Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
673 334 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 673 334 zł – 967 497 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa mostu drogowego przez rzekę Stobnica w miejscowości Choszczno w ciągu ul. Matejki

Zamawiający Gmina Choszczno (Choszczno, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa mostu drogowego przez rzekę Stobnica w miejscowości Choszczno w ciągu ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy MOSTOVIA MICHAŁ ŁUKASZ. Wartość umowy: 673 334 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina ChoszcznoChoszczno, Zachodniopomorskie (powiat Choszczeński →)opublikowano 17 sierpnia 2026
Wartość umowy
673 334 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MOSTOVIA MICHAŁ ŁUKASZ (KRZYŻ WIELKOPOLSKI), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 673 334,08 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 673 334,08 zł do 967 496,83 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Choszczno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210967024

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wolności 24

1.5.2.)Miejscowość

Choszczno

1.5.3.)Kod pocztowy

73-200

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@choszczno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.choszczno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/132296

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa mostu drogowego przez rzekę Stobnica
w miejscowości Choszczno w ciągu ul. Matejki

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c8988557-c25c-492f-bb4a-a6ac97a12d8e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394610

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00080680/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa mostu w ciągu ulicy Matejki przez rzekę Stobnicę w Choszcznie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00277695

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GZP.271.8.2026.WID

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

571951,10 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa mostu drogowego przez rzekę Stobnica
w miejscowości Choszczno w ciągu ulicy Matejki w granicach i w zakresie określonym przez dokumentację techniczną, na którą składają się: Projekt Techniczny i Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, oraz specyfikacja warunków zamówienia (SWZ). Przebudowa obejmuje wymianę elementów wyposażenia mostu tj. gzymsy, bariery ochronne, nawierzchnia na moście i dojazdach, izolacja płyty pomostu, odtworzenie umocnienia stożków, uszczelnienie przyczółków. Na zakres prac składają się między innymi:
a) wykonanie prac przygotowawczych,
b) wykonanie robót rozbiórkowych,
c) wykonanie robót ziemnych,
d) montaż zbrojenia,
e) betonowanie,
f) izolacje nawierzchni,
g) wykonanie elementów odwodnienia,
h) wykonanie warstw konstrukcyjnych i nawierzchni,
i) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
j) montaż krawężników,
k) wykonanie i montaż balustrad,
l) konserwacja rowów wzdłuż drogi,
m) zabezpieczenie koryta rzeki Stobnica.
oraz wykonanie wszelkich innych, niewymienionych w lit. a) – m) robót i prac niezbędnych dla osiągnięcia zamierzonego celu (rezultatu technicznego, funkcjonalnego i użytkowego).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

673334,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

967496,83 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

673334,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MOSTOVIA MICHAŁ ŁUKASZ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7632030335

7.3.3)Ulica

HUTA SZKLANA 51 B

7.3.4)Miejscowość

KRZYŻ WIELKOPOLSKI

7.3.5)Kod pocztowy

64-761

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

UDOSTĘPNIENIE ZASOBÓW: WSPARCIE EKSPERCKIE, WYKONANIE CZĘŚCI ROBÓT ZIEMNYCH.
FIRMA: ZAKŁAD REMONTOWO BUDOWLANY "DROMOST" BŁAŻEJ FOBKA, 10 % WARTOŚCI POWIERZONEJ CZĘŚCI DO WYKONANIA.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

673334,08 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Choszczno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Choszczno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 673 334 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MOSTOVIA MICHAŁ ŁUKASZ (KRZYŻ WIELKOPOLSKI). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.