Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
919 999 zł
Umowa zawarta
31 lipca 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 919 999 zł – 1 179 153 złodrzucone: 6
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Rozbudowa dróg gminnych ulic Beskidzkiej i Lipowskiej w Czechowicach-Dziedzicach”

Zamawiający Gmina Czechowice-dziedzice (Czechowice-Dziedzice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa dróg gminnych ulic Beskidzkiej i Lipowskiej w Czechowicach-Dziedzicach”, wybierając ofertę wykonawcy F.H.U. BESKID-BRUK Paweł Kłaptocz. Wartość umowy: 919 999 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina Czechowice-dziedziceCzechowice-Dziedzice, Śląskie (powiat Bielski →)opublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
919 999 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.H.U. BESKID-BRUK Paweł Kłaptocz (Czechowice-Dziedzice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 919 998,50 zł (umowę zawarto 31 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 919 998,50 zł do 1 179 152,81 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZECHOWICE-DZIEDZICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258121

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Jana Pawła II 1

1.5.2.)Miejscowość

Czechowice-Dziedzice

1.5.3.)Kod pocztowy

43-502

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

32 214 71 14

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.czechowice-dziedzice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czechowice-dziedzice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://czechowice-dziedzice.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Rozbudowa dróg gminnych ulic Beskidzkiej i Lipowskiej
w Czechowicach-Dziedzicach”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5ef98648-b639-4603-9fc0-362c92c82b7e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395762

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039667/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Rozbudowa dróg gminnych ulic Beskidzkiej i Lipowskiej w Czechowicach-Dziedzicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00246540

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1461990,01 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia pn.: „Rozbudowa dróg gminnych ulic Beskidzkiej i Lipowskiej
w Czechowicach-Dziedzicach” jest wykonanie robót drogowych, budowa linii oświetlenia ulicznego
i oświetlenia przejścia dla pieszych. Zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zakres zamówienia obejmuje:
- budowę drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż ul. Beskidzkiej o długości ok. 516 m, szerokości 3,25 m;
nawierzchnia z betonu asfaltowego,
- budowę 3 zjazdów zwykłych o nawierzchni z betonowej kostki brukowej
- wykonanie odcinkowego umocnienie skarp koszami gabionowymi
- budowę przejścia dla pieszych w ciągu ul. Lipowskiej
- budowę oświetlenia przejścia dla pieszych
- budowę sieci oświetlenia ulicznego wzdłuż ul. Beskidzkiej o długości 432 m;
- zabudowę 8 słupów o wysokości 8 m ponad ziemią; słupy betonowe wirowane, oprawy oświetleniowe
LEDowe z wysięgnikiem rurowym

Szczegółowy zakres prac określają dokumentacje projektowe pn.
1. „Przebudowa ulicy Beskidzkiej w Czechowicach-Dziedzicach w zakresie realizacji ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Beskidzkiej” projekt techniczno-wykonawczy branża drogowa (załącznik nr 11 do SWZ),
2. „Przebudowa ulicy Beskidzkiej w Czechowicach-Dziedzicach w zakresie realizacji ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Beskidzkiej” projekt techniczno-wykonawczy oświetlenie przejścia dla pieszych (załącznik nr 11 do SWZ),
3. „Budowa kablowo-napowietrznej sieci oświetlenia ulicznego przy ul. Beskidzkiej w Czechowicach-Dziedzicach” projekt budowlany (załącznik nr 11 do SWZ).

