Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość wybranych ofert
290 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    49 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    50 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    141 zł
    2 oferty
  4. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    50 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
11 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie i kwalifikacje osób skierowanych40%Doświadczenie osób skierowanych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych oraz asystencji osobistej dla osób z niepełnosprawnościami – klientów MOPS w Chodzieży, w tym uczestników projektu EFS+

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Chodzież, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych oraz asystencji…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość ofert: 290 zł. Złożono 11 ofert.

Łączna wartość ofert
290 zł
Liczba ofert
11 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Spółdzielnia Socjalna „Chodzieżanka” (części 1, 3); KATOLICKIE STOWARZYSZENIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH ŚWIETLICA MOTYLKOWE WZGÓRZE. (części 2, 4).

  • 2

    UmowaŁączna wartość wybranych ofert: 289,50 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 11 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570530860

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Władysława Reymonta 12

1.5.2.)Miejscowość

Chodzież

1.5.3.)Kod pocztowy

64-800

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 67 28 10 454

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mops@mops.chodziez.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mops.chodziez.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-86285145-b67f-42e8-acaa-6c08158e96ea

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych oraz asystencji osobistej dla osób z niepełnosprawnościami – klientów MOPS w Chodzieży, w tym uczestników projektu EFS+

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-86285145-b67f-42e8-acaa-6c08158e96ea

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394960

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00050919/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługi opiekuńcze, specjalistyczne usługi opiekuńcze (SUO), usługi asystencji osobistej (AOON).

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

W części B, C i D w ramach projektu „Kompleksowe wsparcie osób starszych oraz z niepełnosprawnościami ZIT MOF Piły – Bezpieczny i aktywny senior „AS” w Chodzieży”, FEWP.06.14-IZ.00-0016/25

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298005

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MOPS.OF.3310.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1084269,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

 część A: świadczenie usług opiekuńczych dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży. Zamówienie podstawowe obejmuje świadczenie do 8 000 godzin zegarowych usług opiekuńczych. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji obejmującego świadczenie maksymalnie do 4 000 dodatkowych godzin zegarowych usług opiekuńczych ponad zakres zamówienia podstawowego. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz liczby osób wymagających wsparcia. Przez jedną godzinę usługi należy rozumieć 60 minut rzeczywistego świadczenia usługi na rzecz świadczeniobiorcy. Usługi obejmują w szczególności pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, pielęgnację zaleconą przez lekarza oraz zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Usługi będą realizowane od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. lub do wyczerpania maksymalnej liczby godzin objętych zamówieniem (z uwzględnieniem prawa opcji), w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej.

4.5.3.)Główny kod CPV

85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85312000-9 - Usługi opieki społecznej nieobejmujące miejsc noclegowych

85312400-3 - Usługi opieki społecznej nieświadczone przez ośrodki pobytowe

4.5.5.)Wartość części

581880,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

 część B: świadczenie usług opiekuńczych dla uczestników projektu „Kompleksowe wsparcie osób starszych oraz z niepełnosprawnościami ZIT MOF Piły – Bezpieczny i aktywny senior „AS” w Chodzieży”, współfinansowanego ze środków EFS+. Zamówienie obejmuje świadczenie do 3 600 godzin zegarowych usług opiekuńczych. Przez jedną godzinę usługi należy rozumieć 60 minut rzeczywistego świadczenia usługi na rzecz uczestnika projektu. Usługi obejmują w szczególności pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, pielęgnację zaleconą przez lekarza oraz zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Usługi będą realizowane od dnia zawarcia umowy do dnia 30 listopada 2027 r. lub do wyczerpania maksymalnej liczby godzin objętych zamówieniem, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej.

4.5.3.)Główny kod CPV

85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85312000-9 - Usługi opieki społecznej nieobejmujące miejsc noclegowych

85312400-3 - Usługi opieki społecznej nieświadczone przez ośrodki pobytowe

4.5.5.)Wartość części

174564,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

 część C: świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla uczestników projektu „Kompleksowe wsparcie osób starszych oraz z niepełnosprawnościami ZIT MOF Piły – Bezpieczny i aktywny senior „AS” w Chodzieży”, współfinansowanego ze środków EFS+. Zamówienie obejmuje świadczenie do 1 012,5 godziny specjalistycznych usług opiekuńczych. Przez jedną godzinę usługi należy rozumieć 60 minut rzeczywistego świadczenia usługi. Usługi realizowane będą zgodnie z indywidualnymi potrzebami uczestników projektu i obejmować usługi psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne, fizjoterapeutyczne oraz terapię zajęciową. Usługi będą realizowane od dnia zawarcia umowy do dnia 30 listopada 2027 r. lub do wyczerpania maksymalnej liczby godzin objętych zamówieniem, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej.

4.5.3.)Główny kod CPV

85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85312000-9 - Usługi opieki społecznej nieobejmujące miejsc noclegowych

85312400-3 - Usługi opieki społecznej nieświadczone przez ośrodki pobytowe

85312500-4 - Usługi rehabilitacyjne

4.5.5.)Wartość części

147825 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

 część D: świadczenie usług asystencji osobistej dla uczestników projektu „Kompleksowe wsparcie osób starszych oraz z niepełnosprawnościami ZIT MOF Piły – Bezpieczny i aktywny senior „AS” w Chodzieży”, współfinansowanego ze środków EFS+. Zamówienie obejmuje świadczenie do 3 600 godzin zegarowych usług asystencji osobistej. Przez jedną godzinę usługi należy rozumieć 60 minut rzeczywistego świadczenia usługi na rzecz uczestnika projektu. Usługi obejmują wspieranie osób z niepełnosprawnościami w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego niezbędnych do aktywnego funkcjonowania społecznego, zawodowego i edukacyjnego, a w zależności od potrzeb uczestnika projektu również opiekę higieniczną oraz pomoc w czynnościach fizjologicznych. Usługi będą realizowane od dnia zawarcia umowy do dnia 30 listopada 2027 r. lub do wyczerpania maksymalnej liczby godzin objętych zamówieniem, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej.

4.5.3.)Główny kod CPV

85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85312000-9 - Usługi opieki społecznej nieobejmujące miejsc noclegowych

85312400-3 - Usługi opieki społecznej nieświadczone przez ośrodki pobytowe

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

4.5.5.)Wartość części

180000 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

48,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

53,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

48,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Socjalna „Chodzieżanka”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6070100158

7.3.3)Ulica

Reymonta

7.3.4)Miejscowość

Chodzież

7.3.5)Kod pocztowy

64-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

582000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

50,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

62,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

50,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH ŚWIETLICA MOTYLKOWE WZGÓRZE.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6642139091

7.3.3)Ulica

Aleja Najświętszej Marii Panny

7.3.4)Miejscowość

Starachowice

7.3.5)Kod pocztowy

27-200

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

180000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-11-30

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

141 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

141 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

141 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Socjalna „Chodzieżanka”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6070100158

7.3.3)Ulica

Reymonta

7.3.4)Miejscowość

Chodzież

7.3.5)Kod pocztowy

64-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

142762,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-11-30

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

50,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

62,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

50,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH ŚWIETLICA MOTYLKOWE WZGÓRZE.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6642139091

7.3.3)Ulica

Aleja Najświętszej Marii Panny

7.3.4)Miejscowość

Starachowice

7.3.5)Kod pocztowy

27-200

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

180000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85000000-9Usługi w zakresie zdrowia i opieki…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
272 500 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 100 zł497 850 zł
Rozstęp międzykwartylowy
304 750 zł
Źródło próbki
CPV 85000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
193 100 zł
Mediana
272 500 zł
Górny kwartyl
497 850 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.