Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół w Warce

Zamawiający Powiat Grójecki (Grójec, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat GrójeckiGrójec, Mazowieckie (powiat Grójecki →)opublikowano 20 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Grójecki

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223149

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Józefa Piłsudskiego 59

1.4.2.)Miejscowość

Grójec

1.4.3.)Kod pocztowy

05-600

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL926 - Żyrardowski

1.4.7.)Numer telefonu

48 665 11 00

1.4.8.)Numer faksu

48 665 11 47

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@grojec.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.grojec.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b6e91fd2-c4e2-4b92-a852-d09a72ea52b1

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00399200

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00217225

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół w Warce

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych określonych projektem budowy boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy zespole szkół w Warce na dz. ewid. nr 524/2, 525/2, 527/7, 528/3 z obrębu 0002 Warka jedn. ewidencyjna: 140611_4 Warka-miasto.
Obiekt zaprojektowano w konstrukcji tradycyjnej udoskonalonej: murowano - żelbetowej oraz stalowej. Ściany nośne zewnętrzne oraz wewnętrzne murowane z bloczków z betonu komórkowego, usztywnione słupami żelbetowymi posadowione na ławach i stopach fundamentowych żelbetowych. Strop nad częścią łącznika - żelbetowy, oparty na ścianach zewnętrznych.
W poziomie stropu, na zwieńczeniu attyki oraz w części z boiskiem, zaprojektowano wieńce żelbetowe w celu zapewnienia sztywności przestrzennej.
Pokrycie dachu stanowi płyta warstwowa mocowana do dwuteowych płatwi. Główną konstrukcję nośną dachu stanowią stalowe dźwigary kratownicowe. Pasy kratownicy z dwuteowników walcowanych na gorąco. Skratowania z rur prostokątnych, połączone z pasami za pomocą blach węzłowych. Dźwigary zamocowane na słupach żelbetowych poprzez zatopione kotwy płytkowe. Główna konstrukcja nośna dachu doprowadzona do stopnia niepalności R30. Przekrycie dachy z płyty warstwowej PIR EI30.
Boisko wielofunkcyjne zostanie wykonane o nawierzchni sportowej (PCV), umożliwiającej przeprowadzanie zajęć sportowych oraz rozgrywek z zakresu piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki oraz tenisa ziemnego. Dodatkowo planuje się wyposażenie obiektu w cztery strzelnice laserowe oraz przenośną scenę wraz z wykładziną ochronną – w celu wykorzystania obiektu na cele widowiskowe, rekreacyjne oraz sportowe. Zamówienie obejmuje również dostawę i montaż wyposażenia sali: składane kosze do koszykówki na ścianach bocznych szt. 4, opuszczane elektrycznie kosze do koszykówki szt. 2, dwie bramki do piłki nożnej/ piłki ręcznej, siatki ze słupkami do siatkówki i tenisa ziemnego, trybuny, ławki dla zawodników rezerwowych, siatki grodzące, siatki piłkochwytów, drabinki gimnastyczne, tablicę wyników.
Projektowane boisko wraz z zadaszeniem zostanie połączone z istniejącym budynkiem szkoły łącznikiem wykonanym w technologii tradycyjnej udoskonalonej : murowanej i żelbetowej. Głównym układem nośnym łącznika będą murowane ściany nośne z bloczków z betonu komórkowego, wzmocnione słupami żelbetowymi. Stropodach budynku żelbetowy ocieplony od góry wełną mineralną oraz styropianem spadkowym, zabezpieczony dwoma warstwami papy. Posadowienie budynku bezpośrednie – na ławach i stopach fundamentowych żelbetowych. Łącznik zostanie wydzielony pożarowo od istniejącej szkoły za pomocą ścian o odpowiedniej odporności pożarowej wraz z drzwiami p. poż. oraz od projektowanego boiska.
Boisko projektowane w kategorii zagrożenia ludzi ZLI, łącznik w kategorii ZLIII.
W budynku łącznika planuje się realizację zaplecza sanitarno – szatniowego, na które składać się będą następujące pomieszczenia: pokój trenerów wraz z szatnią i łazienką, szatnie wraz z łazienkami dla sportowców, toalety, magazynek na sprzęt sportowy, scenę i strzelnice, pomieszczenie kotłowni i hydroforni. W zakresie zamówienia jest dostawa i montaż całego wyposażenia pomieszczeń szatni, pokoju trenerskiego, sanitariatów, jak: szafki, umywalki, miski ustępowe, kabiny prysznicowe, blaty, zlewy porządkowe, baterie umywalkowe i zlewowe, pojemniki na papier, dozowniki na mydło, podajniki na ręczniki papierowe, ect.
Inwestycja przewiduje wyposażenie projektowanych obiektów w następujące instalacje: - elektryczną; - teletechniczną; - wodno – kanalizacyjną; - gazową;
- centralnego ogrzewania (zasilanie obiektów w ciepło z projektowanej kotłowni gazowej); - wentylacji mechanicznej.
Projekt przewiduje doprowadzenie wymaganych mediów niezbędnych do funkcjonowania obiektu od projektowanych lub istniejących przyłączy na działce do projektowanego budynku.
Zasilanie projektowanych obiektów w energię elektryczną zostanie poprowadzone w wykopie od przyłącza elektroenergetycznego za pośrednictwem Rozdzielni Głównej [RG] znajdującej się na wschodniej ścianie budynku Zespołu Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”. Woda zimna z istniejącego przyłącza. Woda ciepła oraz centralne ogrzewanie zostaną dostarczone do projektowanych obiektów z projektowanej kotłowni. Odprowadzenie ścieków sanitarnych z projektowanych obiektów do istniejącego przyłącza kanalizacji sanitarnej. Odprowadzenie wód opadowych z terenu projektowanej inwestycji na powierzchnie biologicznie czynne własnej działki. Zamówienie obejmuje przebudowę przyłączy wodociągowego, kanalizacyjnego oraz gazowego.
Zamówienie przewiduje dostarczenie wyposażenia do projektowanego obiektu budowlanego zgodnie z ich przeznaczeniem (kosze, bramki, siatki, piłkochwyty, trybuny, tablica wyników, szafki, wyposażenie pokoju trenerskiego, biały montaż pomieszczeń, itp.) Zamówienie przewiduje kompleksową realizację robót budowlanych związanych z projektowanym obiektem wraz z jego wyposażeniem w instalacje, urządzenia oraz inne elementy niezbędne do funkcjonowania zgodnie z projektowanym przeznaczeniem.
W ramach inwestycji wykonane zostaną również dojścia do projektowanego obiektu wraz ze schodami terenowymi oraz pochylnią dla osób niepełnosprawnych, a także zagospodarowanie terenu inwestycji zielenią niską i wysoką.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz Specyfikacji Technicznej, stanowiących załącznik do opisu przedmiotu zamówienia oraz wzór umowy. Przedmiar robót stanowi dokument pomocniczy do opisu przedmiotu zamówienia.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45262300-4 - Betonowanie

