Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E do budynków Starostwa Powiatowego w Otwocku

Zamawiający Powiat Otwocki (Otwock, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E do budynków Starostwa…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat OtwockiOtwock, Mazowieckie (powiat Otwocki →)opublikowano 20 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 781 179 zł
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Otwocki

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013268681

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Górna 13

1.4.2.)Miejscowość

Otwock

1.4.3.)Kod pocztowy

05-400

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@powiat-otwocki.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.powiat-otwocki.pl/1317,zamowienia-o-wartosci-powyzej-170-000-zl-netto-starostwo-powiatowe

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9cf0de33-a157-4f74-81b1-34a5e5ad5389

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401089

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00264595

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E do budynków Starostwa Powiatowego w Otwocku

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E do budynków Starostwa Powiatowego w Otwocku, na użytek własny, do celów grzewczych.
2. Przewidywana wielkość zużycia gazu dla zamówienia wynosi 448 006 kWh w ciągu 12 miesięcy. Zapotrzebowanie na paliwo gazowe przyjęte zostało na podstawie historycznego zużycia paliwa gazowego (do obliczeń dodano 5%) i może odbiegać od faktycznego wykorzystania paliwa gazowego, bowiem nie można z góry ustalić ilości paliwa gazowego, które Zamawiający zużyje przez okres trwania umowy, wynikającej z przedmiotowego postępowania. Ilość zamówienia nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu paliwa gazowego w podanej ilości i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy.
3. Szacunkowa łączna ilość paliwa gazowego jest wartością szacunkowa i może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne. W przypadku różnicy miedzy zużyciem szacowanym a faktycznym, Wykonawca nie będzie z tego tytułu dochodził roszczeń finansowych innych niż te wynikające z ilości zużytego paliwa gazowego.
4. Rozliczenia za sprzedaż i dystrybucję paliwa gazowego odbywać się będą jeden raz w miesiącu na podstawie bieżących wskazań układu pomiarowo-rozliczeniowego (danych przekazywanych przez operatora systemu dystrybucyjnego zwanego dalej „osd”), zgodnie z okresami rozliczeniowymi wynikającymi z bieżącej taryfy osd. Zamawiający sam będzie kontrolował wartość umowy, a w przypadku jej przekroczenia, Zamawiający zapłaci za rzeczywiste zużycie paliwa gazowego.
5. Faktury wystawiane będą oddzielnie dla każdego punktu poboru. Zamawiający wyraża zgodę, na otrzymywanie faktur poprzez dedykowany portal internetowy danego Wykonawcy.
6. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy paliw gazowych zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) w zakresie świadczenia i korzystania z usług dystrybucji paliwa gazowego.
7. Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa przez Odbiorcę zgodnie z art. 4j ust. 6 Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2024 poz. 266 ze zm.), dalej zwaną Prawo energetyczne, poinformuje dotychczasowego operatora systemu przesyłowego oraz operatora systemu dystrybucyjnego nie później niż na 21 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia o zawarciu umowy kompleksowej z nowym sprzedawcą.
8. Dostarczanie gazu odbywać się będzie na podstawie umowy sprzedaży gazu i ma być wykonane na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U z 2024 r., poz. 266 z późn.zm.), Kodeksu cywilnego i przepisami wykonawczymi, wydanymi na ich podstawie. Gaz grupy E powinien być dostarczony całodobowo do wskazanych punktów, wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia standardów jakości obsługi zamawiającego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa energetycznego. Wykonawca ma obowiązek zapewnić ciągłość dostaw gazu bez jakichkolwiek przerw w dostawach z wyjątkiem sytuacji spowodowanej siłą wyższą oraz posiadać rezerwę gwarantującą ciągłość dostaw.
9. Zmiana mocy umownej, może nastąpić jedynie w przypadku wyrażenia zgody na to przez Operatora Systemu Dystrybucji (OSD).
10. Zamawiający dopuszcza zmianę wysokości opłat dystrybucyjnych (opłaty stałej oraz zmiennej) w trakcie trwania umowy wynikającej z zatwierdzenia przez Prezesa URE nowej taryfy operatora.
11. Zamawiający nie wyraża zgody na otrzymywanie faktur wstępnych, na podstawie prognozowanego zużycia paliwa gazowego oraz fakturę rozliczeniową za pobrane paliwo gazowe wystawione na koniec okresu rozliczeniowego.
12. W przypadku jeśli Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD) w momencie zgłaszania umowy do realizacji zakwestionuje grupy taryfowe wskazane w Opisie Przedmiotu Zamówienia, wówczas zamawiający wyrazi zgodę na dostosowanie grup taryfowych do obowiązujących u OSD.
13. Zamawiający wyraża zgodę, aby rozliczanie opłat dystrybucyjnych odbywały się na podstawie kwalifikacji do danej grupy taryfowej przez OSD w danym okresie rozliczeniowym w przypadku rozbieżności pomiędzy danymi w umowie przekazanymi przez zamawiającego odnośnie kwalifikacji danego Punktu Poboru paliwa gazowego do grupy taryfowej OSD, a danymi przekazanymi przez OSD za dany okres rozliczeniowy w trakcie obowiązywania umowy. Zamawiający należy do OSD Warszawa.
14. Dostarczony gaz ziemny powinien spełniać wymagania prawne i parametry techniczne zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) i aktami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie oraz ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1281).
15. Powiat Otwocki jest zwolniony od podatku akcyzowego na wyroby gazowe przeznaczone do celów opałowych (ustawa z dnia 6 grudnia 2008r. o podatku akcyzowym – t.j. Dz.U. z 2023 r. poz.1542, ze zm.).
16. Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg i terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
17. Aktualnie obowiązująca Zamawiającego umowa na kompleksową dostawę paliwa gazowego zawarta została z UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o., Aleje Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa, z terminem obowiązywania do 30 czerwca 2025 r.
18. Zamawiający nie posiada zawartych umów w ramach akcji promocyjnej.
19. Zamawiający wykorzystuje paliwo gazowe do celów grzewczych oraz podgrzania wody, na własne potrzeby.
20. Ze względu na specyfikę obiektów Zamawiającego (obiekty urzędu) Wykonawca zapewni ciągłości dostaw paliwa gazowego.
21. Zamawiający umożliwia oprócz tradycyjnej formy zawarcia umowy, zawarcie umowy w formie korespondencyjnej, jak również w formie elektronicznej z zastosowaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

3.9.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

3.10.)Dodatkowy kod CPV

65210000-8 - Przesył gazu

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-01

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-06-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

UNIMOT ENERGIA I GAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

970619205

4.3.3.)Ulica

Aleje Jerozolimskie

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

02-305

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

162894,37 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00344821/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

169328,14 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Data dokonania ostatniej płatności dla Wykonawcy: 11.08.2026 r.
Płatności wynikały z rzeczywistego zużycia gazu w okresie obowiązywania umowy.
Umowa została wykonana w sposób należyty. Dokonanie ostatniej płatności zamyka finansowe rozliczenie stron z tytułu realizacji niniejszego zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09123000-7Gaz ziemny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
781 179 zł
Próbka: 55 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 000 zł2 302 389 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 987 389 zł
Źródło próbki
CPV 09123000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 000 zł
Mediana
781 179 zł
Górny kwartyl
2 302 389 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Otwocki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Otwock.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09123000-7 (Gaz ziemny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.