Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 799 490 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 799 490 zł – 2 693 700 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowa gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie doliny rzeki Wełny na odcinku Alei Jana Pawła II wraz ze skrzyżowaniem z rzeką Nielbą do ul. Gnieźnieńskiej etap I

Zamawiający Gmina Miejska Wągrowiec (Wągrowiec, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zagospodarowanie doliny rzeki Wełny na odcinku Alei Jana Pawła II wraz ze skrzyżowaniem z…”, wybierając ofertę wykonawcy WIELKOPOLSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERII HYDROTECHNICZNEJ – DRENBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 1 799 490 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Miejska WągrowiecWągrowiec, Wielkopolskie (powiat Wągrowiecki →)opublikowano 19 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 799 490 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WIELKOPOLSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERII HYDROTECHNICZNEJ – DRENBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Poznań), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 799 490,00 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 1 799 490,00 zł do 2 693 700,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Wągrowiec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791282

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 15a

1.5.2.)Miejscowość

Wągrowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

62-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wagrowiec.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wagrowiec.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1323344

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie doliny rzeki Wełny na odcinku Alei Jana Pawła II wraz ze skrzyżowaniem z rzeką Nielbą do ul. Gnieźnieńskiej etap I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02827a53-2755-413c-bcc4-0c2cf8b857ef

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397204

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00021261/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Zagospodarowanie doliny rzeki Wełny na odcinku Alei Jana Pawła II wraz ze skrzyżowaniem z rzeką Nielbą do ul. Gnieźnieńskiej – etap I

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie inwestycyjne realizowane w ramach projektu: Wągrowiec wyzwala energię - aktywizacja mieszkańców i poprawa jakości życia poprzez rewitalizację obszarów zdegradowanych”, Nr FEWP.07.01-IZ.00-0025/24, w ramach Priorytetu 7 Fundusze europejskie na wielkopolskie inicjatywy lokalne, Działanie 7.1 Rewitalizacja, Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00322917

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZ.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja budowy ścieżki pieszo-rowerowej w dolinie
rzeki wełny od Al. Jana Pawła II wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich w kierunku skrzyżowania rzek wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zakres zadania obejmuje w szczególności modernizację ścieżki pieszo-rowerowej o długości około 0,26 km poprzez regulację jej, wraz z jej utwardzeniem, montaż małej architektury takiej jak kosze, kosze na psie odchody, ławki, kierunkowskazy, balustrady, a także elementy infrastruktury technicznej jak słupy oświetleniowe i monitoring. W ramach zamówienia należy również wykonać zieleń niską – trawniki oraz wyższą - kwiaty i krzewy a także nasadzenia drzew.
2. Inwestycja obejmuje w szczególności:
1) Roboty przygotowawcze i ziemne:
a) wytyczenie geodezyjne inwestycji,
b) przygotowanie terenu pod realizację robót,
c) wykonanie wykopów i korytowania,
d) usunięcie kolidujących karpin po wcześniej usuniętych drzewach,
e) wykonanie robót związanych z odwodnieniem i ukształtowaniem terenu.
2) Roboty drogowe:
a) budowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości około 257 m i szerokości od 2,10 m do 3,50 m,
b) wykonanie chodnika o długości około 2,5 m i szerokości 1,5 m,
c) wykonanie konstrukcji nawierzchni obejmującej:
 warstwę filtracyjną,
 materac wzmacniający z kruszywa wraz z geotkaniną,
 podbudowę z mieszanki związanej cementem,
 nawierzchnię z betonu architektonicznego,
d) wykonanie poboczy,
e) umocnienie skarp i terenów przyległych.
Więcej informacji znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1799490,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2693700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1799490,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WIELKOPOLSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERII HYDROTECHNICZNEJ – DRENBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7792485441

7.3.3)Ulica

Jasne Błonie 3

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

61-602

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Część robót branży drogowej i elektrycznej- W.P.I.P. – Mardom Sp. z o.o.
ul. abpa A. Baraniaka 96/98, 61-245 Poznań

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1799490,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45242000-5Budowa infrastruktury wypoczynkowej…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Wągrowiec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wągrowiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 799 490 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45242000-5 (Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WIELKOPOLSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERII HYDROTECHNICZNEJ – DRENBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.