Zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP w Bobolicach
Zamawiający Gmina Bobolice (Bobolice, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 020 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=506, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
23 sierpnia 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Bobolice |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330920558 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Ratuszowa 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bobolice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 76-020 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL426 - Koszaliński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowieniapubliczne@bobolice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bobolice.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-52b8fa41-2c7e-48d5-af5a-b6e731079c4b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00403141 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-23 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | OJ S 202/2025 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Program Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, realizowany w ramach Priorytetu 2: Fundusz Europejski na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego; Działanie 2.15: Wzmocnienie służb ratownictwa oraz ze środków pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP w Bobolicach |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Jednostki OSP Bobolice z układem napędowym 4x4. Pojazd fabrycznie nowy, ciężki samochód ratowniczo -gaśniczy wodno-pianowy o oznaczeniu GCBA 6,8/40, podwozie z silnikiem 13 litrów o mocy 450 koni mechanicznych w połączeniu ze zautomatyzowaną skrzynią biegów. Rama pośrednia oraz kompozytowo - aluminiowa zabudowa. Zbiornik kompozytowy samonośny w kształcie litery „T”, Kabina: 1+1+4; napęd: 4x4 (stały), skrzynia biegów 12+2 z przełączaniem zakresu i przekładnią zdwajaczą, 2 biegami pełzania i 2 biegami wstecznymi; silnik 331 kW / EURO VI; moment obrotowy 2300 Nm przy 900 - 1340 obr/min; pojemność silnika 12 742 cm3; zawieszenie przód: paraboliczne trzy piórowe resory piórowe, amortyzatory na przedniej osi oraz stabilizator, tył: wzmocnione, resory trapezowe; Blokady mechanizmów różnicowych:przednia oś / tylna oś/ blokada między mostowa; akumulatory 2x185 Ah; układ hamulcowy - wszystkie hamulce bębnowe, elektroniczne sterowanie produkcją powietrza przez APM, hamulec ręczny sterowany pneumatycznie, zwalniacz automatyczny – hamulec wydechowy; ogumienie na osi przedniej 385/65 R22.5, ogumienie na osi przedniej 315/80 R22.5; koło zapasowe bez stałego mocowania na pojeździe; zaczep holowniczy, elektryczne szyby, tempomat, klimatyzacja, hamulec górski, pneumatyczny fotel kierowcy, światła przeciwmgielne, stalowy zderzak przedni, zbiornik paliwa 200 L,przystawka z układem chłodzenia, ogrzewanie niezależne 3 kW, światła LED do jazdy dziennej, pilot z centralnym zamkiem, osłona przeciwsłoneczna. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 34144210-3 - Wozy strażackie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 5 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o |
| 4.3.3.) | Ulica | Bestwińska 105A |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Bielsko – Biała |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-346 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1785960,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | OJ S 202/2025 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-29 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1785960,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.