Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w niniejszym postępowaniu, w dniu 17.08.2026 r. przesłał za pomocą platformy zakupowej pismo o odstąpieniu od zawarcia umowy

Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana drzwi zewnętrznych w lokalach Domu Aktora Teatru Rozrywki przy ul. Szczecińskiej 10 w Chorzowie.

Zamawiający Teatr Rozrywki (Chorzów, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Wymiana drzwi zewnętrznych w lokalach Domu Aktora Teatru Rozrywki przy ul. Szczecińskiej…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Teatr RozrywkiChorzów, Śląskieopublikowano 20 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 211 563 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w niniejszym postępowaniu, w dniu 17.08.2026 r. przesłał za pomocą platformy zakupowej pismo o odstąpieniu od zawarcia umowy. Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Teatr Rozrywki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001238005

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

M.Konopnickiej 1

1.5.2.)Miejscowość

Chorzów

1.5.3.)Kod pocztowy

41-500

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 323461930

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@teatr-rozrywki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

teatr-rozrywki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://teatr-rozrywki.logintrade.net/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana drzwi zewnętrznych w lokalach Domu Aktora Teatru Rozrywki przy ul. Szczecińskiej 10 w Chorzowie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-73c6ca11-8ba8-4ea4-a513-df69ed683695

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400990

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00237217/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Wymiana drzwi w Domu Aktora Teatru Rozrywki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00294514

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-2/TP/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

221223,12 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

138583,20 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie

„Wymiany drzwi zewnętrznych w lokalach Domu Aktora Teatru Rozrywki przy ul. Szczecińskiej 10 w Chorzowie”. 2. Podział zamówienia na części: Zamawiający dokonał podziału zamówienia na dwie części z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. 3. Wszelkie prace będą prowadzone na czynnym obiekcie, zgodnie z ustalonym przed rozpoczęciem prac harmonogramem. Wykonawca robót wyłoniony w przedmiotowym postępowaniu dostosuje harmonogram prac do harmonogramu Wykonawcy wykonującego w tym samym czasie roboty budowlane w zakresie modernizacji instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wykonawca zobowiązany będzie współpracować z wybranym już Wykonawcą w okresie realizacji prac, tak by (przez większość czasu realizacji umowy) w jednym lokalu mieszkalnym były w tym samym czasie wykonywane prace modernizacji instalacji cwu oraz wymiana stolarki drzwiowej. Powyższy harmonogram (ustalony z drugim Wykonawcą) musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego przed rozpoczęciem robót i podpisaniem umowy. 4. Zamawiający przewiduje wykonanie robót z materiałów powierzonych przez Zamawiającego Wykonawcy w zakresie skrzydeł drzwiowych, klamek drzwiowych, zestawów wkładek do drzwi, szyldów drzwiowych i progów stalowych w liczbie 10 kompletów. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ: 1) OPZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, 2) Specyfikacja Techniczna Wykonanie i Odbioru Robót, 3) Przedmiar robót. UWAGA: dokumentacja przygotowana dla 1 mieszkania z uwagi na fakt, iż wszystkie mieszkania posiadają tożsamy (lustrzany) układ. 6. Zamawiający przewiduje fakultatywne odbycie wizji lokalnej przez Wykonawców w celu zapoznania z miejscem realizacji przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający wyznacza termin oraz miejsce przeprowadzenia fakultatywnej wizji lokalnej: Dom Aktora Teatru Rozrywki przy ul. Szczecińskiej 10 w Chorzowie – miejsce inwestycji, w dniu: czwartek 25.06.2026 r. o godz. 10:00.

4.5.3.)Główny kod CPV

45421131-1 - Instalowanie drzwi

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45410000-4 - Tynkowanie

44221200-7 - Drzwi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w niniejszym postępowaniu, w dniu 17.08.2026 r. przesłał za pomocą platformy zakupowej pismo o odstąpieniu od zawarcia umowy.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

110699,14 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

139319,78 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45421131-1Instalowanie drzwi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
211 563 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 000 zł419 008 zł
Rozstęp międzykwartylowy
249 008 zł
Źródło próbki
CPV 45421· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
170 000 zł
Mediana
211 563 zł
Górny kwartyl
419 008 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Teatr Rozrywki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chorzów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45421131-1 (Instalowanie drzwi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.