ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zad1 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników UM,Zad2 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników MGOP,Zad3 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej UM,Zad4 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej MGOP

Zamawiający Gmina Kolbuszowa (Kolbuszowa, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Zad1 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników UM,Zad2 Szkolenie z…”. Termin składania ofert minął 26 sierpnia 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KolbuszowaKolbuszowa, Podkarpackie (powiat Kolbuszowski →)opublikowano 19 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 102 083 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
26 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin wykonania szkolenia40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    19 sierpnia 2026

    Termin ofert: 26 sierpnia 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie stacjonarnych szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa dla 4 części obejmujących pracowników Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, MGOPS oraz kadrę zarządzającą obu jednostek.

  • 2

    TerminKażda część ma termin realizacji 10 dni, przy czym w części 1 i 2 oraz 3 i 4 wymagane jest potwierdzenie liczby uczestników najpóźniej 7 dni przed terminem szkolenia.

  • 3

    ZakresCzęść 1 obejmuje szkolenie dla 90 pracowników Urzędu Miejskiego, część 2 dla 25 pracowników MGOPS, część 3 dla ok. 20 osób z kadry zarządzającej Urzędu Miejskiego, a część 4 dla kadry zarządzającej MGOPS; liczba uczestników może się zmienić w granicach wskazanych w SWZ.

  • 4

    ZakresPrzedmiot jest usługą kształcenia zawodowego finansowaną w całości ze środków publicznych i korzysta ze zwolnienia z VAT.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,6 ofert na postępowanie przy 116 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 3 orzeczenia z postępowaniami tego zamawiającego; w 1 sprawie odwołanie oddalono. Dla skali: 151 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOLBUSZOWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581666

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Obrońców Pokoju 21

1.5.2.)Miejscowość

Kolbuszowa

1.5.3.)Kod pocztowy

36-100

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@ekolbuszowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ekolbuszowa.logintrade.net

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zad1 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników UM,Zad2 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników MGOP,Zad3 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej UM,Zad4 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej MGOP

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0a9bde02-c5f1-42f3-8c80-11d9c9ef9527

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397307

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00069719/20/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Szkolenie stacjonarne z zakresu cyberbezpieczeństwa

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Projekt „Cyberbezpieczny Samorząd” jest realizowany w ramach Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC)

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.ekolbuszowa.logintrade.net

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

www.ekolbuszowa.logintrade.net

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu
platformyzakupowejPZP24https://ekolbuszowa.logintrade.net
2. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przekazywanej przy ich użyciu,
opisane zostały w Regulaminie i Instrukcji dostępnych pod adresem https://ekolbuszowa.logintrade.net
3. Szczegółowe informacje zawarto w rozdziale VIII Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ).

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1.1. Zamawiający Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego
i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1.1.1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miejskim
w Kolbuszowej jest: Burmistrz Kolbuszowej; ul. Obrońców Pokoju 21, 36-100 Kolbuszowa.
1.1.2. Inspektorem ochrony danych osobowych w Gminie Kolbuszowa jest Pani: Lucyna Wyka
ul. Piłsudskiego 6/10
36-100 Kolbuszowa
Tel. 17 2271 333 wew. 502
e-mail: rodo@ekolbuszowa.pl
1.1.3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO
w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego:
Zadanie Nr 1 - Szkolenie stacjonarne z zakresu cyberbezpieczeństwa dla pracowników Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.
Zadanie Nr 2 - Szkolenie stacjonarne z zakresu cyberbezpieczeństwa dla pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.
Zadanie Nr 3 – Szkolenie stacjonarne dla Kadry Zarządzającej Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej
w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.
Zadanie Nr 4 - Szkolenie stacjonarne dla Kadry Zarządzającej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.”
numer referencyjny nadany sprawie: ZP.271.1.42.2026
prowadzonym w trybie: podstawowym
1.1.4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 3 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), dalej „ustawa Pzp”;
1.1.5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
1.1.6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym
z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
1.1.7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
1.1.8. Posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
1.1.9. Nie przysługuje Pani/Panu:
• w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
• prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
• na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
1.2. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu, a także w trakcie realizacji umowy.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.1.42.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń stacjonarnych z zakresu cyberbezpieczeństwa dla 90 pracowników Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej (dalej

