Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
368 877 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 4 września 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup ciągnika specjalistycznego transportowego wyposażonego w przedni TUZ i ładowacz czołowy (TUR) wraz z łyżką do materiałów sypkich i widłami do palet.”

Zamawiający Gmina Pleśna (Pleśna, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup ciągnika specjalistycznego transportowego wyposażonego w przedni TUZ i ładowacz…”, wybierając ofertę wykonawcy Wialan Langer i Wiatr Sp. Jawna, 33-100 Tarnów ul. Hodowlana 9. Wartość umowy: 368 877 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina PleśnaPleśna, Małopolskie (powiat Tarnowski →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Wartość umowy
368 877 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 lipca 2026

    Termin ofert: 28 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Wialan Langer i Wiatr Sp. Jawna, 33-100 Tarnów ul. Hodowlana 9 (Tarnów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 368 877,00 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 4 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pleśna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660921

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plesna 240

1.5.2.)Miejscowość

Pleśna

1.5.3.)Kod pocztowy

33-171

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@plesna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.plesna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-626fe234-2749-4fa0-ac28-b2aee8d13a43

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup ciągnika specjalistycznego transportowego wyposażonego w przedni TUZ i ładowacz czołowy (TUR) wraz z łyżką do materiałów sypkich i widłami do palet.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-626fe234-2749-4fa0-ac28-b2aee8d13a43

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00402188

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00351657

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IKOŚ. 271.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

OPIS WYMAGAŃ I
MINIMALNE WYMAGANIA ZAMAWIAJĄCEGO
2
WYMAGANIA PODSTAWOWE
1) Ciągnik rolniczy, fabrycznie nowy, rok produkcji 2026.
2) Homologacja końcowa europejska lub dokument równoważny.
3) Ciągnik winien posiadać wszystkie dokumenty niezbędne do zarejestrowania pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
4) Ciągnik rolniczy nie może być przed sprzedażą zarejestrowany na żaden podmiot.
Wymagania gwarancyjne i serwisowe
1) Oferowany przez wykonawcę ciągnik powinien być w pełni sprawny i spełniać wymagania techniczne, jakościowe i użytkowe określone w szczegółowym opisie zamówienia. Ciągnik powinien posiadać wszystkie dokumenty niezbędne do dopełnienia formalności związanych z dopuszczeniem do ruchu po drogach publicznych i instrukcję obsługi w języku polskim.
2) Ciągnik przeznaczony jest do prac związanych z obroną cywilną i ochroną ludności. Ciągnik nie jest przeznaczony do prac rolniczych.
3) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na dostarczony ciągnik na okres minimum 12 miesięcy (bez limitu przepracowanych godzin), liczony od dnia podpisania przez przedstawicieli stron protokołu odbioru ciągnika.

