Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 438 020 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
110 dni
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 2 438 020 zł – 3 967 980 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.: Zadanie nr 8 – „Odbudowa drogi powiatowej nr 1209 O relacji Mochów-Racławice Śląskie

Zamawiający Powiat Prudnicki (Prudnik, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.:…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk. Wartość umowy: 2 438 020 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Powiat PrudnickiPrudnik, Opolskie (powiat Prudnicki →)opublikowano 20 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 438 020 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk (Głubczyce), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 438 020,16 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 2 438 020,16 zł do 3 967 980,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 110 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Prudnicki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412600

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 76

1.5.2.)Miejscowość

Prudnik

1.5.3.)Kod pocztowy

48-200

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@powiatprudnicki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.powiatprudnicki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ab2b3e81-4242-4718-a07d-2501c7de1caf

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.: Zadanie nr 8 – „Odbudowa drogi powiatowej nr 1209 O relacji Mochów-Racławice Śląskie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ab2b3e81-4242-4718-a07d-2501c7de1caf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400030

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036217/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.14 Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r

Zadanie nr 8 – Odowa drogi powiatowej nr 1209 O relacji Mochów-Racławice Śląskie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Priorytet FEOP.13 Fundusze Europejskie na rzecz odbudowy i odporności opolskiego po powodzi [RESTORE] Działanie 13.3 Infrastruktura społeczno-publiczna (odbudowa po powodzi) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00322090

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1982318,57 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Zadanie nr 8 - Odbudowa drogi powiatowej nr 1209 O relacji Mochów-Racławice Śląskie, uszkodzonej w trakcie powodzi z września 2024r.
Odbudowa drogi powiatowej realizowana będzie na odcinku:
km 0+007,54 - km1+198,00
Łączna długość odcinka drogi powiatowej, przeznaczonego do odbudowy wynosi: 1 190,46 m.
Zakres prac budowlanych obejmuje:
-roboty rozbiórkowe,
-odbudowę konstrukcji drogi,
-odbudowę zjazdów, poboczy i rowów,
-odbudowę przepustu drogowego, wraz z umocnieniem wlotu i wylotu,
-odbudowę przepustów pod zjazdami, wraz z umocnieniem wlotu i wylotu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2438020,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3967980,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2438020,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

530591485

7.3.3)Ulica

Sosnowiecka 11

7.3.4)Miejscowość

Głubczyce

7.3.5)Kod pocztowy

48-100

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2438020,16 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

110 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Prudnicki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Prudnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 438 020 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk (Głubczyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.