Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Geosanit Investment Sp. z o.o

Wartość umowy
492 852 zł
Umowa zawarta
4 sierpnia 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 446 409 zł – 788 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 10% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji/rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa magazynu na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej w m. Wiązownica.

Zamawiający Gmina Wiązownica (Wiązownica, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa magazynu na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej w m. Wiązownica”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Projektowo - Budowlane GeoSanit Paweł Sajdutka. Wartość umowy: 492 852 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina WiązownicaWiązownica, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
492 852 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Przedsiębiorstwo Projektowo - Budowlane GeoSanit Paweł Sajdutka (Wylewa 58A), wspólnie z: Geosanit Investment Sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 492 852,28 zł (umowę zawarto 4 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 446 409,20 zł do 788 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wiązownica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900364

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska

1.5.2.)Miejscowość

Wiązownica

1.5.3.)Kod pocztowy

37-522

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wiazownica.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://wiazownica.com/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/wiazownica

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa magazynu na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej w m. Wiązownica.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-843ff524-d601-484c-b41c-45142a333cb7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395418

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00011511/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.20 Budowa magazynu na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej w m. Wiązownica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00223390

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG3.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

349422,94 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku magazynowego na działkach nr ewid. 1036 i 1037 w m. Wiązownica, w sąsiedztwie istniejącego budynku gospodarczego oraz gminnej oczyszczalni ścieków.
Budynek magazynowy o konstrukcji stalowej, posadowiony na prostokątnych stopach fundamentowych. Obudowa ścian budynku magazynowego z płyt warstwowych gr. 5 cm. oraz dachu z płyt warstwowych o gr. 10 cm. z rdzeniem z wełny mineralnej.
Wewnątrz budynku zaplanowano 3 wydzielone, zamknięte boksy z posadzką z kostki betonowej brukowej.
2. Przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmuje wykonanie następujących elementów:
 roboty przygotowawcze i roboty ziemne,
 stopy fundamentowe prostokątne żelbetowe,
 konstrukcja stalowa budynku magazynowego z dwuteowników IPE300,
 ściany budynku magazynowego z płyt warstwowych gr. 5 cm. z rdzeniem z wełny mineralnej,
 dach o konstrukcji stalowej – dźwigary stalowe kratowe,
 obudowa dachu z płyt warstwowych gr. 10 cm. z rdzeniem z wełny mineralnej,
 dostawa i montaż bram o konstrukcji stalowej, dwuskrzydłowe nieocieplone, pokrycie z blachy stalowej trapez, powlekanej,
 rynny dachowe i rury spustowe, z blachy ocynkowanej powlekanej,
 posadzka z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm. na podbudowie z kamienia i podsypki cementowo-piaskowej,
 płyta odbojowa z kostki brukowej betonowej kolorowej gr. 6 cm. na podbudowie z kruszywa naturalnego i podsypki cementowo-piaskowej,
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w następujących dokumentach:
1) projekt architektoniczno-budowlanym i projektach technicznych,
2) projekt zagospodarowania terenu,
3) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
4. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować, jako wzajemnie się uzupełniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek rozbieżności, wieloznaczności lub niejednoznaczności, Wykonawca nie może ograniczać zakresu swojego zobowiązania wynikającego z umowy w sprawie udzielonego zamówienia publicznego.
5. Wymagany minimalny okres gwarancji/rękojmi wszystkich części wynosi 36 miesiące, od dnia odebrania przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia i podpisania protokołu odbioru robót, chyba że wykonawca zaoferował dłuższy okres gwarancji/rękojmi.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45262210-6 - Fundamentowanie

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261320-3 - Kładzenie rynien

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

446409,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

788000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

492852,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Przedsiębiorstwo Projektowo - Budowlane GeoSanit Paweł Sajdutka

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Geosanit Investment Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7941682722

7.3.4)Miejscowość

Wylewa 58A

7.3.5)Kod pocztowy

37-530

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

492852,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wiązownica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wiązownica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 492 852 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Projektowo - Budowlane GeoSanit Paweł Sajdutka (Wylewa 58A). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.