Roboty budowlane wraz z częściowym wyposażeniem w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki"
Zamawiający Powiat Jarociński (Jarocin, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Roboty budowlane wraz z częściowym wyposażeniem w ramach zadania inwestycyjnego pn.:…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 523 356 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
27 listopada 2024
Termin ofert: 18 grudnia 2024 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
29 stycznia 2025
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
18 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIAT JAROCIŃSKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 250854599 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Aleja Niepodległości 10 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Jarocin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL416 - Kaliski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 62 747 24 31 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48 62 747 33 37 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@powiat-jarocinski.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.powiat-jarocinski.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f05ae9fb-fb67-43d7-aa1a-63c5e3fd03e7 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00396652 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-18 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00619281 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Proj. pn. „Rozwój infra. kształ. zaw. w pow. jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gosp.” nr FEWP.05.01-IZ.00-0043/23-00 w ramach Priorytetu 05 „Fund. euro. wspierające społeczną infra. dla Wielkopolan (EFRR)” Działania 05.01 „Poprawa równego dost. do wysokiej jakości kształ., szkol. i uczenia się przez całe życie poprzez wsparcie infra. edukacyjnej” Programu Fund. Euro. dla Wielkopolski 2021-2027 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Roboty budowlane wraz z częściowym wyposażeniem w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki" |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia było | - zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy z przebudową budynku warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, - dostawa wyposażenia. 2. Przedm. zam. obejmował w szczególności: - wykonanie inwentaryzacji szczegółowej budynku, - kompleksowe zaprojektowanie całości obiektu, - pełnienie funkcji nadzoru autorskiego przez cały okres trwania inwestycji, - uzyskanie wszelkich zgód, opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji itp. niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę, - uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę, - zgłoszenie do właściwego organu zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych, - zapewnienie kierownika budowy oraz kierowników robót umożliwiających zgodnie z prawem wykonanie zadania w specjalnościach: - konstrukcyjno – budowlanej, - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, - wykonanie robót budowlanych zgodnie z przedmiotem zamówienia, projektami i przepisami prawa oraz wskazaniami Inspektora Nadzoru, - dostawę wraz z instalacją niezbędnego wyposażenia, w tym dostawę wraz z instalacją: - pionowego centrum obróbczego – 1 szt., - centrum tokarskiego – 1 szt., - podnośników nożycowych podposadzkowych – 4 szt., - wciągnika łańcuchowego ręcznego – 1 szt., - uporządkowanie terenu budowy i doprowadzenie do stanu pierwotnego terenów naruszonych działaniem Wyk., - wykonanie dok. powykonawczej (m.in. protokoły z robót zanikających, protokoły skuteczności, szczelności oraz przydatności wszystkich instalacji, aprobaty, certyfikaty, atesty potwierdzające jakość zastosowanych materiałów, urządzeń itp.) wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną, - uzyskanie wszelkich zgód, opinii, ekspertyz, decyzji itp. niezbędnych do uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie i bezpiecznego użytkowania obiektu, - rozruch wszystkich urządzeń obiektu, - uzyskanie decyzji administracyjnej pozwolenia na użytkowania obiektu, - przeprowadzenie szkoleń pracowników obiektu w zakresie obsługi urządzeń obiektu, instalacji itp., - opracowanie instrukcji użytkowania obiektu. 3. Zakres szczegółowy przed. zam. został określony w PFU stanowiącym Zał. nr 1 do SWZ oraz Opisie wyposażenia stanowiącym Zał. nr 2 do SWZ. 4. Przed. zam. był wykonany w ramach zad. inwest. pn.: „Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki”. 5. Określone w Zał. nr 2 do SWZ wymag. były wymaganiami minim. Zam. dopuszczał zaoferowanie wyposażenia o lepszych parametrach. 6. Do użytych w dok. wymienionych w pkt 3 słów określających znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wyk. dodano w każdym miejscu wyrazy: „lub równoważne”. 7. Wskazanie w dok. wymienionych w pkt 3 zn. towar., patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charak. produkty lub usługi dostarczane przez konk. Wyk. miało jedynie charak. wzorcowy (przykładowy) i dopuszczone było skł. of. zawierających rozwiązania równoważne, które spełniały wszystkie minim. wymag. techn. i funkcjon. wymienione w dok. zam. 8. Ilekroć w dok. wymienionych w pkt 3 przed. zam. został opisany przez odniesienie do norm, ocen techn., specyfikacji techn. i systemów referencji techn. to Zam. dodał w każdym miejscu wyrazy „lub równoważne” i dopuszczał rozwiązania równoważne opisywanym. 