Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
387 369 zł
Umowa zawarta
3 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 28 września 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 387 369 zł – 848 700 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wykonanie wentylacji w pracowniach Centrum Przemysłów Kreatywnych dla Akademii Sztuki w Szczecinie”

Zamawiający Akademia Sztuki w Szczecinie (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie wentylacji w pracowniach Centrum Przemysłów Kreatywnych dla Akademii Sztuki w…”, wybierając ofertę wykonawcy KLIMAX Elektromechanika i Chłodnictwo Krystian Ciupa. Wartość umowy: 387 369 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Akademia Sztuki w SzczecinieSzczecin, Zachodniopomorskieopublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
387 369 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KLIMAX Elektromechanika i Chłodnictwo Krystian Ciupa (Pyrzyce), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 387 369,06 zł (umowę zawarto 3 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 387 369,06 zł do 848 700,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 28 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

AKADEMIA SZTUKI W SZCZECINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 320850334

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Orła Białego 2

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

70-562

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@akademiasztuki.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.akademiasztuki.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://akademiasztuki.ezamawiajacy.pl/pn/AKASZTUKI/demand/295323/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wykonanie wentylacji w pracowniach Centrum Przemysłów Kreatywnych dla Akademii Sztuki w Szczecinie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6c0fde2b-ca06-4e14-bef6-53b8f273a0f6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00396198

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00274477

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AS/BZP/02/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie wentylacji w pracowniach Centrum Przemysłów Kreatywnych dla Akademii Sztuki w Szczecinie” przy Placu Orła Białego 2,
70-562 Szczecin.

2. Szczegółowe wymagania dotyczące wykonania wentylacji mechanicznej zawarte są w następujących załącznikach do SWZ:
1) Załącznik nr 4 do SWZ – wzór umowy,
2) Załącznik nr 5 do SWZ – dokumentacja projektowa.

4.5.3.)Główny kod CPV

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45000000-7 - Roboty budowlane

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

387369,06 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

848700 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

387369,06 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KLIMAX Elektromechanika i Chłodnictwo Krystian Ciupa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8531045637

7.3.4)Miejscowość

Pyrzyce

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

387369,06 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-28

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331200-8Instalowanie urządzeń wentylacyjnyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 001 583 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
531 478 zł4 833 175 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 301 697 zł
Źródło próbki
CPV 45331200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
531 478 zł
Mediana
2 001 583 zł
Górny kwartyl
4 833 175 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.