Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa oświetlenia ulicznego w mieście i gminie Środa Wielkopolska

Zamawiający Gmina Środa Wielkopolska (Środa Wielkopolska, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa oświetlenia ulicznego w mieście i gminie Środa Wielkopolska”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 295 700 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Środa Wielkopolska

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258193

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Ignacego Daszyńskiego 5

1.4.2.)Miejscowość

Środa Wielkopolska

1.4.3.)Kod pocztowy

63-000

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@sroda.wlkp.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sroda.wlkp.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-99642b02-ddb1-4559-a34d-da7b893f6917

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395227

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-18

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00144238

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa oświetlenia ulicznego w mieście i gminie Środa Wielkopolska

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 – Budowa oświetlenia drogowego wschodniej obwodnicy miasta Środa Wielkopolska.
Przedmiotem zadania nr 1 jest budowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego w rejonie wschodniej obwodnicy miasta Środa Wielkopolska, na dz. ewid. nr działka nr 3229, 3233/55, 3234/3, 3234/6, 3235/6, 3236/11, 3241/1, 3241/2 obręb Środa Wielkopolska. Zamierzenie budowlane w zakresie oświetlania drogowego obejmuje budowę oświetleniowej linii kablowej niskiego napięcia 0,4 kV, szafy SO oraz słupów oświetlenia drogowego.
W ramach zadania wykonawca winien wykonać roboty ziemne i montażowe związane z budową nowej linii kablowej YAKY 4x35mm2 na odcinku długości 847 m, zamontować 19 szt. ocynkowanych stożkowych słupów stalowych o wysokości 6,0/9,0 m na prefabrykowanym fundamencie oraz 33 szt. opraw oświetleniowych w technologii LED o mocy 16W/89W. Zgodnie z wydanymi warunkami szafka SO zlokalizowana będzie na działce na 3233/55.

3.9.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

90 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ENERGORAD Radosłąw Gołuch

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

78916827473

4.3.3.)Ulica

ul. Kosynieró 90

4.3.4.)Miejscowość

Środa Wielkopolska

4.3.5.)Kod pocztowy

63-000

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

124538,97 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00222358/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-17

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Niniejszy aneks zostaje sporządzony w związku z pismem wykonawcy z dnia 07-07-2026 dotyczącym braku możliwości dotrzymania terminu umownego wykonania przedmiotu umowy ze względu na opóźnienie w produkcji słupów oświetleniowych firmy ELMONTER. Niniejszą okoliczność potwierdza pismo Przedsiębiorstwa Wielobranżowego ELEKTRO-HURT z dnia 7-7-2026 zamówienie wykonawcy z dnia 6-05-2026 zostanie zrealizowane między 10-14.08.2026 z powodu przerwy konserwacyjnej u producenta.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Na podstawie art. 455 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 11 września 2019 Pzp w oparciu o § 10 ust. 2 lit. j umowy dokonuje się przesunięcia terminu wykonania umowy. Pierwotny termin wykonania robót wynosił 90 dni od podpisania umowy . Strony zgodnie postanawiają przedłużyć termin realizacji umowy o czas niezbędny doi wykonania ww. prac tj. o 26 dni.

5.4.6.)Wartość zmiany

124538,97

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

124538,97 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
295 700 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
112 835 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 999 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
112 835 zł
Mediana
295 700 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Środa Wielkopolska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Środa Wielkopolska.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.