9. Wyk., który powoływał się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zam., był obowiązany udowodnić w of., w szczególności za pomocą przedm. śr. dow. o których mowa w art. 104 – 107 ustawy PZP, np. stosownych opisów techn. i/lub funkcjonalnych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymag. określone w opisie przed. zam. oraz że obiekt bud., dostawa lub usługa, spełniają wymag. dot. wydajności lub funkcjon. określ. przez Zam. 10. Jeżeli Wyk. nie złożył wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedm. śr. dow. były niekompletne, Zam. zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy PZP, wezwał do ich złożenia lub uzupeł. w wyznaczonym term. 11. Zam. nie zostało podzielone na części z uwagi na to, iż ze względów techn., organizacyjnych i ekonom. tworzy nierozerwalną całość. Udzielenie jednego zam. było uzasadnione obiektywnymi przyczynami. W przypadku podziału zam. na części, zachodziłaby potrzeba skoordynowania działań różnych Wyk. realizujących poszczególne części zam. Mogłoby to poważnie zagrozić terminowemu, właściwemu wykonaniu zam., a niezrealizowanie zadania w terminie określ. w umowie o dofinansowanie Proj. pt.: „Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w powiecie jarocińskim dla potrzeb nowoczesnej gospodarki” nr FEWP.05.01-IZ.00-0043/23-00 spowodowałoby utratę dofinansowania uzyskanego przez Powiat Jarociński. Dodatkowym powodem niedokonania podziału zam. na części była ściśle powiązana z etapem projekt. i wykonania robót bud., dostawa jak i instalacja wyposażenia, w którego skład wchodziło pionowe centrum obróbcze, centrum tokarskie, podnośniki nożycowe podposadzkowe oraz wciągnik łańcuchowy ręczny. Pod wymienione powyż. wyposażenie wymagane było zaprojekt. i wykonanie odpowiednich ław fundamentowych, mocowań, otworów służących do ich wniesienia. Nastąpiła również konieczność zamontowania części podzespołów wyposażenia już na etapie wykonywania robót bud.. 12. Wszelkie dok. złożone wraz z of. w języku obcym miały być złożone z tłumacz. na język polski. 13. Zam. nie określał dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. 14. Wyk. udzielił gwarancji jakości na roboty bud. objęte przed. zam. na okres minimum 36 miesięcy licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. 15. Wyk. udzielił gwarancji na wyposażenie szczegółowo opisane w Zał. nr 2 do SWZ na okres wskazany przez jego producenta (z zastrzeżeniem, iż okres ten nie mógł być krótszy niż wskazany jako minimalny w Zał. nr 2 do SWZ dla danego wyposażenia). 16. Wyk. odp. był za powstałe w toku wykonywania przed. zam. odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). Wywóz odpadów i ich utylizacja odbywała się na koszt Wyk. 17. Przed. zam. opisany w Zał. nr 2 do SWZ musiał być fabrycznie nowy, wolny od wad, nie noszący znamion użytkowania oraz w pełni sprawny techn. 18. Przed. zam. opisany w Zał. nr 2 do SWZ Wyk. zobowiązał się dostarczyć na własny koszt, łącznie z opakowaniem, transportem, rozładunkiem oraz ubezp. do miejsca przeznaczenia, którym jest ZSP nr 2, ul. Franciszkańska 2, 63-200 Jarocin. 19. Warunki realizacji zam. zostały określone w Umowie. 20. Zam. wymagał złożenia of. po sprawdzeniu przez Wyk. niezbędnych dok.do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbyciu przez Wyk. wizji lokalnej. 21. Dok., o których mowa w pkt 20 były: - decyzja o ustaleniu inwestycji celu publicznego, - opinia geotechniczna podłoża gruntowego, - oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, - warunki techniczne na zwiększenie mocy energetycznej dla budynku. 22. Złożenie of. po sprawdzeniu przez Wyk. niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbyciu przez Wyk. wizji lokalnej było konieczne ze względu na specyfikę oraz złożoność przed. zam. i miało na celu bardziej dogłębne rozeznanie się Wyk. w istocie zam. 23. Jeżeli Wyk. złożył of. bez sprawdzenia niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. lub bez odbycia wizji lokalnej, wówczas of. tego Wyk. została odrzucona na podst. art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy PZP. 24. Inf. szczegółowe związane ze sprawdzeniem przez Wyk. niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbyciem przez Wyk. wizji lokalnej: 1) sprawdzenie przez Wyk. niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbycie przez Wyk. wizji lokalnej miało na celu: - szczegółowe zapoznanie się Wyk. z dok. będącymi w posiadaniu Zam. i mającymi związek z realizacją zam., - dogłębne rozeznanie się Wyk. w specyfice i uwarunkowaniach lokalnych związanych z wykonaniem zam., - prawidłowe przygotowanie of. przez Wyk. 2) Miejscem odbycia wizji lokalnej był ZSP nr 2, ul. Franciszkańska 2, 63-200 Jarocin. 3) W celu sprawdzenia przez Wyk. niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbycia wizji lokalnej, Wyk. zobowiązany był do złożenia wniosku w tej sprawie za pośrednictwem platformazakupowa.pl dostępnej pod adresem intern.: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1025509 zgodnie ze sposobem komun. się, określonym w rozdz. XIII pkt 6 SWZ. 4) Zam. po otrzymaniu wniosku, o którym mowa w pkt 3) niezwłocznie przekazał Wyk. dok. o których mowa w pkt 21 oraz wyznaczył Wyk. termin wizji lokalnej za pośrednictwem platformazakupowa.pl zgodnie ze sposobem komun. określonym w rozdz. XIII SWZ. 5) Przekazanie Wyk. dok., o których mowa w pkt 21 oraz dokonanie przez Wyk. wizji lokalnej możliwe było w dni robocze od pon. do piątku w godz. od 7:00 do 15:00. 