Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
626 070 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja kotłowni stałopalnej w Domu Polskim – Centrum Idei Rodła

Zamawiający Gmina Zakrzewo (Zakrzewo, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja kotłowni stałopalnej w Domu Polskim – Centrum Idei Rodła”, wybierając ofertę wykonawcy Energo-Instal Kamil Kraska. Cena wybranej oferty: 626 070 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ZakrzewoZakrzewo, Wielkopolskieopublikowano 18 sierpnia 2026
Cena wybranej oferty
626 070 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Energo-Instal Kamil Kraska (Kaczory), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 626 070,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zakrzewo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791402

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kujańska

1.5.2.)Miejscowość

Zakrzewo

1.5.3.)Kod pocztowy

77-424

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@zakrzewo.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zakrzewo.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zakrzewo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja kotłowni stałopalnej w Domu Polskim – Centrum Idei Rodła

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9efc189d-b62a-4f63-80e6-23e05e464a59

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395599

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00022872/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Modernizacja kotłowni stałopalnej w Domu Polskim - Centrum Idei Rodła w Zakrzewie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00318998

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPZ.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja kotłowni stałopalnej w Domu Polskim – Centrum Idei Rodła w Zakrzewie przy ul. ks. dr. B. Domańskiego 18, wykonywana w związku z przedsięwzięciem z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach Programu "Ekologiczna Wielkopolska" realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Modernizacja polega w szczególności na demontażu jednostki kotłowej i urządzeń/elementów istniejącego wyposażenia kotłowni oraz montażu jednego kotła pelletowego kondensacyjnego o mocy łącznej 128kW wraz z pozostałymi urządzeniami/elementami
wyposażenia w zakresie zmodernizowanej kotłowni.
2. Projektowana inwestycja położona jest w województwie wielkopolskim, powiecie złotowskim, gminie Zakrzewo, obręb ewidencyjny 0040 – Zakrzewo, dz. ewid. nr 377/3 (budynek Domu Polskiego – Centrum Idei Rodła).
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 7 do SWZ, na który składa się dokumentacja projektowa, tj. przedmiar robót, szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowalnych, opis przedmiotu zamówienia oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

626070 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

626070 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

626070 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Energo-Instal Kamil Kraska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7651612535

7.3.3)Ulica

ul. Sosnowa 11

7.3.4)Miejscowość

Kaczory

7.3.5)Kod pocztowy

64-810

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

509000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

1. Termin wykonania zamówienia ustala się do 3 miesięcy od dnia przekazania Wykonawcy ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę w zakresie realizowanego zamówienia.
2. Wynagrodzenie częściowo pochodzi ze środków przeznaczonych na ten cel w ramach przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach Programu "Ekologiczna Wielkopolska" realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331000-6Instalowanie urządzeń grzewczych, w…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
385 795 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 923 zł739 608 zł
Rozstęp międzykwartylowy
545 685 zł
Źródło próbki
CPV 45331· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 923 zł
Mediana
385 795 zł
Górny kwartyl
739 608 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zakrzewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zakrzewo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 626 070 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45331000-6 (Instalowanie urządzeń grzewczych. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Energo-Instal Kamil Kraska (Kaczory). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.