Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PAT-RAF Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością· Marianów 3mikrofirma
Wartość umowy
66 351 zł
Umowa zawarta
4 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 18 września 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 66 351 zł – 71 738 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%GWARANCJA JAKOŚCI NA WYKONANE USŁUGI40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Urządzanie terenów zielonych w pasach dróg powiatowych

Zamawiający Powiat Pabianicki (Pabianice, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Urządzanie terenów zielonych w pasach dróg powiatowych”, wybierając ofertę wykonawcy PAT-RAF Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 66 351 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat PabianickiPabianice, Łódzkie (powiat Pabianicki →)opublikowano 19 sierpnia 2026
Wartość umowy
66 351 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PAT-RAF Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Marianów 3), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 66 350,66 zł (umowę zawarto 4 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 66 350,66 zł do 71 737,92 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 18 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Pabianicki

1.3.)Oddział zamawiającego

Starostwo Powiatowe w Pabianicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057655

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Pabianice

1.5.3.)Kod pocztowy

95-200

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 42 225 40 00

1.5.8.)Numer faksu

+48 215 91 66

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@powiat.pabianice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat.pabianice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_pabianice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Urządzanie terenów zielonych w pasach dróg powiatowych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fc5091f0-56b8-422d-a5dc-8e97d716b6a9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00398627

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00032267/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Utrzymanie zieleni w pasie drogowym dróg powiatowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328554

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DM.272.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

54940,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac w ramach realizacji zadania pn. „Urządzanie terenów zielonych w pasach dróg powiatowych” obejmującego zakresem urządzenie terenów zielonych w ul. Grota Roweckiego w Pabianicach, po południowej stronie ulicy. Szczegółowa lokalizacja odcinka objętego pracami i opis prac do wykonania określony został w opracowaniu pt.: „Urządzanie terenów zielonych w pasach dróg powiatowych - wykonanie planu zagospodarowania terenu zieleni w ul. Grota Roweckiego w Pabianicach, zwanym dalej planem nasadzeń, które stanowi Załącznik nr 9 do SWZ.
Zakres prac obejmuje, w szczególności:
- przygotowanie gruntu pod rabaty i nasadzenia (tj. oczyszczenie z chwastów, darni, śmieci, przygotowanie gruntu pod rabaty i nasadzenia, rozplantowanie ziemi na rabaty, montaż na rabatach maty przeciw chwastom wraz z jej zamocowaniem kotwami/szpilkami, dostawę kory sosnowej drobnej wraz z jej rozłożeniem na rabatach),
- wywóz powstałych odpadów zielonych wraz z załadunkiem (wywóz, załadunek wszelkich odpadów powstałych w trakcie prowadzenia prac wraz z ich utylizacją zgodnie z przepisami obowiązującego prawa),
- zakup ziemi kompostowej pod nasadzenia,
- zakup i sadzenie krzewów wg planu nasadzeń (tj. dostawa na miejsce wykonania prac sadzonek krzewów w ilości 655 szt. w ilościach i z gatunków określonych w planie nasadzeń, posadzenie zgodnie z planem nasadzeń),
- zakup i sadzenie roślin wieloletnich wg. planu nasadzeń tj. dostawa na miejsce wykonania prac sadzonek krzewów w ilości 502 szt. w ilościach i z gatunków określonych w planie nasadzeń, posadzenie zgodnie z planem nasadzeń).
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77312100-1 - Usługi odchwaszczania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

66350,66 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

71737,92 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

66350,66 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PAT-RAF Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

523085709

7.3.4)Miejscowość

Marianów 3

7.3.5)Kod pocztowy

98-105

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

66350,66 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-18

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77310000-6Usługi sadzenia roślin oraz utrzyma…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
677 342 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
255 492 zł2 265 371 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 009 879 zł
Źródło próbki
CPV 77310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
255 492 zł
Mediana
677 342 zł
Górny kwartyl
2 265 371 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Pabianicki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pabianice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 66 351 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77310000-6 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PAT-RAF Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Marianów 3). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.