Zaopatrzenie obiektów Muzeum - Zamek w Łańcucie w energię elektryczną na rok 2027.
Zamawiający Muzeum-zamek w Łańcucie (Łańcut, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Zaopatrzenie obiektów Muzeum - Zamek w Łańcucie w energię elektryczną na rok 2027”, wybierając ofertę wykonawcy Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. Wartość umowy: 375 183 zł. Złożono 9 ofert.
- Wartość umowy
- 375 183 zł
- Liczba ofert
- 9 ofert
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=373, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,1 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
17 lipca 2026
Termin ofert: 29 lipca 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
21 sierpnia 2026
9 ofert1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. (Warszawa).
- 2
UmowaWartość umowy: 375 183,28 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2026 r.).
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 375 183,28 zł do 395 591,37 zł.
- 4
TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2027 r..
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | MUZEUM-ZAMEK W ŁAŃCUCIE |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000277055 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | ul. Zamkowa 1 |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Łańcut |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 37-100 |
| 1.5.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL823 - Rzeszowski |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | muzeum@zamek-lancut.pl |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.zamek-lancut.pl/ |
| 1.6.) | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://platformazakupowa.pl/transakcja/1345417 |
| 1.7.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury |
| 1.8.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Rekreacja, kultura i religia |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | Zaopatrzenie obiektów Muzeum - Zamek w Łańcucie w energię elektryczną na rok 2027. |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c23609f6-5361-4f87-90d6-a3a483091f41 |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00401318 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2026-08-21 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Tak |
| 2.9.) | Numer planu postępowań w BZP | 2026/BZP 00100931/03/P |
| 2.10.) | Identyfikator pozycji planu postępowań | 1.2.3 Dostawa energii elektrycznej na potrzeby obiektów Muzeum - Zamek w Łańcucie |
| 2.11.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.13.) | Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy | Tak |
| 2.14.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00347934 |
Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Numer referencyjny | PZP.261.9.2026 |
| 4.2.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 4.4.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 4.5.1.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiot zamówienia stanowi | ZAOPATRZENIE OBIEKTÓW MUZEUM – ZAMEK W ŁAŃCUCIE W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ NA ROK 2027. 2. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w niżej wymienionych regulacjach prawnych: ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t. j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43, 516, 607) zwana dalej „ustawą Prawo energetyczne", Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U. 2023 poz. 819 ze zm.) oraz Obwieszczenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 19 czerwca 2024 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. 2024 poz. 904) i Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 13 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. 2023 poz. 226). 3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej do punktów poboru wskazanych w Załączniku nr 1a do SWZ - wykaz punktów poboru energii 4. W niniejszym postępowaniu przewidziano, że Zamawiający w okresie trwania umowy może zainwestować w budowę instalacji wytwórczych, które powiązane będą z punktami poboru energii wymienionymi w załącznikach nr 1a i 1b do SWZ . Wykonawca zobowiązuje się do bilansowania i odkupu energii elektrycznej wytworzonej przez Zamawiającego na podstawie umowy stosowanej przez Wykonawcę. Rozliczenia energii elektrycznej wytworzonej prowadzone będą wg średnioważonej miesięcznej ceny BASE dla Rynku Dnia Następnego publikowanej na www.tge.pl w „Raport Miesięczny” przez Towarową Giełdę Energii (TGE) dla cyklu rozliczeniowego. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: a) opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 1 do SWZ, b) wykaz punktów poboru energii – załącznik nr 1a do SWZ c) projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. |
| 4.5.3.) | Główny kod CPV | 09310000-5 - Elektryczność |
Zakończenie postępowania
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania | Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy |
Oferty
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 6.1.) | Liczba otrzymanych ofert lub wniosków | 9 |
| 6.1.3.) | Liczba otrzymanych od MŚP | 3 |
| 6.1.4.) | Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego | 0 |
| 6.1.5.) | Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG | 0 |
| 6.1.6.) | Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt | 0 |
| 6.1.7.) | Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt | 0 |
| 6.2.) | Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem | 375183,28 PLN |
| 6.3.) | Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem | 395591,37 PLN |
| 6.4.) | Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | 375183,28 PLN |
| 6.5.) | Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną | Nie |
| 6.6.) | Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową | Nie |
Wykonawca, któremu udzielono zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 7.1.) | Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia | Nie |
| 7.3.) | Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | |
| 7.3.1) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. |
| 7.3.2) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 9730421440 |
| 7.3.3) | Ulica | Al. Jerozolimskie 142B |
| 7.3.4) | Miejscowość | Warszawa |
| 7.3.5) | Kod pocztowy | 02-305 |
| 7.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 7.3.7.) | Kraj | Polska |
| 7.4.) | Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom? | Nie |
Umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 8.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-08-19 |
| 8.2.) | Wartość umowy/umowy ramowej | 375183,28 PLN |
| 8.3.) | Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej | do 2027-12-31 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.