[B/02/2026] Przebudowa sali wykładowej na laboratorium magnetycznego rezonansu jądrowego i laboratorium analitycznego na potrzeby zadania inwestycyjnego pn. Zakup NMR 500 MHz
Zamawiający Uniwersytet Opolski (Opole, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „[B/02/2026] Przebudowa sali wykładowej na laboratorium magnetycznego rezonansu jądrowego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2116, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
25 lutego 2026
Termin ofert: 16 marca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
26 marca 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | UNIWERSYTET OPOLSKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001382 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Mikołaja Kopernika 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Opole |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 45-040 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL524 - Opolski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@uni.opole.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zamowienia.uni.opole.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-1abde4e0-f7bc-4e0b-9114-e6f0c920fce8 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00397292 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00128285 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | [B/02/2026] Przebudowa sali wykładowej na laboratorium magnetycznego rezonansu jądrowego i laboratorium analitycznego na potrzeby zadania inwestycyjnego pn. Zakup NMR 500 MHz |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pełna nazwa zamówienia brzmi: Przebudowa sali wykładowej na laboratorium magnetycznego rezonansu jądrowego i laboratorium analitycznego na potrzeby zadania inwestycyjnego pn. Zakup spektrometru magnetycznego rezonansu jądrowego NMR 500 MHz. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45262522-6 - Roboty murarskie 45262300-4 - Betonowanie 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących 45431000-7 - Kładzenie płytek 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych 45331210-1 - Instalowanie wentylacji 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-03-26 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 120 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | APFI BUDOWNICTWO Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 7471924730 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Kosynierów 42C |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lewin Brzeski |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 49-340 |
| 4.3.6.) | Województwo | opolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 260408,74 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00172655/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-15 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 260408,74 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.