Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 174 247 zł
Umowa zawarta
10 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 10 listopada 2027
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 174 247 zł – 3 294 913 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa zbiornika retencyjnego w rejonie drogi gminnej ul. Leśnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Bębło, gmina Wielka Wieś.

Zamawiający Gmina Wielka Wieś (Szyce, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa zbiornika retencyjnego w rejonie drogi gminnej ul. Leśnej wraz z infrastrukturą…”, wybierając ofertę wykonawcy STOPIAK Stopa Sławomir. Wartość umowy: 2 174 247 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Wielka WieśSzyce, Małopolskie (powiat Krakowski →)opublikowano 20 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 174 247 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STOPIAK Stopa Sławomir (Barwałd Średni), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 174 246,83 zł (umowę zawarto 10 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 174 246,83 zł do 3 294 913,41 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 10 listopada 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wielka Wieś

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555476

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wspólnoty 1

1.5.2.)Miejscowość

Szyce

1.5.3.)Kod pocztowy

32-085

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

j.krzton@wielka-wies.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wielka-wies.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ae2e8cf7-b31a-4ac0-b79b-b2a2c788da35

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa zbiornika retencyjnego w rejonie drogi gminnej ul. Leśnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Bębło, gmina Wielka Wieś.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ae2e8cf7-b31a-4ac0-b79b-b2a2c788da35

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400070

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040105/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Budowa zbiornika retencyjnego w rejonie drogi gminnej ul. Leśnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Bębło, gmina Wielka Wieś.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00273117

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.12.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn

Budowa zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, budowa kanalizacji deszczowej, budowa i przebudowa rowów odwadniających, budowa przepustów, budowa pobocza, budowa korytek betonowych, rozbiórka i budowa odcinków sieci wodociągowej, gazowej, kanalizacji sanitarnej oraz elektroenergetycznej w rejonie drogi gminnej ul. Leśnej na dz. nr 192/2, 196/11, 199, 184, 193/4, 197/2, 200/5, 153, 194/4, 198/7, 200/3, 191/4, 195/4, 198/3, 200/8 w miejscowości Bębło, gmina Wielka Wieś. 1.1. Celem inwestycji jest wykonanie robót budowlanych polegających na: o budowie zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, o budowie kanalizacji deszczowej, o budowie i przebudowie rowów odwadniających i przepustów, o rozbiórce i odbudowie nawierzchni asfaltowej, podbudów i innych elementów drogi, o budowie poboczy, o budowie korytek betonowych, o rozbiórce i budowie odcinków sieci wodociągowej, gazowej, kanalizacji sanitarnej oraz elektroenergetycznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w projekcie architektoniczno-budowlanym.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2174246,83 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3294913,41 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2174246,83 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STOPIAK Stopa Sławomir

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5512473810

7.3.4)Miejscowość

Barwałd Średni

7.3.5)Kod pocztowy

34-124

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2174246,83 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-11-10

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232454-9Roboty budowlane w zakresie zbiorni…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
320 000 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 629 zł1 849 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 625 428 zł
Źródło próbki
CPV 45232· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
223 629 zł
Mediana
320 000 zł
Górny kwartyl
1 849 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wielka Wieś prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 174 247 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232454-9 (Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STOPIAK Stopa Sławomir (Barwałd Średni). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.