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-02

4.2.)Okres realizacji zamówienia

11 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

WOJTPOL Wojtysiak Sp. jawna

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

670882426

4.3.3.)Ulica

Przemysłowa 1

4.3.4.)Miejscowość

Kozienice

4.3.5.)Kod pocztowy

26-900

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

7820176,83 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00304635/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-11

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

3

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Na podstawie wniosku Wykonawcy w sprawie zmiany kierownika budowy zadania § 2 ust. 1 pkt 12 umowy nr 186.2025.WIZPiRP z dnia 2 lipca 2025 r. otrzymuje następujące brzmienie:
„12) ustanowienie kierownika budowy w osobie: Jarosław Nowak,
do którego podstawowych obowiązków należy:
a) protokolarne przejęcie od Zamawiającego i odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy wraz ze znajdującymi się na nim obiektami budowlanymi, urządzeniami technicznymi;
b) prowadzenie dokumentacji budowy;
c) wstrzymanie robót budowlanych w przypadku stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym Zamawiającego;
d) zawiadomienie Zamawiającego w terminie jednego dnia o wstrzymaniu robót budowlanych przez Inspektora nadzoru;
e) natychmiastowa realizacja zaleceń wpisanych przez Inspektora nadzoru inwestorskiego;
f) przygotowanie dokumentacji powykonawczej obiektu”.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Opis zamówienia nie uległ zmianie

5.4.6.)Wartość zmiany

0,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Na podstawie Aneksu nr 2 do umowy o dofinansowane z budżetu państwa zadania zmianie ulega brzmienie § 5 ust. 1 oraz § 7 ust. 1 umowy z dnia 2 lipca 2025 r.
§ 5 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Strony uzgadniają wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie przedmiotu umowy (wyliczone na podstawie kosztorysu ofertowego) na kwotę w wysokości:
Ogółem netto 6 357 867,34 zł
Ogółem podatek VAT 1 462 309,49 zł
Ogółem brutto 7 820 176,83 zł
- w 2025 roku: netto 4 341 138,21 zł, podatek VAT 998 461,79 zł, brutto 5 339 600,00 zł
- w 2026 roku: netto 2 016 729,13 zł, podatek VAT 463 847,70 zł, brutto 2 480 576,83 zł”.
§ 7 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Strony uzgadniają zapłatę wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy za wykonane i odebrane roboty budowlane:
1) w roku 2025 maksymalnie do kwoty 5 339 600,00 zł brutto;
2) w roku 2026 pozostała do zapłaty kwota wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy”.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Opis zamówienia nie uległ zmianie

5.4.6.)Wartość zmiany

0,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Na podstawie Wniosku Wykonawcy z dnia 30 marca 2026 roku oraz Protokołu konieczności nr 1 z dnia 5 maja 2026 roku w sprawie realizacji zadania w umowie z dnia 2 lipca 2025 roku wprowadza się następujące zmiany:
§ 4. ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy”.
§ 5 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Strony uzgadniają wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie przedmiotu umowy (wyliczone na podstawie kosztorysu ofertowego) na kwotę w wysokości:
Ogółem netto 6 441 316,12 zł
Ogółem podatek VAT 1 481 502,71 zł
Ogółem brutto 7 922 818,83 zł
słownie: siedem milionów dziewięćset dwadzieścia dwa tysiące osiemset osiemnaście złotych 83/100
- w 2025 roku: netto 4 341 138,21 zł, podatek VAT 998 461,79 zł, brutto 5 339 600,00 zł
- w 2026 roku: netto 2 100 177,91 zł, podatek VAT 483 040,92 zł, brutto 2 583 218,83 zł”.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W związku z realizacją zadania zachodzi konieczność wykonania robót zamiennych i dodatkowych. Zakres zmian obejmuje:
- wykonanie dodatkowych chodników oraz utwardzenie dojazdu do hali,
- rezygnację z 2 kurtyn powietrznych wewnątrz hali,
- wykonanie dodatkowych gniazd trójfazowych,
- zmianę biegu trasy instalacji hydrantowej,
- montaż układu wymiany ciepła woda-glikol

5.4.6.)Wartość zmiany

102642,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

7922818,83 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Grójecki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grójec.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.