ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Sukcesywna dostawa świeżych owoców, warzyw, strączkowych oraz obranych ziemniaków i buraków do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

Zamawiający Szpital Wojewódzki w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Sukcesywna dostawa świeżych owoców, warzyw, strączkowych oraz obranych ziemniaków i…”. Termin składania ofert minął 25 sierpnia 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Szpital Wojewódzki w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 18 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 219 806 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
25 sierpnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    18 sierpnia 2026

    Termin ofert: 25 sierpnia 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna 18-miesięczna dostawa świeżych owoców, warzyw, strączkowych oraz obranych ziemniaków i buraków w 2 częściach.

  • 2

    ZakresSkorzystanie z opcji następuje przy zwiększeniu liczby obsługiwanych jednostek oświatowych, wzroście liczby posiłków, zmianach organizacyjnych roku szkolnego lub innych potrzebach zamawiającego, a informacja idzie e-mailem lub telefonicznie co najmniej 3 dni robocze wcześniej.

  • 3

    ZakresZamawiający przewiduje prawo opcji dla każdej części do 30% wartości tej części określonej w ofercie, uruchamiane wielokrotnie do wyczerpania limitu.

  • 4

    ZakresZmiany umowy zamawiający wiąże z §12 wzoru umowy, a wykonawca nie ma roszczeń, gdy opcja nie zostaje wykorzystana albo zostaje wykorzystana tylko częściowo.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 54% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,9 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 4 orzeczenia KIO; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Wojewódzki w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000292209

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Juraszów 7/19

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

60-479

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

minska@lutycka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.lutycka.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa świeżych owoców, warzyw, strączkowych oraz obranych ziemniaków i buraków do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-31baaa53-ae99-4da9-8fd9-978d7b9d7ca4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395410

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00114771/27/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.8 Warzywa i owoce świeże /strączkowe

1.2.12 Ziemniaki, buraki obrane

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.lutycka.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://e-propublico.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

zgodnie z pkt. 13 SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SZW/DZP/58/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świeże owoce, warzywa, strączkowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ / załącznik nr 1 do umowy - formularz asortymentowo-cenowy, na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

1. Zamawiający przewiduje prawo opcji dla każdej części zamówienia. Opcja polega na możliwości zwiększenia – w okresie realizacji umowy – ilości zamawianych artykułów ujętych w tabelach asortymentowych danej części, z zachowaniem tego samego asortymentu, wymagań jakościowych i warunków dostaw, na warunkach cenowych z oferty Wykonawcy.
2. Maksymalna wartość opcji dla każdej części wynosi do 30% wartości tej części określonej w ofercie. Skorzystanie z opcji może następować wielokrotnie, aż do wyczerpania ww. limitu.
3. Okoliczności skorzystania z opcji: w szczególności zwiększenie liczby jednostek oświatowych obsługiwanych przez ZCE, wzrost liczby posiłków, zmiany organizacyjne roku szkolnego lub innych potrzeb Zamawiającego, których nie można było przewidzieć na etapie szacowania, przy jednoczesnym braku zmiany ogólnego charakteru zamówienia.
4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o uruchomieniu opcji przez podany przez Wykonawcę w umowie adres e-mail lub telefon, wskazując asortyment, ilości, termin rozpoczęcia dostaw – z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem roboczym, chyba że Strony uzgodnią krótszy termin technicznie możliwy do realizacji.
5. Brak skorzystania z opcji lub częściowe jej wykorzystanie nie rodzi po stronie Wykonawcy roszczeń wobec Zamawiającego.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ / załącznik nr 1 do umowy - formularz asortymentowo-cenowy, na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

1. Zamawiający przewiduje prawo opcji dla każdej części zamówienia. Opcja polega na możliwości zwiększenia – w okresie realizacji umowy – ilości zamawianych artykułów ujętych w tabelach asortymentowych danej części, z zachowaniem tego samego asortymentu, wymagań jakościowych i warunków dostaw, na warunkach cenowych z oferty Wykonawcy.
2. Maksymalna wartość opcji dla każdej części wynosi do 30% wartości tej części określonej w ofercie. Skorzystanie z opcji może następować wielokrotnie, aż do wyczerpania ww. limitu.
3. Okoliczności skorzystania z opcji: w szczególności zwiększenie liczby jednostek oświatowych obsługiwanych przez ZCE, wzrost liczby posiłków, zmiany organizacyjne roku szkolnego lub innych potrzeb Zamawiającego, których nie można było przewidzieć na etapie szacowania, przy jednoczesnym braku zmiany ogólnego charakteru zamówienia.
4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o uruchomieniu opcji przez podany przez Wykonawcę w umowie adres e-mail lub telefon, wskazując asortyment, ilości, termin rozpoczęcia dostaw – z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem roboczym, chyba że Strony uzgodnią krótszy termin technicznie możliwy do realizacji.
5. Brak skorzystania z opcji lub częściowe jej wykorzystanie nie rodzi po stronie Wykonawcy roszczeń wobec Zamawiającego.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

zgodnie z pkt. 9.1 SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

zgodnie z pkt. 12 SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z §12 wzoru umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-25 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://e-ProPublico.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-25 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-23

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Załączniki do SWZ:
1 Formularz ofertowy
2 Formularz asortymentowo-cenowy
3 Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału
4 Wzór umowy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15300000-1Owoce, warzywa i podobne produkty
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 806 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
157 678 zł527 106 zł
Rozstęp międzykwartylowy
369 428 zł
Źródło próbki
CPV 15300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
157 678 zł
Mediana
219 806 zł
Górny kwartyl
527 106 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 25.08.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Szpital Wojewódzki w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15300000-1 (Owoce. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.