6) Zam. rekomendował sprawdzenie przez Wyk. niezbędnych dok. do realizacji zam. dostępnych u Zam. oraz odbycie przez Wyk. wizji lokalnej z zachowaniem odp. i niezbędnego odstępu czasu (między sprawdzeniem ww. dok. i odbyciem wizji a term. skł. of.) w celu prawidłowego przyg. i złożenia of. 7) Wizja lokalna odbywała się przy współudziale przedstawicieli Wyk., Zam. oraz ZSP nr 2, ul. Franciszkańska 2, 63-200 Jarocin. 8) Po zakończeniu wizji lokalnej, Wyk. był zobowiązany udokumentować jej odbycie poprzez złożenie stosownego ośw. w formie pisemnej (wzór ośw. został przekazany przez Zam. podczas wizji lokalnej). 9) Przedstawiciel/e Zam. i ZSP nr 2, ul. Franciszkańska 2, 63-200 Jarocin potwierdzili na ośw., o którym mowa w pkt 8) odbycie przez Wyk. wizji lokalnej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 71300000-1 - Usługi inżynieryjne 45111250-5 - Badanie gruntu 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45350000-5 - Instalacje mechaniczne 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45410000-4 - Tynkowanie 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 42632000-5 - Obrabiarki sterowane komputerowo do metalu 42638000-7 - Centra obróbkowe do obróbki metalu 42413000-4 - Podnośniki i wciągniki do pojazdów mechanicznych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-01-24 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-05-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Cegiełka Włodzimierz Gościniak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6170012169 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Powstańców Wielkopolskich 58 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wilkowyja |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 63-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 8115929,31 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00074968/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 4 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przyczyną dokonania zmian była konieczność wykonania robót dodatkowych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W wyniku dokonanej zmiany rozszerzono przedmiot umowy o roboty dodatkowe zgodnie z zakresem robót wskazanym w protokole konieczności robót dodatkowych z dnia 05.09.2025 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 9413,71 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przyczyną dokonania zmian była konieczność wprowadzenia do umowy nowych postanowień wynikających ze zmian przepisów prawa, w związku z przepisami ustawy z dnia 9 maja 2024 r. zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2024 r., poz. 852), w szczególności dotyczących wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W wyniku dokonanej zmiany w umowie w § 2 po ust. 15 dodano ust. 16–26, wprowadzające regulacje dotyczące wystawiania, przesyłania i odbierania faktur za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) oraz obowiązków stron związanych z funkcjonowaniem tego systemu. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przyczyną dokonania zmian było zgłoszenie przez Wykonawcę konieczności zmiany umowy, w związku z zaprzestaniem produkcji urządzenia wskazanego w Załączniku nr 2 do umowy, w części dotyczącej podnośników nożycowych podposadzkowych w ilości 4 szt. Zgodnie z oświadczeniem producenta przedmiotowe urządzenie nie jest już produkowane, a powyższa okoliczność była niezależna od Wykonawcy. W związku z brakiem możliwości dostarczenia urządzenia wskazanego w umowie Wykonawca zaproponował urządzenie zastępcze o wymaganych parametrach i funkcjonalności. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W wyniku dokonanej zmiany nazwa producenta, model oraz opis wyposażenia w Załączniku nr 2 do umowy – „Wyposażenie mechaniki pojazdowej”, pozycja nr 1 „Podnośnik nożycowy podposadzkowy”, otrzymuje brzmienie zgodne z treścią Załącznika nr 2 do Aneksu nr 3 z dn. 14.04.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przyczyną dokonania zmian było zgłoszenie przez Wykonawcę konieczności zmiany umowy, w związku z brakiem dostępności na rynku wciągnika łańcuchowego ręcznego wskazanego w Załączniku nr 2 do umowy. Zgodnie z oświadczeniem producenta przedmiotowe urządzenie nie jest już dostępne na rynku, a powyższa okoliczność była niezależna od Wykonawcy. W związku z brakiem możliwości dostarczenia urządzenia wskazanego w umowie Wykonawca zaproponował urządzenie zastępcze o wymaganych parametrach i funkcjonalności. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W wyniku dokonanej zmiany nazwa producenta, model oraz opis wyposażenia w Załączniku nr 2 do umowy – „Wyposażenie pracowni mechaniki pojazdowej”, pozycja nr 2 „Wciągnik łańcuchowy ręczny”, otrzymuje brzmienie zgodne z treścią Załącznika nr 2 do Aneksu nr 4 z dnia 24.04.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 8076647,44 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Nie |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.