Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 027 000 zł
Umowa zawarta
23 lipca 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego im. Dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

Zamawiający Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach (Suwałki, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych na potrzeby Szpitalnego…”, wybierając ofertę wykonawcy SPEKTAN PRZEMYSŁAW BOBOWICZ. Wartość umowy: 4 027 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
4 027 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SPEKTAN PRZEMYSŁAW BOBOWICZ (SUWAŁKI).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 027 000,00 zł (umowę zawarto 23 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790319362

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szpitalna 60

1.5.2.)Miejscowość

Suwałki

1.5.3.)Kod pocztowy

16-400

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.7.)Numer telefonu

562 95 82 ; 562 95 95

1.5.8.)Numer faksu

562 95 95

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@szpital.suwalki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpital.suwalki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=4cb2d0ee-edcb-462f-89f2-bd3f1bdf5987

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


SP ZOZ

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego im. Dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c3f51e5c-3999-4e21-acf5-f8b12392ed4c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00396401

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042650/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Rozbudowa całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych na potrzeby SOR

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00284214

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

58/TP/WU/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3283164,46 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest :Modernizacja Rozbudowa całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych na
potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego im. Dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach zadanie
dofinansowane z Funduszu Medycznego w ramach Programu inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych, w
zakresie zadań polegających na budowie albo modernizacji lądowisk dla śmigłowców przy szpitalnych oddziałach
ratunkowych.
1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Załączniku nr 4 do SWZ.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, na podstawie przekazanych przez
Zamawiającego uzgodnień, zezwoleń, opinii oraz innych aktów i dokumentów, wszelkich decyzji i dokumentów niezbędnych
do użytkowania zamawianego lądowiska, w tym dokonanie właściwych zgłoszeń zakończenia budowy, uzyskanie wpisu do
ewidencji lotnisk oraz przygotowanie planu ratowniczego.
Zakres zamówienia obejmuje również:
- wykonanie i uzgodnienie z PAŻP, ULC oraz LPR planu ratowniczego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych,
-wykonanie instrukcji operacyjnej dla śmigłowców ratunkowych,
- wygrodzenie i odpowiednie oznakowanie terenu tymczasowego lądowiska wskazanego przez Zamawiającego,
- dokonanie zmiany zakresu pozwolenia na budowę poprzez wykonanie projektu zamiennego dotyczącego projektu
zagospodarowania terenu, w tym przeniesienia pochylni do budynku.
3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną celem sprawdzenia miejsca oraz warunków
związanych z wykonaniem świadczonej usługi będącej przedmiotem zamówienia z tym zastrzeżeniem, że złożenie oferty
musi być poprzedzone jej odbyciem (Zamawiający stawia wymóg, o którym mowa w art. 131 ust 2 ustawy Pzp). Koszt wizji
lokalnej ponosi Wykonawca. Z wizji lokalnej zostanie sporządzony protokół podpisany przez strony, który będzie stanowił
potwierdzenie odbycia wizji lokalne. Osobą wyznaczoną do kontaktu w sprawie wizji lokalnej jest: kontakt – Wioletta
Uździło; e-mail do korespondencji : zamowienia@szpital.suwalki.pl nr tel. 87 56 29 582.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45235110-7 - Roboty w zakresie budowy płyt lotniskowych

45216120-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów dla służb ratunkowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4027000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4027000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4027000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SPEKTAN PRZEMYSŁAW BOBOWICZ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8442005837

7.3.3)Ulica

KLONOWA

7.3.4)Miejscowość

SUWAŁKI

7.3.5)Kod pocztowy

16-400

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

cały zakres prac, nadzór kierowniczy
GELCO sp. z o.o., ul. Modlińska 61, 03-199 Warszawa, NIP: 952-213-11-31

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4027000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Suwałki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 027 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SPEKTAN PRZEMYSŁAW BOBOWICZ (SUWAŁKI). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.