Zamawiający). Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ostatecznej liczby uczestników w granicach ± 2 osoby względem liczby wskazanej powyżej, bez wpływu na wynagrodzenie Wykonawcy określone w umowie. 2. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi usługę kształcenia zawodowego finansowaną w całości ze środków publicznych. W związku z powyższym, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (VAT), usługa korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Wykonawca, w przypadku spełnienia przesłanek wynikających z obowiązujących przepisów prawa, powinien uwzględnić powyższe przy kalkulacji ceny oferty oraz wystawieniu dokumentu sprzedaży. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdział II SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

80550000-4 - Usługi szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryteria wyboru ofert określono w Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ)

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin wykonania szkolenia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego z zakresu cyberbezpieczeństwa dla 25 pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej (dalej: MGOPS). Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ostatecznej liczby uczestników w granicach ± 2 osoby (tj. od 23 do 27 osób) względem liczby wskazanej powyżej, bez wpływu na wynagrodzenie Wykonawcy określone w umowie. Ostateczna liczba uczestników zostanie potwierdzona Wykonawcy najpóźniej na 7 dni przed terminem szkolenia.
2. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi usługę kształcenia zawodowego finansowaną w całości ze środków publicznych. W związku z powyższym, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (VAT), usługa korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Wykonawca, w przypadku spełnienia przesłanek wynikających z obowiązujących przepisów prawa, powinien uwzględnić powyższe przy kalkulacji ceny oferty oraz wystawieniu dokumentu sprzedaży.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdział II SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

80550000-4 - Usługi szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryteria wyboru ofert określono w Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ)

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin wykonania szkolenia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego
z zakresu cyberbezpieczeństwa, ukierunkowanego na odpowiedzialność decyzyjną i nadzorczą, dla ok. 20 osób z kadry zarządzającej Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej (dalej: Zamawiający), tj. burmistrza, zastępców, sekretarza, skarbnika oraz kierowników referatów/wydziałów. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ostatecznej liczby uczestników w granicach
± 2 osoby względem liczby wskazanej powyżej, bez wpływu na wynagrodzenie Wykonawcy określone w umowie. Ostateczna liczba uczestników zostanie potwierdzona Wykonawcy najpóźniej na 7 dni przed terminem szkolenia.
2. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi usługę kształcenia zawodowego finansowaną w całości ze środków publicznych. W związku z powyższym, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (VAT), usługa korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Wykonawca, w przypadku spełnienia przesłanek wynikających z obowiązujących przepisów prawa, powinien uwzględnić powyższe przy kalkulacji ceny oferty oraz wystawieniu dokumentu sprzedaży.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdział II SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

80511000-9 - Usługi szkolenia personelu

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryteria wyboru ofert określono w Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ)

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin wykonania szkolenia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego
z zakresu cyberbezpieczeństwa, ukierunkowanego na odpowiedzialność decyzyjną i nadzorczą oraz specyfikę przetwarzania danych w pomocy społecznej, dla ok. 9 osób z kadry zarządzającej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej (dalej: MGOPS), tj. kierownika/dyrektora, zastępcy oraz kierowników działów/sekcji. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ostatecznej liczby uczestników w granicach ± 2 osoby względem liczby wskazanej powyżej, bez wpływu na wynagrodzenie Wykonawcy określone w umowie. Ostateczna liczba uczestników zostanie potwierdzona Wykonawcy najpóźniej na 7 dni przed terminem szkolenia..
2. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi usługę kształcenia zawodowego finansowaną w całości ze środków publicznych. W związku z powyższym, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (VAT), usługa korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Wykonawca, w przypadku spełnienia przesłanek wynikających z obowiązujących przepisów prawa, powinien uwzględnić powyższe przy kalkulacji ceny oferty oraz wystawieniu dokumentu sprzedaży.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdział II SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

80511000-9 - Usługi szkolenia personelu

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryteria wyboru ofert określono w Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ)

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin wykonania szkolenia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.W postępowaniu o udzielenie zamówienia zamawiający może żądać podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie

