Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Budowa oświetlenia drogowego na wybranych ulicach miasta Leszna” – z podziałem na 3 części przedmiotu zamówienia.

Zamawiający Miasto Leszno (Leszno, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „„Budowa oświetlenia drogowego na wybranych ulicach miasta Leszna” – z podziałem na 3…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto LesznoLeszno, Wielkopolskieopublikowano 20 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 298 805 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto Leszno

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050445

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Kazimierza Karasia 15

1.4.2.)Miejscowość

Leszno

1.4.3.)Kod pocztowy

64-100

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@leszno.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.leszno.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-aa672fa9-9646-49f6-ba2b-dd93c70b425f

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400230

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00351166

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Budowa oświetlenia drogowego na wybranych ulicach miasta Leszna” – z podziałem na 3 części przedmiotu zamówienia.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Budowa oświetlenia drogowego na ulicach Ustronie, Źródlana i Kornela Makuszyńskiego w Lesznie” – budowę linii kablowej oświetlenia drogowego wraz ze słupami i oprawami oświetleniowymi na ulicach Ustronie, Źródlana i Kornela Makuszyńskiego w Lesznie oraz budowę linii kablowej zasilania oświetlenia drogowego ulic Ustronie i Źródlana z szafki oświetleniowej przy ul. Złotniczej w Lesznie, zgodnie ze sporządzonymi projektami budowlanymi, STWiORB, przedmiarem robót.

3.9.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Budowa oświetlenia drogowego na ulicach Lnianej, Siewnej i Rzepakowej w Lesznie” – budowę linii kablowej oświetlenia drogowego wraz ze słupami i oprawami oświetleniowymi na ulicach Lnianej, Siewnej i Rzepakowej w Lesznie, zgodnie ze sporządzonym projektem budowlanym, STWiORB, przedmiarem robót.

3.9.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

80 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Elkard Spółka Z ograniczoną Odpowiedzialnością , Spółka Komandytowa

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9562300924

4.3.3.)Ulica

Grudziądzka 159

4.3.4.)Miejscowość

Toruń

4.3.5.)Kod pocztowy

87-100

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

274973,97 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00460483/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Nie

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

124948,27 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Nie

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zamawiający odstąpił od umowy nr INF-MZD.272.37.2025 z winy Wykonawcy. Oświadczenie Zamawiającego o odstąpieniu od umowy zostało prawidłowo doręczone Wykonawcy i odebrane dnia 13.07.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
298 805 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 242 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
212 592 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 242 zł
Mediana
298 805 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Leszno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leszno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.