INNE UWARUNKOWANIA:
1. Roboty realizowane będą na podstawie dokumentacji projektowej, decyzji/uzgodnień zezwalających na prowadzenie prac.
2. Od momentu protokolarnego przejęcia terenu budowy do chwili zrealizowania przedmiotu umowy Wykonawca ponosi odpowiedzialność na zasadach ogólnych za szkody na osobie i mieniu wynikłe w obiekcie.
3. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót zgodnie z projektem zagospodarowania terenu, z zachowaniem wszystkich warunków podanych w dokumentacji, pod nadzorem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane.
4. Wykonywanie robót, odbiory oraz organizację (bhp, p.poż oraz koordynacja w zakresie bhp) na terenie
prowadzonych robót należy prowadzić w oparciu o aktualne normy i przepisy.
5. Wykonawca na własny koszt dokona wszelkich sprawdzeń, badań, pomiarów wykonanych robót.
6. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności podczas wykonywania robót, wydzielenia, zabezpieczenia i oznakowania terenu prowadzonych robót oraz zabezpieczenia narzędzi i urządzeń mogących stwarzać zagrożenie dla osób trzecich w przypadku ich dostępności.
7. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania czystości terenu robót oraz ciągów komunikacyjnych w obrębie prowadzonych robót przez cały okres realizacji przedmiotu umowy. Prace porządkowe Wykonawca będzie wykonywał na bieżąco.
8. W przypadku wszelkich awarii i szkód powstałych na terenie prowadzonych robót Wykonawca zobowiązany jest w sposób docelowy i skuteczny do natychmiastowego ich usunięcia. Wykonawca zobowiązany jest do naprawy wszelkich szkód, za które odpowiadają solidarnie Wykonawca i podmioty działające w jego imieniu (Podwykonawcy). Koszty napraw wszelkich uszkodzeń obciążają Wykonawcę.
9. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska na terenie prowadzonych robót, za zanieczyszczenie powietrza, wody i gruntu, za ochronę ptaków, drzew i krzewów oraz emisję hałasu w stopniu całkowicie zwalniającym od odpowiedzialności Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do wywiezienia na legalne składowisko odpadów, materiałów z placu budowy.
10. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót zgodnie z Wytycznymi ochrony drzew na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice – Katalog dobrych praktyk.
11. Przed rozpoczęciem robót Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji fotograficznej terenu budowy oraz terenów przyległych (realizowany obiekt, infrastruktura, urządzenia znajdujące się w obrębie prowadzonych robót). W przypadku powstałych uszkodzeń, a nie udokumentowanych jak wyżej, uszkodzenia traktowane będą jako powstałe w wyniku prowadzonych robót.
12. Projektant sporządzał dokumentację projektową zgodnie z obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami na dzień jej wykonania. Wykonawca zobowiązany jest wykonywać roboty zgodnie z obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami na czas ich realizacji.
13. W przypadku stwierdzenia występowania gatunków inwazyjnych IGO należy zastosować zapisy ustawy z dnia 11.08.2021 r. o gatunkach obcych a także Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9.12.2022 r. w sprawie listy inwazyjnych gatunków obcych stwarzających zagrożenie dla Unii i listy inwazyjnych gatunków obcych stwarzających zagrożenia dla Polski, działań zaradczych oraz środków mających na celu przywrócenie naturalnego ekosystemu. Wykonawca jest zobowiązany do uwzględnienia w wycenie kosztów utylizacji gatunków IGO.


14. W przypadku natrafienia na niezinwentaryzowane sieci uzbrojenia terenu w postaci np. rurociągów, linii energetycznych, sieci telekomunikacyjnych stanowiących przeszkody we właściwej realizacji zadania, koszty związane z przebudową lub usunięciem ww. przeszkód będą obciążały Zamawiającego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
 załącznik nr 11 do SWZ – dokumentacja projektowa,
 załącznik nr 12 do SWZ – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
 załącznik nr 13 do SWZ – przedmiar robót,
 załącznik nr 14 do SWZ – projektowane postanowienia umowy.

Uwaga: Przedmiar robót stanowi materiał pomocniczy, z którego Wykonawca może skorzystać poglądowo kalkulując cenę.

Zadanie pn.: „Rozbudowa dróg gminnych ulic Beskidzkiej i Lipowskiej w Czechowicach-Dziedzicach” jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

919998,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1179152,81 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

919998,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.H.U. BESKID-BRUK Paweł Kłaptocz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6521658455

7.3.3)Ulica

Mazańcowicka 98A

7.3.4)Miejscowość

Czechowice-Dziedzice

7.3.5)Kod pocztowy

43-502

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

919998,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin rozpoczęcia: od dnia zawarcia umowy
Termin zakończenia: do 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czechowice-dziedzice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czechowice-Dziedzice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 919 999 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.H.U. BESKID-BRUK Paweł Kłaptocz (Czechowice-Dziedzice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.