1) Braku podstaw wykluczenia, 2) Spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji. 3) Warunki dotyczące określonej sytuacji finansowej lub ekonomicznej. Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji finansowej lub ekonomicznej, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. W
postępowaniu o udzielenie zamówienia zamawiający może żądać podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie:
1) Braku podstaw wykluczenia,
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa aktualne na dzień
składania ofert oświadczenie o braku podstaw
do wykluczenia – zał. Nr 1a do Rozdział I SWZ. W przypadku udostępnienia zasobów – oświadczenie podmiotu udostępniającego
zasoby stanowi załącznik nr 1b Rozdział I SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić potwierdzenie, że wykonawca
nie podlega wykluczeniu.
2) Spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji.
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa aktualne na dzień
składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – zał. Nr 1a do Rozdział I SWZ. W przypadku
udostępnienia zasobów – oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi załącznik nr 1b Rozdział I SWZ. Informacje
zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu.
3) Warunki dotyczące określonej sytuacji finansowej lub ekonomicznej.
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji finansowej lub ekonomicznej, jeżeli wykaże, że posiada
ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli
Wykonawca oświadczy, że posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z
przedmiotem zamówienia.
Na potwierdzenie spełniania powyższego warunku Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie, którego wzór stanowi Załącznik
nr 1a do Rozdziału I SWZ.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Do oferty należy dołączyć:
1) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
2) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
3) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania – zał. Nr 1a do Rozdział I SWZ. W przypadku
udostępnienia zasobów – oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi załącznik nr 1b Rozdział I SWZ. W
przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu składa
każdy z Wykonawców;
4) Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu – zał. Nr 1a do Rozdział I SWZ. W przypadku
udostępnienia zasobów – oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi załącznik nr 1b Rozdział I SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wspólne ubieganie się Wykonawców o udzielenie zamówienia: Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie
zamówienia:
a) W przypadku, o którym mowa w pkt 7, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o
udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
b)Zamawiający nie może wymagać od wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiadania
określonej formy prawnej w celu złożenia oferty lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
c) Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Warunki dotyczące zmiany postanowień umowy dotyczą:
1. Zmiana Umowy może nastąpić w przypadku zaistnienia następujących okoliczności:
1) zmian w terminie realizacji przedmiotu umowy, następującym w wyniku przeszkód o
obiektywnym, nadzwyczajnym, niemożliwych do przewidzenia charakterze,
2) gdy zaistnieje siła wyższa lub inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna,
ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości
należytego wykonania umowy zgodnie z SWZ lub wprowadzenie tych zmian jest korzystne dla Zamawiającego,
3) z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy proponowanych przez
Zamawiającego lub Wykonawcę, zaakceptowanych przez obie strony,
4) w przypadku konieczności wprowadzenia zmian spowodowanych działaniem Instytucji
Wdrażającej; w wyniku podpisania aneksu do umowy o dofinansowanie przedmiotowego zadania zmieniającego zasady i
terminy jego realizacji;
5) zmiany, których Zamawiający nie mógł przewidzieć na etapie zawarcia umowy, pod warunkiem że zmiana nie prowadzi
do zmiany ogólnego charakteru umowy, jest niezbędna do prawidłowej realizacji projektu grantowego, jest zgodna z
właściwymi wytycznymi dotyczącymi kwalifikowalności wydatków oraz została należycie uzasadniona w protokole
konieczności; ewentualne zwiększenie wynagrodzenia nie może przekroczyć 50% wartości pierwotnej umowy.
2. Zmiana postanowień niniejszej umowy może nastąpić w formie aneksu do umowy za zgodą obu Stron, pisemnie pod
rygorem nieważności.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania ze skutkiem natychmiastowym, w
przypadku niewykonania lub nienależytego wykonywania umowy, w szczególności zwłoki w realizacji umowy wynoszącej co
najmniej 10 dni roboczych, a także w przypadku naruszenia przez Wykonawcę innego istotnego postanowienia umownego
albo dwóch innych niż istotne, chociażby różnych, postanowień umowy. Prawo odstąpienia może być wykonane najpóźniej
w ciągu 7 dni od zaistnienia zdarzenia stanowiącego podstawę odstąpienia od umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-26 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

www.ekolbuszowa.logintrade.net

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-26 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-24

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
102 083 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
43 945 zł244 639 zł
Rozstęp międzykwartylowy
200 694 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
43 945 zł
Mediana
102 083 zł
Górny kwartyl
244 639 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.08.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Kolbuszowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kolbuszowa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.