PODWOZIE, KABINA, SILNIK, PODZESPOŁY
Silnik:
1) Wysokoprężny, czterocylindrowy, turbodoładowany o mocy w przedziale 110 -115 KM,
2) maksymalnym momencie obrotowym minimum 460 Nm.
3) Silnik spełniający normy emisji spalin: STAGE 5.
4) Pojemność silnika w przedziale 3400 - 3700 cm3.
5) Wysokociśnieniowy układ Common Rail.
6) Możliwość programowania obrotów silnika
7) Zbiornik paliwa minimum 130 l wyposażony w osłonę metalową,
8) Zbiornik adblue minumu 13 l,
9) Możliwość programowania obrotów silnika,
Napęd:
1) Przekładnia minimum 24x24 - 12 biegów + 12 półbiegów przełanczanych pod obciążeniem,
2) Prędkość maksymalna 40 km/h.
3) Bezsprzęgłowa zmiana kierunku jazdy.
4) Napęd na 4 koła załączany elektrohydraulicznie.
5) Blokada mechanizmu różnicowego załączana elektryczno-hydraulicznie.
6) Funkcja Start - Stop w hamulcu,
7) Ogumienie przód minimum 440 R28,
8) Ogumienie tył minimów 540 R38
Układ hydrauliczny i pneumatyczny:
1) Hamulce pneumatyczne do przyczep dwuobwodowe,
2) Wyposażenie umożliwiające podpięcie i sterowanie przyczepą samochodową wyposażoną w zawieszenie pneumatyczne.
3) Pompa hydrauliczna wydajności minimum 80 l/min.
4) Minimum 8 tylnych złączy hydraulicznych.
5) Tylny TUZ o udźwigu minimum 4600 kg.
6) Tylny tuz sterowany elektrycznie,
7) TUZ kategorii II.
8) Przedni TUZ z wyjściami hydraulicznymi – 1 para,
9) Przedni TUZ fabryczny o udźwigu minimum 1600 kg odlewany wraz wspornikiem osi przedniej
10) Joystick do sterowania TUZ i wyjściami hydraulicznymi,
11) Sterowanie TUZ i WOM na błotniku,
12) Wyjście elektryczne z przodu,
WOM:
1) Elektro-hydrauliczne sprzęgło WOM,
2) WOM o 3 prędkościach 540/540E/1 000 obr/min,
Kabina:
1) Homologacja na dwie osoby w kabinie.
2) Kabina klimatyzowana i ogrzewana.
3) Kabina 6 słupkowa z uchylnymi tylnymi oknami,
4) Kabina dwudrzwiowa zamykana na klucz.
5) Fotel kierowcy amortyzowany pneumatycznie z pasami bezpieczeństwa.
6) Fotel pasażera
7) Radio.
8) Okno dachowe z roletą przeciwsłoneczną.
9) Wycieraczki przedniej i tylnej szyby ze spryskiwaczem.
10) Reflektory robocze przednie (4 szt.) i tylne (4 szt.) montowane w dachu lub szczycie kabiny.
11) Światło błyskowe koloru żółtego.
12) Układ kierowniczy standardowy z regulacją kolumny kierowniczej.
13) Dwa lusterka wsteczne teleskopowe dwusekcyjne.
14) Kabina amortyzowana na amortyzatorach hydrauliczno-sprężynowych,
15) Zaczep transportowy suwliwy.
16) Zaczep rolniczy wychylny (w płaszczyźnie poziomej) z możliwością blokady sworzniami w wybranej pozycji.
17) Gniazdo elektryczne do świateł 15 pinowe typu samochodowego,
18) Wychylne błotniki przednie.
19) Rozstaw osi maksymalnie 2350 mm,
20) Masa ciągnika miniumu 4100 kg,


Należy podać rzeczywiste parametry w odniesieniu do wymagań minimalnych
POZOSTAŁE WYMAGANIA I WYPOSAŻENIE
Ładowacz czołowy
1) Ładowacz czołowy TUR o udźwigu minimum 1600 kg.
2) Wysokość podnoszenia do punktu obrotu minimum 3.9 metra,
3) Rama główna połączona z elementami współpracującymi na łożyskach a nie tulejach,
4) Instalacja hydrauliczna ładowacza pod wysięgnikiem co zwiększa widoczność i komfort pracy,
5) Hydraulika 3 sekcyjna sterowna joystickiem,
6) Wysięgnik w kolorze ciągnika,
7) Widły do palet.
Należy podać rzeczywiste parametry w odniesieniu do wymagań minimalnych
Wyposażenie:
1) Gaśnica.
2) Trójkątna tablica wyróżniająca.
3) Skrzynka narzędziowa.
4) Instrukcja obsługi w języku polskim.
W terminie odbioru pojazdu Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić szkolenie personelu Zamawiającego z podstawowej obsługi pojazdu oraz wyposażenia.
Odbiór pojazdu odbędzie się w siedzibie Zamawiającego. Dostawa pojazdu do siedziby Zamawiającego na koszt Wykonawcy.
Pojazd musi posiadać komplet dokumentów niezbędnych do zarejestrowania pojazdu przez Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

368877,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

368877,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

368877,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Wialan Langer i Wiatr Sp. Jawna, 33-100 Tarnów ul. Hodowlana 9

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8730224609

7.3.3)Ulica

Hodowlana 9

7.3.4)Miejscowość

Tarnów

7.3.5)Kod pocztowy

33-100

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

368877,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-04

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pleśna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pleśna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 368 877 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Wialan Langer i Wiatr Sp. Jawna, 33-100 Tarnów ul. Hodowlana 9 (Tarnów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.