Opracowanie wariantowej koncepcji ochrony przeciwpowodziowej w zlewni Drwina Długa
Zamawiający Zarząd Infrastruktury Wodnej (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie wariantowej koncepcji ochrony przeciwpowodziowej w zlewni Drwina Długa”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 244 748 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1555, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
29 lipca 2024
Termin ofert: 19 sierpnia 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
29 października 2024
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zarząd Infrastruktury Wodnej |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 384368691 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | os. Szkolne 27 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kraków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 31-977 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL213 - Miasto Kraków |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 12 323 30 01 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@ziw.krakow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.ziw.krakow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d44ef710-3385-45b3-a355-5f8c8e85cd22 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00397067 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00435251 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Opracowanie wariantowej koncepcji ochrony przeciwpowodziowej w zlewni Drwina Długa |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem niniejszego zamówienia jest opracowanie wielowariantowej koncepcji ochrony przeciwpowodziowej w zlewni Drwiny Długiej z uwzględnieniem rzeki Serafy (na odcinku od ujścia Drwiny Długiej do Serafy do ujścia Serafy do Wisły) oraz z uwzględnieniem odwodnienia terenu i stworzenia warunków prawidłowej pracy istniejącej kanalizacji opadowej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne 71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-10-17 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Arcadis Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 008131500 |
| 4.3.3.) | Ulica | Aleje Jerozolimskie, 142B |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 02-305 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1132830,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00569204/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-22 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 4 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana osoby wyznaczonej przez Wykonawcę do realizacji umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | : Aneks nr 1 z dnia 08.09.2025 r. – zmiana osoby wyznaczonej przez Wykonawcę do realizacji umowy. Wykonawca Umowy KEGW/121/2024 z dnia 17 października 2024 r. pismem nr 30242208/41/JO/20250819 z dnia 19.08.2025 r. poinformował Zarząd Infrastruktury Wodnej (ZIW), tj. Zamawiającego o zmianie w składzie osób wskazanych do realizacji w § 9 ust. 1 umowy w zakresie osoby będącej specjalistą ds. modelowania hydraulicznego sieci. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Aneks nr 2 z dnia 06.11.2025 r. – zmiana terminu realizacji umowy na dzień 13.02.2026 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca w dniu 04.08.2025 r. pismem nr 30242208/40/JO/20250804 zwrócił się o zmianę terminu realizacji umowy KEGW/121/2024. Wykonawca zawnioskował o przesunięcie terminu realizacji umowy na dzień 13.02.2026 r. tj. o 119 dni. Jest to czas poświęcony przez Wykonawcę na uzyskanie prawa dysponowania terenem cieków naturalnych w celu montażu przepływomierzy i wykonania kampanii pomiarowej zgodnie z umową. Zawierając umowę strony dopuściły modyfikację umowy w przypadku zaistnienia konieczności uzyskania prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane od właścicieli nieruchomości, na których jest przewidziana realizacja zadania. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Aneks nr 3 z dnia 12.02.2026 r. – zmiana terminu realizacji umowy na dzień 27.04.2026 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca w dniu 30.12.2025 r. pismem nr 30242208/41/JO/20251215 zwrócił się o zmianę terminu realizacji Umowy KEGW/121/2024. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Aneks nr 4 z dnia 28.05.2026 r. – zmiana terminu realizacji umowy na dzień 22.06.2026 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca w dniu 24.04.2026 r. pismem nr 30242208/46/JO/24042026 zwrócił się o przesunięcie terminu realizacji Umowy KEGW/121/2024 o 8 tygodni, to jest do dnia 22 czerwca 2026 r. Analiza merytoryczna wniosku wykazała, że Wykonawca napotkał okoliczności, których strony nie mogły przewidzieć w chwili zawarcia umowy, pomimo zachowania należytej staranności, a które uniemożliwiły wykonanie Przedmiotu umowy w przewidzianym terminie do 27.04.2026 r. Okoliczności wpływające na realizację zadania to czas niezbędny na wykonanie kompletu obliczeń hydraulicznych w oparciu, o które można było przeprowadzić kompletną analizę porównawczą min. trzech wariantów działań oraz dokonać wyboru wariantu rekomendowanego. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1132830,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.