Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
72 570 zł
Umowa zawarta
21 lipca 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wyłonienie Wykonawcy w zakresie zakupu i dostawy 2 komputerów wysokowydajnych do wykonywania zaawansowanych obliczeń inżynierskich wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym na potrzeby NCPS SOLARIS.

Zamawiający Uniwersytet Jagielloński (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wyłonienie Wykonawcy w zakresie zakupu i dostawy 2 komputerów wysokowydajnych do…”, wybierając ofertę wykonawcy Progress Systemy Komputerowe Sp. z o.o. Wartość umowy: 72 570 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Uniwersytet JagiellońskiKraków, Małopolskieopublikowano 19 sierpnia 2026
Wartość umowy
72 570 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Progress Systemy Komputerowe Sp. z o.o. (Kraków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 72 570,00 zł (umowę zawarto 21 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych UJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001270

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gołębia 24

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-007

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

126633905

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mateusz.zielinski@uj.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.uj.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1335482

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wyłonienie Wykonawcy w zakresie zakupu i dostawy 2 komputerów wysokowydajnych do wykonywania zaawansowanych obliczeń inżynierskich wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym na potrzeby NCPS SOLARIS.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e1e1c98c-dd0a-4770-80c6-e15868dc0635

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00398093

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00314601

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

80.272.184.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

60000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest zakup i dostawa dwóch (2) sztuk komputera wysokowydajnego do wykonywania zaawansowanych obliczeń inżynierskich wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym dla potrzeb Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS (zwanego dalej NCPS SOLARIS), mieszczącego się w Krakowie (30-392), przy ul. Czerwone Maki 98.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z opisem minimalnych parametrów i wymagań technicznych oraz funkcjonalnych zawarty jest w załączniku A do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

30211000-1 - Komputery wysokowydajne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48620000-0 - Systemy operacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

72570,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

72570,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

72570,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Progress Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 676-100-08-96

7.3.3)Ulica

Al. Mickiewicza

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-120

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

72570,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30211000-1Komputery wysokowydajne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Jagielloński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 72 570 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30211000-1 (Komputery wysokowydajne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Progress Systemy Komputerowe Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.