Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
TOM – BUD Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Karaś· Lewin Brzeskimikrofirma
Wartość umowy
1 420 650 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Adaptacja poddasza na cele biurowe w budynku Sądu Rejonowego w Opolu przy ul. Ozimskiej 60 B.

Zamawiający Sąd Apelacyjny we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Adaptacja poddasza na cele biurowe w budynku Sądu Rejonowego w Opolu przy ul. Ozimskiej…”, wybierając ofertę wykonawcy TOM – BUD Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Karaś,. Wartość umowy: 1 420 650 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Sąd Apelacyjny we WrocławiuWrocław, Dolnośląskieopublikowano 19 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 420 650 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 lipca 2026

    Termin ofert: 14 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TOM – BUD Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Karaś (Lewin Brzeski), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 420 650,00 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 005965788

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Tadeusza Zielińskiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

53-531

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wroclaw.sa.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://wroclaw.sa.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-513fc8df-b087-497f-9e00-4146b166e029

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Sąd

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Adaptacja poddasza na cele biurowe w budynku Sądu Rejonowego w Opolu przy ul. Ozimskiej 60 B.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-513fc8df-b087-497f-9e00-4146b166e029

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00398651

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00152490/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Adaptacja poddasza nieużytkowego na cele biurowe w bud. SR w Opolu przy ul. Ozimskiej 60B

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00322310

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Z.261.23.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1196791,92 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa poddasza w budynku Sądu Rejonowego w Opolu przy ul. Ozimskiej 60 B,, które jest obecnie jednoprzestrzennym wnętrzem i podział tej powierzchni na pomieszczenia biurowe oraz inne pomieszczenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Sądu Rejonowego w Opolu, zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą Załącznik nr 2 do Projekt umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1420650,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1420650,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1420650,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TOM – BUD Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Karaś,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

160220803

7.3.3)Ulica

al. Wojska Polskiego 38

7.3.4)Miejscowość

Lewin Brzeski

7.3.5)Kod pocztowy

49-340

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1420650 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
318 651 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 129 zł638 821 zł
Rozstęp międzykwartylowy
440 692 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 129 zł
Mediana
318 651 zł
Górny kwartyl
638 821 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 420 650 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TOM – BUD Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Karaś, (Lewin Brzeski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.