Poprawa zaopatrzenia mieszkańców w wodę poprzez budowę sieci wodociągowej w części miejscowości Kozłówek, Markuszowa i Oparówka w Gminie Wiśniowa
Zamawiający Gmina Wiśniowa (Wiśniowa, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Poprawa zaopatrzenia mieszkańców w wodę poprzez budowę sieci wodociągowej w części…”. Termin składania ofert minął 4 września 2026, 12:00. Planowany budżet: 5 400 571 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 5 400 571 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 4 września 2026, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Zamówienie poza ustawą Pzp (małe zamówienie)Bieżące
17 sierpnia 2026
Termin ofert: 4 września 2026 12:00
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA WIŚNIOWA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 690582217 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 150 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wiśniowa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 38-124 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL823 - Rzeszowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 17 2775063 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48 17 2775901 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@wisniowa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://wisniowa.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00394076 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-17 |
Informacje o zamówieniu
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zamówienia | Poprawa zaopatrzenia mieszkańców w wodę poprzez budowę sieci wodociągowej w części miejscowości Kozłówek, Markuszowa i Oparówka w Gminie Wiśniowa |
| 3.2.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.3.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci wodociągowej w części miejscowości Kozłówek, Markuszowa i Oparówka w Gminie Wiśniowa (38-124). |
| 3.4.) | Wartość | 5400570,58 |
| 3.5) | Kod waluty | PLN |
| 3.6.) | Termin składania wniosków lub ofert | 2026-09-04 12:00 |
| 3.7.) | Informacje dla wykonawców dotyczące warunków zamówienia | |
| 1. | Zapytanie ofertowe zostanie opublikowane na stronie internetowej | https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ („BK2021”) Postępowanie prowadzone jest za pomocą ww. strony internetowej, która służy do obsługi procesu związanego z udzielaniem zamówień publicznych. 1) Postępowanie prowadzone jest w formie Zapytania ofertowego z wyłączeniem ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2026 r., poz. 793 z późn. zm.) - dalej Pzp, na podstawie Sekcji 3.2.2 Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027. 2) Niniejsze postępowanie na roboty budowlane jest zamówieniem sektorowym – zgodnie z definicją w art. 7 pkt.35) Pzp. 2. Warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej. Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1 000.000,00 zł (jeden milion złotych). Dokument na potwierdzenie: Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia. 3. Osoby zdolne do wykonania zamówienia. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą (kierownik budowy), która posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie przepisów obowiązujących w dacie ich wydania które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uznane przez właściwy organ zgodnie z ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Zamawiający wskazuje, że przez uprawnienia budowlane wskazane powyżej rozumie się uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 524 z późn. zm.) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r., poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa lub uznane przez właściwy organ zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 334 z późn. zm.); Dokument na potwierdzenie: Informacje/oświadczenie zawarte w złożonym druku oferty (formularzu ofertowym). 4. Warunek wiedzy i doświadczenia Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat, licząc od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej dwie roboty budowlane o wartości 2 000 000,00 zł brutto (każda) obejmujące swym zakresem budowę lub przebudowę lub rozbudowę lub modernizację sieci kanalizacji sanitarnej lub wodociągowej lub stacji uzdatniania wody. Dokumenty na potwierdzenie: Informacje/oświadczenie zawarte w złożonym druku oferty (Formularzu ofertowym), oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty. |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Termin realizacji zamówienia | nie później niż 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. 2. Ofertę należy złożyć do dnia 04.09.2026 r. do godziny 9.00 za pośrednictwem strony internetowej https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ . Wszelkie informacje na temat złożenia konta użytkownika, sposobu składania ofert dostępne są na wskazanej wyżej stronie. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.