Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego

Podstawa: art. 255 pkt 8 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu informatycznego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Sokółce, finansowanego ze środków Urzędu Wojewódzkiego

Zamawiający Powiat Sokólski (Sokółka, Podlaskie) opublikował wynik postępowania „Zakup i dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu informatycznego na potrzeby Starostwa…”.

Zamawiający: Powiat SokólskiSokółka, Podlaskie (powiat Sokólski →)opublikowano 20 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 400 118 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Podstawa: art. 255 pkt 8 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT SOKÓLSKI

1.3.)Oddział zamawiającego

ZARZĄD POWIATU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050658628

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Sokółka

1.5.3.)Kod pocztowy

16-100

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@sokolka-powiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sokolka-powiat.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu informatycznego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Sokółce, finansowanego ze środków Urzędu Wojewódzkiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ce7397e2-279d-4040-8ece-b71ddf652736

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00399653

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047001/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 zakup i dostawę sprzętu komputerowego oraz sprzętu informatycznego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Sokółce, finansowane ze środków Urzędu Wojewódzkiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394489

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Z treści art. 305 pkt. 2 ustawy pzp. wynika, że Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5 ustawy pzp., a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Zamawiający w dniu 11 sierpnia 2026 r. unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, z uwagi na fakt, iż wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
Do postępowania oznaczonego numerem referencyjnym IZP.272.13.2026.MT przystąpiło 2 Wykonawców. W obu przypadkach oferty zostały odrzucone w oparciu o dyspozycje art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. C ustawy Pzp, bowiem w przewidzianym terminie Wykonawcy nie przedłożyli przedmiotowego środka dowodowego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP-II.272.20.2026.MT

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu komputerowego oraz
sprzętu informatycznego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Sokółce,
finansowana ze środków Urzędu Wojewódzkiego.
Na przedmiot zamówienia składa się:-monitory 3 sztuki;-stacje robocze 3 sztuki;-pakiet oprogramowania biurowego 3 sztuki

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30213300-8 - Komputer biurkowy

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

33195100-4 - Monitory

30214000-2 - Stacje robocze

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
400 118 zł
Próbka: 132 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 152 zł971 457 zł
Rozstęp międzykwartylowy
830 305 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 152 zł
Mediana
400 118 zł
Górny kwartyl
971 457 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Sokólski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sokółka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.