Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie branży sanitarnej przy realizacji zadania inwestycyjnego.

Zamawiający Powiat Grójecki (Grójec, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie branży sanitarnej przy…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat GrójeckiGrójec, Mazowieckie (powiat Grójecki →)opublikowano 20 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 197 000 zł
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Grójecki

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223149

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Józefa Piłsudskiego 59

1.4.2.)Miejscowość

Grójec

1.4.3.)Kod pocztowy

05-600

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL926 - Żyrardowski

1.4.7.)Numer telefonu

48 665 11 00

1.4.8.)Numer faksu

48 665 11 47

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@grojec.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.grojec.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7b07c480-3055-46ac-a113-7678f0d14f26

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400209

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00306872

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie branży sanitarnej przy realizacji zadania inwestycyjnego.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie branży sanitarnej przy
realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy
Zespole Szkół w Warce”.
Szczegółowa dokumentacja projektowa dotycząca inwestycji dostępna jest w siedzibie zamawiającego: Starostwo
Powiatowe w Grójcu, ul. Piłsudskiego 59, 05-600 Grójec, pokój nr 7, na stronie: https://spgrojec.ezamawiajacy.pl.
Wymagania w stosunku do Inspektora nadzoru:
- uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w
zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub
odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
- doświadczenie zawodowe – kierował, nadzorował przynajmniej 1 robotą budowlaną z podaniem ich rodzaju i wartości, daty
i miejsca wykonania, podmiotu zlecającego oraz załączy dowody dotyczące kierowanych lub nadzorowanych robót
budowlanych.
Nadzór należy pełnić zgodnie z ustawą Prawo budowlane, obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy
technicznej.
Do zadań Inspektora nadzoru inwestorskiego będzie należało w szczególności:
- reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z dokumentacją budowlaną
projektową, obowiązującymi normami, przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej; - sprawdzanie jakości wykonanych robót i wbudowanych materiałów i wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu
materiałów i wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie;
- sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, przygotowanie i udział w czynnościach
odbioru wykonanych robót i przekazywanie ich do użytkowania;
- potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy.
Warunki realizacji:
1. Stawianie się na każdorazowe wezwanie Zamawiającego i Wykonawcy robót budowlanych objętych nadzorem -
niezwłocznie, tj. w ciągu 1 godziny od zawiadomienia telefonicznego.
2. Wizyty na budowie– tj. 3 wizyt na terenie budowy w ciągu tygodnia, w trakcie trwania robót.
3. Składanie Zamawiającemu raportów z wykonanego nadzoru w następujący sposób: składając w formie pisemnej
informację z wykonanych prac wraz z załączoną dokumentacją fotograficzną min. 3 z miejsca nadzoru i ujawnioną na
zdjęciu datą, godziną oraz lokalizacją.
4. Zamawiający wymaga uczestnictwa Wykonawcy w naradach podczas realizacji inwestycji.

3.9.)Główny kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia

11 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

RAK-BUD Piotr Raczyński

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9211830720

4.3.3.)Ulica

Spółdzielcza 1/48

4.3.4.)Miejscowość

Warka

4.3.5.)Kod pocztowy

05-660

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

29520,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00363188/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-11

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

29520,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

W wyniku zawarcia z Wykonawcą robót budowlanych Aneksu nr 3 do umowy nr 186.2025.WIZPiRP z dnia 2 lipca 2025 r. termin realizacji zadania uległ zmianie z 11 na 12 miesięcy.
Zgodnie z umową z Inspektorem Nadzoru termin rozpoczęcia nadzoru ustalono na dzień 05.08.2025 r., natomiast termin jego zakończenia określono jako dzień rozliczenia końcowego i przekazania robót budowlanych do użytkowania.
W związku z powyższym zmiana terminu realizacji robót nie wymagała zawarcia aneksu do umowy z Inspektorem Nadzoru, a kwota wynagrodzenia za nadzór nie uległa zmianie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71247000-1Nadzór nad robotami budowlanymi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
197 000 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
73 201 zł418 107 zł
Rozstęp międzykwartylowy
344 906 zł
Źródło próbki
CPV 71247000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
73 201 zł
Mediana
197 000 zł
Górny kwartyl
418 107 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Grójecki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grójec.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.