Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
342 000 zł
Umowa zawarta
7 lipca 2026
Okres realizacji
165 dni
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 342 000 zł – 983 385 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej w m. Szówsko w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Zamawiający Gmina Wiązownica (Wiązownica, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej w m. Szówsko w formule "zaprojektuj i…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługowy Zakład Wodno Kanalizacyjny c.o i Gaz Roman Szul. Wartość umowy: 342 000 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina WiązownicaWiązownica, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
342 000 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługowy Zakład Wodno Kanalizacyjny c.o i Gaz Roman Szul (Przeworsk), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 342 000,00 zł (umowę zawarto 7 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 342 000,00 zł do 983 385,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 165 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wiązownica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900364

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska

1.5.2.)Miejscowość

Wiązownica

1.5.3.)Kod pocztowy

37-522

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wiazownica.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://wiazownica.com/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/wiazownica

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej w m. Szówsko w formule "zaprojektuj i wybuduj".

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d3bd9a03-e9a1-472f-9788-254fdfe9dd4d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395349

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00011511/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.21 Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Szówsko

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00254252

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG3.271.12.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych, rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej w m. Szówsko, realizowanego w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, Obręb Szówsko, gmina Wiązownica.
2. W ramach zadania należy wybudować sieć kanalizacyjną tłoczną. Przewidziana długość sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku ok. 1200 m. o średnicy 160 mm. Efektem wykonania kanalizacji tłocznej będzie odprowadzenie ścieków z istniejącego dopływu do istniejącej przepompowni – do drugiej przepompowni poprzez wykorzystanie istniejącego odcinka kanalizacji grawitacyjnej.
3. W ramach planowanego przedsięwzięcia przewiduje się w pierwszej kolejności wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego stosownego pozwolenia na budowę, lub zgłoszenia robót budowlanych, a następnie jego realizacja, zgodnie z opracowaną dokumentacją budowlaną.
4. Uzyskanie wszelkich opinii, zgód, uzgodnień, w tym również zezwoleń na wycinkę drzew (jeżeli jest to konieczne) niezbędnych do opracowania dokumentacji budowlanej i realizacji robót budowlanych leży po stronie Wykonawcy.
5. Program funkcjonalno-użytkowy stanowi wytyczne do projektowania oraz służy do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych.
6. Zamawiający wymaga, że jeśli konieczne będzie przeprowadzenie działań nie wymienionych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, a koniecznych dla prawidłowego przeprowadzenia robót projektowych lub inwestycyjnych oraz uzyskania prawidłowego działania systemu kanalizacyjnego oraz końcowego efektu ekologicznego i pozwolenia na użytkowanie, to Wykonawca musi je uznać za włączone zarówno do zakresu Zadania jak i do Wynagrodzenia Wykonawcy. Koszt wszystkich takich prac Wykonawca ujmie na własne ryzyko w cenie ofertowej. Wykonawca w pełni odpowiada za uzyskanie efektu pracy całego systemu.


7. Szczegółowy przedmiot zamówienia obejmuje:

W zakresie dokumentacji projektowej:
1) pozyskania map ewidencyjnych i zasadniczych,
2) pozyskania wypisów z ewidencji gruntów, (jeśli wymagane)
3) przygotowania wniosku, wystąpienie o wydanie i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, (jeśli wymagane)
4) pozyskania aktualnych map sytuacyjno-wysokościowych,
5) uzyskanie decyzji środowiskowej
6) uzyskania decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego
7) uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego
8) wykonania robót geodezyjnych i zaktualizowania map do celów projektowych,
9) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, która będzie obejmować:
 Wykonanie wstępnej koncepcji, a następnie projektu zagospodarowania terenu i projektu budowlanego branży sanitarnej – zgodnie z rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz.U.2022.1679 z późn.zm) oraz rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U.2021.2454) - 4 egz. w wersji papierowej + 1 egz. w formie elektronicznej w formacie PDF,

 opracowanie kosztorysu inwestorskiego – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym – 1 egz. w wersji papierowej + 1 egz. w formie elektronicznej w formacie PDF,

 opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dla wszystkich branżach koniecznych do realizacji zadania spełniającego wymagania rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U.2021.2454) - 2 egz. w wersji papierowej + 1 egz. w formie elektronicznej w formacie PDF,

 opracowanie dokumentacji geologiczno – inżynierskiej (jeżeli zajdzie taka konieczność) w przypadkach określonych w programie funkcjonalno-użytkowym;

 opracowanie operatu wodno – prawnego (jeżeli zajdzie taka konieczność),

W zakresie realizacji zakresu rzeczowego robót:
1) kompleksowe wykonanie wszystkich robót budowlanych na podstawie opracowanej i zatwierdzonej dokumentacji budowlanej,
- zagospodarowanie terenu zgodnie z planem zagospodarowania terenu w minimalnym zakresie określonym w PFU,
- kompleksowe wykonanie robót wykończeniowych zewnętrznych i wewnętrznych,
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja zamówienia, w szczególności program funkcjonalno – użytkowy zamierzenia budowlanego.
9. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować, jako wzajemnie się uzupełniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek rozbieżności, wieloznaczności lub niejednoznaczności, Wykonawca nie może ograniczać zakresu swojego zobowiązania wynikającego z umowy w sprawie udzielonego zamówienia publicznego.
10. Wymagany minimalny okres gwarancji jakości wynosi 36 miesiące od dnia odebrania przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia i podpisania protokołu odbioru robót, chyba że wykonawca zaoferował dłuższy okres gwarancji/rękojmi.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

342000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

983385,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

342000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługowy Zakład Wodno Kanalizacyjny c.o i Gaz Roman Szul

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7941002041

7.3.3)Ulica

Sobieskiego 71

7.3.4)Miejscowość

Przeworsk

7.3.5)Kod pocztowy

37-200

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

342000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

165 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wiązownica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wiązownica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 342 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługowy Zakład Wodno Kanalizacyjny c.o i Gaz Roman Szul (Przeworsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.