ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przeprowadzenie szkoleń w ramach Programu Rozwojowego dla Pracowników Instytutu Fizyki Jądrowej PAN (DZP.260.34.2026)

Zamawiający Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Przeprowadzenie szkoleń w ramach Programu Rozwojowego dla Pracowników Instytutu Fizyki…”. Termin składania ofert minął 2 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 87 474 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
2 września 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia potwierdzone referencjami20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    20 sierpnia 2026

    Termin ofert: 2 września 2026 09:00
  2. Wynik postępowania

    03 września 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń w ramach Programu Rozwojowego dla Pracowników Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, ukierunkowanych na komercjalizację B+R, transfer technologii, zarządzanie innowacjami i wykorzystanie infrastruktury badawczej.

  • 2

    ZakresProgram obejmuje minimum 8 oddzielnych usług szkoleniowych, po 2 z tematów: komercjalizacja badań naukowych, transfer technologii, zarządzanie innowacjami oraz prawa własności intelektualnej, wykonanych na rzecz jednostek działających w sektorze B+R.

  • 3

    ZakresWykonawca musi wykazać, że osoby skierowane do realizacji zamówienia wykonały w ostatnich 3 latach wymagany zestaw usług szkoleniowych i w razie polegania na zasobach podmiotu trzeciego dołącza zobowiązanie tego podmiotu.

  • 4

    ZakresZamówienie musi zostać zrealizowane w okresie 6 miesięcy od daty zawarcia umowy, a szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ.

    Źródło: SWZ
  • 5

    ZakresBrak wskazania imienia i nazwiska osoby skierowanej przez Wykonawcę do realizacji zamówienia skutkuje odrzuceniem oferty, a oferta ma obejmować pełny zakres przedmiotu zamówienia bez ofert częściowych.

    Źródło: SWZ
  • 6

    WarunkiZamawiający nie żąda wadium, nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych i przewiduje komunikację przez Platformę e-Zamówienia lub pocztę elektroniczną w szczególnie uzasadnionych przypadkach.

    Źródło: SWZ

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT FIZYKI JĄDROWEJ IM. HENRYKA NIEWODNICZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000326983

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Radzikowskiego, 152

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-342

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@ifj.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.ifj.edu.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

badania naukowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przeprowadzenie szkoleń w ramach Programu Rozwojowego dla Pracowników Instytutu Fizyki Jądrowej PAN (DZP.260.34.2026)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1db86ed7-14aa-437d-8811-3db881e19b36

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400755

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00108462/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Usługi szkoleniowe

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Numer umowy o dofinansowanie: FEMP.01.04-IZ.00-0255/24-00-XXI/111/FE/25; Numer umowy o dofinansowanie: FEMP.01.04-IZ.00-0259/24-00-XXI/110/FE/25; Numer umowy o dofinansowanie: FEMP.01.04-IZ.00-0260/24-00-XXI/109/SE/25

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1db86ed7-14aa-437d-8811-3db881e19b36

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Szczegółowe określenie wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarto w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Określenie zasad związanych z obowiązkiem informacyjnym RODO zawarto w SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Szczegółowe określenie zasad związanych z ograniczeniem stosowania RODO zawarto w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZP.260.34.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń w ramach Programu Rozwojowego dla Pracowników Instytutu Fizyki Jądrowej PAN.
Program obejmuje szkolenia mające na celu wzmocnienie kompetencji Pracowników Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w zakresie komercjalizacji B+R, transferu technologii oraz zarządzania innowacjami, z naciskiem na komercyjne wykorzystanie infrastruktury badawczej w ramach większego projektu badawczego (kod CPV: 80500000-9)

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia potwierdzone referencjami

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 112 ustawy Pzp Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej.
Zamawiający uzna wyżej wymieniony warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że osoby skierowane przez wykonawcę do realizacji zamówienia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonały, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, minimum 8 (osiem) usług szkoleniowych z następujących tematów:
• komercjalizacja badań naukowych – minimum 2 usługi
• transfer technologii - minimum 2 usługi
• zarządzanie innowacjami - minimum 2 usługi
• prawa własności intelektualnej - minimum 2 usługi
wykonanych na rzecz jednostek działających w sektorze B+R.
Ww. usługi nie mogą powtarzać się, tj. Zamawiający wymaga wykazania się wykonaniem minimum 8 oddzielnych usług, po minimum 2 z każdego tematu.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Do oferty każdy Wykonawca dołącza:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w załączniku nr 4 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca/ Podmiot udostępniający zasoby nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia:
1) oświadczenie Wykonawcy/Podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wskazanym przez Zamawiającego w załączniku nr 4 do SWZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. poz. 2415), o ile dotyczy.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Do oferty każdy Wykonawca dołącza:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w załączniku nr 4 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca/ Podmiot udostępniający zasoby nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu,
2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli Wykonawca polega na zasobach lub sytuacji podmiotu trzeciego) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia:
1) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. formularz ofertowy
2. formularz cenowy
3. pełnomocnictwo (o ile oferta będzie podpisana przez pełnomocnika)
4. Referencje potwierdzające przeprowadzenie szkoleń przez osoby wyznaczone do realizacji zamówienia potwierdzające doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (kryterium oceny ofert)

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

określone w SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, w tym warunki jej zmiany, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy określa załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-02 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma e-Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-02 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80500000-9Usługi szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
87 474 zł
Próbka: 131 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
39 734 zł288 514 zł
Rozstęp międzykwartylowy
248 781 zł
Źródło próbki
CPV 80500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
39 734 zł
Mediana
87 474 zł
Górny kwartyl
288 514 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.