formularz ofertowy, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ; 2) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – zgodnie z Załącznikiem Nr 2 i 3 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniach, stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz tymczasowo zastępują wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe; 3) w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu – zgodnie z Załącznikiem nr 2a do SWZ oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu – zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby; 4) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie stanowiące Załącznik Nr 2 do SWZ (oświadczenie o braku podstaw wykluczenia) każdy z Wykonawców składa osobno, natomiast oświadczenie z Załącznika Nr 3 do SWZ (oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu) składa każdy z Wykonawców w zakresie, w jakim wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; W oświadczeniu o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Wykonawca, Wykonawca występujący wspólnie zobowiązany jest do wskazania właściwego punktu w Rozdziale VII SWZ, dotyczącego spełnianego warunku udziału w postępowaniu. 5) Pełnomocnictwo - jeżeli dotyczy; w przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie – zgodnie z Rozdziałem XI SWZ; 6) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia – zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ – jeżeli dotyczy; 7) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, zgodnie z Załącznikiem Nr 8 do SWZ – jeżeli dotyczy; Po zmianie: 1. Do wyznaczonego terminu składania ofert Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) Formularz ofertowy, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ; 2) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – zgodnie z Załącznikiem Nr 2 i 3 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniach, stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz tymczasowo zastępują wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. W treści oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Wykonawca wskazuje, czy będzie posługiwał się certyfikatem, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp. W przypadku gdy Wykonawca będzie posługiwał się certyfikatem, w oświadczeniu tym podaje numer i oznaczenie tego certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał ten certyfikat, okres ważności certyfikatu oraz wskazuje, w zakresie których warunków udziału w postępowaniu będzie posługiwał się certyfikatem; 3) w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu – zgodnie z Załącznikiem nr 2a do SWZ oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu – zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby; 4) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie stanowiące Załącznik Nr 2 do SWZ (oświadczenie o braku podstaw wykluczenia) każdy z Wykonawców składa osobno, natomiast oświadczenie z Załącznika Nr 3 do SWZ (oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu) składa każdy z Wykonawców w zakresie, w jakim wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; W oświadczeniu o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Wykonawca, Wykonawca występujący wspólnie zobowiązany jest do wskazania właściwego punktu w Rozdziale VII SWZ, dotyczącego spełnianego warunku udziału w postępowaniu. 5) Pełnomocnictwo - jeżeli dotyczy; w przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie – zgodnie z Rozdziałem XI SWZ; 6) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia – zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ – jeżeli dotyczy; 7) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, zgodnie z Załącznikiem Nr 8 do SWZ – jeżeli dotyczy; |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-08-25 10:00 Po zmianie: 2026-08-26 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-08-25 10:05 Po zmianie: 2026-08-26 10:05 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-09-23 Po zmianie: 2026-09-24 |
Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.