ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa sprzętu elektrotechnicznego i audiowizualnego wraz z akcesoriami

Zamawiający Kancelaria Sejmu (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa sprzętu elektrotechnicznego i audiowizualnego wraz z akcesoriami”. Termin składania ofert minął 3 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Kancelaria SejmuWarszawa, Mazowieckieopublikowano 17 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
3 września 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    17 sierpnia 2026

    Termin ofert: 3 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu elektrotechnicznego i audiowizualnego wraz z akcesoriami w 2 częściach: Część A - aparaty, kamery, obiektywy i zestawy foto-video oraz Część B - sprzęt produkcyjny i akcesoria.

  • 2

    ZakresMożna złożyć ofertę na wszystkie części, a zamówienie nie obejmuje opcji ani wznowień; dla obu części przewidziano realizację w 21 dni.

  • 3

    Zakresobu częściach obowiązuje wyłącznie kryterium ceny z wagą 100, więc o wyborze rozstrzyga wyłącznie stawka ofertowa.

  • 4

    WarunkiWykonawca składa m.in. oświadczenie z art. 125 ust. 1 oraz przedmiotowe środki dowodowe przy zaoferowaniu urządzeń równoważnych, z dokumentami technicznymi potwierdzającymi spełnienie wymagań SWZ.

  • 5

    WarunkiNie wymagają wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu.

Kontekst Atlasu

  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 3 orzeczenia z postępowaniami tego zamawiającego; w 1 sprawie odwołanie oddalono. Dla skali: 109 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Kancelaria Sejmu

1.3.)Oddział zamawiającego

Biuro Inwestycyjno-Techniczne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001103340

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wiejska 4/6/8

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-902

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro-zam@sejm.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://sejm.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Kancelaria Sejmu

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Obsługa Sejmu i jego organów

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu elektrotechnicznego i audiowizualnego wraz z akcesoriami

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-eec84c16-fc70-4cf2-8f2e-8e0f689f0a58

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00393539

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00140892/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Dostawa sprzętu elektrotechnicznego i audiowizualnego wraz z akcesoriami

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-eec84c16-fc70-4cf2-8f2e-8e0f689f0a58

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://zamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z pkt VII Rozdziału I SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z pkt XX Rozdziału I SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z pkt XX Rozdziału I SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BIT-II.3012.26.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część A - Aparaty, kamery, obiektywy i zestawy foto-video

4.2.6.)Główny kod CPV

32330000-5 - Aparatura do nagrywania i powielania dźwięku i obrazu wideo

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

32333200-8 - Kamery wideo

38651000-3 - Aparaty fotograficzne

38651100-4 - Soczewki do aparatów fotograficznych

32341000-5 - Mikrofony

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

21 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zgodnie z pkt XV Rozdziału I SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część B - Sprzęt produkcyjny i akcesoria

4.2.6.)Główny kod CPV

32330000-5 - Aparatura do nagrywania i powielania dźwięku i obrazu wideo

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

32333200-8 - Kamery wideo

38651000-3 - Aparaty fotograficzne

38651100-4 - Soczewki do aparatów fotograficznych

32341000-5 - Mikrofony

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

21 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zgodnie z pkt XV Rozdziału I SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 2;
2) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

1) W przypadku zaoferowania urządzeń równoważnych zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą dokumentów potwierdzających, że zaoferowane urządzenia, spełniają wymagania zawarte w Rozdziale II SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”. Dokumenty powinny zawierać szczegółowe dane techniczne ofertowanych urządzeń. Dokumentami są aktualne dokumenty producenta w postaci np.: dokumentacji technicznej, kart katalogowych, folderów, kart produktu itp.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym przez siebie terminie, jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne (zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp). Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. Oferta powinna być sporządzona i wypełniona wg wzoru przygotowanego przez zamawiającego, zamieszczonego w Rozdziale III SWZ. W przypadku gdy wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez zamawiającego wzoru Formularza oferty, oferta powinna zawierać wszystkie informacje wymagane we wzorze.
2. Zamawiający nie posługuje się interaktywnym Formularzem oferty przewidzianym przez Platformę
e-Zamówienia i w związku z tym, należy zignorować komunikat pojawiający się przy składaniu oferty w tym zakresie.
3. Wraz z ofertą należy złożyć:
1) przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt V.10.1);
2) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania;
3) pełnomocnictwa lub dokumenty, z których wynika, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania (odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, innego właściwego rejestru lub inne dokumenty);
4) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich wykonawców w postępowaniu; pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp),
b) oświadczenie, z którego będzie wynikało, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy (zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z pkt VI Rozdziału I SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z Rozdziałem IV SWZ (Projektowane postanowienia umowy )

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-03 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-03 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

32330000-5Aparatura do nagrywania i powielani…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.09.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Kancelaria Sejmu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 32330000-5 (Aparatura do nagrywania i powielania dźwięku i obrazu wideo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.