Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Pakosław
Zamawiający Gmina Pakosław (Pakosław, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Pakosław”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=267, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wynik: wybrano wykonawcę
15 maja 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
21 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Pakosław |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 411050758 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kolejowa 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Pakosław |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-920 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 655478332 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 655478332 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | pakoslaw@pakoslaw.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.pakoslaw.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-01db34fa-b095-4ed9-bdb2-a2d7ac106b5d |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00402190 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-21 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Nie |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Pakosław |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż opraw oświetlenia ulicznego w ramach uzyskanej Wstępnej promesy dla zadania pn.: „Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Pakosław”. Zakres zamówienia obejmuje modernizację 574 szt. opraw nieenergooszczędnych (sodowych) poprzez ich wymianę na kompletne oprawy w technologii LED gwarantujące możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadające łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i lub równoważne. Wykonawca dostarczy i zamontuje nowe oprawy wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej lub nowe oprawy dopuszczone do użycia na terenie Unii Europejskiej. Realizacja inwestycji poprzez modernizację systemu oświetlenia drogowego na terenie Gminy Pakosław, podniesie sprawność urządzeń oświetleniowych, ich nowoczesność i niezawodność, oraz pozwoli na racjonalne i efektywne wydatkowanie środków gminy na zadania związane z oświetleniem dróg leżących na terenie Gminy Pakosław. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-12-23 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 8 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ENEA Oświetlenie sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 811084325 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Ku Słońcu 34 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Szczecin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 71-080 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1087320,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00245824/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-03 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1087320,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →