„Przebudowa 13 zespołów toalet dla osób niepełnosprawnych w budynku Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251”
Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi (Łódź, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa 13 zespołów toalet dla osób niepełnosprawnych w budynku Instytutu Stomatologii…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 342 091 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
26 czerwca 2024
Termin ofert: 11 lipca 2024 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
21 sierpnia 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
21 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 472147559 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Pomorska 251 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łódź |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 92-213 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL711 - Miasto Łódź |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | k.miskiewicz@csk.umed.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.csk.umed.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-1a3cb94a-33e1-11ef-8a31-0e435a8a43bc |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00402715 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-21 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00384791 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Przebudowa 13 zespołów toalet dla osób niepełnosprawnych w budynku Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 3.1. | Przedmiotem zamówienia jest remont zespołów toalet w zakresie zgodnym ze „Standardem dostępności” określonym dokumentacją projektową o tytule projektu | „Przebudowa części pomieszczeń Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – budynek A3, zlokalizowanego przy ul. Pomorskiej 251 w Łodzi” autorstwa Atelier Strzelec, stanowiącą załącznik do OPZ i wzoru umowy. Prace współfinansowane są na podstawie umowy nr 14/PFRON/2024 o dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektu służącego rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych. 3.2. Roboty muszą być prowadzone w szczególności zgodnie z sztuką budowlaną. 3.3. Zakres prac zadania ujęty jest w dokumentacji projektowej (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) - Załącznik Nr 8 do SWZ. Udostępniony przedmiar robót stanowi jedynie materiał poglądowy dla Wykonawców. 3.4. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia: 3.4.1. Wykonawca musi uwzględnić konieczność etapowania prac ze względu na czynny obiekt – prace będą prowadzone na czynnym obiekcie. 3.4.2. Oferta powinna być konstruowana w oparciu o materiały o parametrach technicznych nie gorszych niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. 3.4.3. Wszystkie koszty związane z realizacją niniejszego zamówienia ponosi Wykonawca, które uwzględnia w cenie oferty. 3.5. Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych (CPV): 45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych; 45215140-0 Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych 45000000-7 Roboty budowlane 45421152-4 Instalowanie ścianek działowych 45421100-5 Instalowanie drzwi 45430000-0 Pokrywanie ścian i podłóg 45421146-9 Montaż sufitów podwieszanych 45442100-8 Roboty malarskie 44411000-4 Wyposażenie sanitarne 45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowalnych, roboty ziemnie 45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne; 45330000-9 Roboty instalacyjne wodno – kanalizacyjne i sanitarne; 45430000-0 Pokrywanie podłóg i ścian; 45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe i pozostałe; 45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych; 45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach; 45332200-5 Roboty instalacyjne hydrauliczne 45332200-6 Roboty instalacyjne kanalizacyjne 45232000-2 Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli 45321000-3 Izolacje cieplne 45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe i pozostałe 45331200-8 Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45442200-9 Nakładanie powłok antykorozyjnych 45440000-3 Roboty malarskie i szklarskie 45421100-5 Instalacja drzwi i okien, i podobnych elementów 45432111-5 Kładzenie wykładzin elastycznych 45431000-7 Okładziny posadzek i ścian – ceramika 5.1. Wykonawca zobowiązany jest wykonać zamówienie: w ciągu maksymalnie 4 miesięcy od dnia podpisania umowy, z tym zastrzeżeniem, iż nie dłużej niż do dnia 8 listopada 2024 r. 5.2. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 48 miesięcznego okresu gwarancji na przedmiot zamówienia. Rozszerzenie okresu gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. 5.3. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 48 miesięcznego okresu rękojmi na przedmiot zamówienia. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych 45000000-7 - Roboty budowlane 45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych 45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych 45442100-8 - Roboty malarskie 44411000-4 - Wyroby sanitarne 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45321000-3 - Izolacja cieplna 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-09-10 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-11-08 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | TOPATOTERA Sp. z o.o., ul. Floriana 7, 44-190 Knurów, Województwo śląskie, NIP: 9691644577, REGON: 387879430 |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9691644577 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Floriana 7 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Knurów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 44-190 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1402415,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00401846/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-12-13 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | potrzeba zmiany terminu realizacji zmówienia |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | nowy termin realizacji do dnia: 06.12.2024 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | potrzeba zmiany terminu realizacji zmówienia |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | nowy termin realizacji do dnia: 13.12.2024 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1402415,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.