Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
198 399 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 198 399 zł – 365 310 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie personelu wykonawcy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego dla Zadania pn. „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej" w zakresie rozbudowy systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj

Zamawiający Miejski Zarząd Dróg w Opolu (Opole, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego dla Zadania pn. Bezpieczny transport w…”, wybierając ofertę wykonawcy GRAMAR SP.Z O.O. Wartość umowy: 198 399 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Miejski Zarząd Dróg w OpoluOpole, Opolskieopublikowano 19 sierpnia 2026
Wartość umowy
198 399 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy GRAMAR SP.Z O.O. (LUBLINIEC).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 198 399,00 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 198 399,00 zł do 365 310,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZARZĄD DRÓG W OPOLU

1.3.)Oddział zamawiającego

MZD w Opolu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 530546013

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. płk. Witolda Pileckiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Opole

1.5.3.)Kod pocztowy

45-331

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzd.opole.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umopole.logintrade.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,235668,42a0b19af0694fa367a818c1316c7d28.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego dla Zadania pn. „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej" w zakresie rozbudowy systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0eae205d-3537-491b-9ef1-a43462ff1428

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397401

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037249/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego dla zadania "Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej" w zakresie rozbudowy systemu ITS Opole wraz z kompleksowym utrzymaniem istniejącego systemu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie finansowane jest w ramach projektu FEO 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00348750

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NP.260.44.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

198399,00 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

161300 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego zadania inwestycyjnego pn. „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej w zakresie rozbudowy systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj oraz kompleksowe utrzymanie istniejącego sytemu ITS Opole i elementów rozbudowanych”.
Zadania dofinansowane jest z Programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego na lata 2021 – 2027, w ramach zadania: „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej”, umowa o dofinansowanie nr FEOP.03.02-IZ.00-0001/24 z dnia 22 maja 2025 r.
Dokumentacje projektowe określające zakres zamówienia na roboty dostępna jest na stronie internetowej pod adresem:
https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,221728,af01a8939061a019ce71eb2da7748978.html
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Część III SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

198399,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

365310,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

198399,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GRAMAR SP.Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5751885332

7.3.3)Ulica

PADEREWSKIEGO 22

7.3.4)Miejscowość

LUBLINIEC

7.3.5)Kod pocztowy

42-700

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

198399,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
184 750 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
49 927 zł371 889 zł
Rozstęp międzykwartylowy
321 963 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
49 927 zł
Mediana
184 750 zł
Górny kwartyl
371 889 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Dróg w Opolu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 198 399 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GRAMAR SP.Z O.O. (LUBLINIEC). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.