Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
539 876 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
100 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 539 876 zł – 588 325 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi20%Skrócony czas realizacji zamówienia20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont ogrodzenia placu spacerowego dla tymczasowo aresztowanych w Zakładzie Karnym w Rawiczu

Zamawiający Zakład Karny w Rawiczu (Rawicz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont ogrodzenia placu spacerowego dla tymczasowo aresztowanych w Zakładzie Karnym w…”, wybierając ofertę wykonawcy OLO MIXBUD Zakład Obólnobudowlany Ryszard Olejnik. Wartość umowy: 539 876 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Zakład Karny w RawiczuRawicz, Wielkopolskie (powiat Rawicki →)opublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
539 876 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 lipca 2026

    Termin ofert: 3 sierpnia 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OLO MIXBUD Zakład Obólnobudowlany Ryszard Olejnik (Wąsosz), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 539 875,76 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 539 875,76 zł do 588 324,74 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 100 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Karny w Rawiczu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000320294

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 17-go Stycznia 28

1.5.2.)Miejscowość

Rawicz

1.5.3.)Kod pocztowy

63-900

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.7.)Numer telefonu

655468500

1.5.8.)Numer faksu

655454266

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zk_rawicz@sw.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sw.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0b6a261c-11c8-4d4a-bb1d-18dce5c7c9db

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zakład Karny

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont ogrodzenia placu spacerowego dla tymczasowo aresztowanych w Zakładzie Karnym w Rawiczu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0b6a261c-11c8-4d4a-bb1d-18dce5c7c9db

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395669

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00345603

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

D/KW.2232.12.2026.SW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont ogrodzenia placu spacerowego dla tymczasowo aresztowanych w Zakładzie Karnym w Rawiczu ul. 17-go Stycznia 28, 63-900 Rawicz, położonej na działce 446/3.
2. W zakres remontu wchodzi:
- montaż murowanego wygrodzenia o wysokości 3,5 m zabezpieczonego opierzeniem;
- odtworzenie zadaszenia o łącznej powierzchni 80m2;
- odtworzenie zabezpieczeń techniczno – ochronnych;
- odtworzenie chodnika wewnątrz powstałych wygrodzeń;
- wykonanie drenażu boksów;
- wymiana elementów istniejącej instalacji monitoringu;

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ przedmiar robót (kosztorys zerowy) stanowi załącznik nr 3, projekt budowlany stanowi załącznik nr 4, natomiast szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowi załącznik nr 5.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

539875,76 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

588324,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

539875,76 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OLO MIXBUD Zakład Obólnobudowlany Ryszard Olejnik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6931856829

7.3.3)Ulica

Polna 24

7.3.4)Miejscowość

Wąsosz

7.3.5)Kod pocztowy

56-210

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

539875,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Karny w Rawiczu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rawicz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 539 876 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OLO MIXBUD Zakład Obólnobudowlany Ryszard Olejnik (Wąsosz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.